diabelskie jezioro

GOLDEN AGE TRAVEL Diabelskie Jezioro w jesiennej szacie

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu
  • wyżywienia
  • stanowy kapitol w Madison – stolicy Wisconsin
  • ogrody botaniczne w jesiennej szacie
  • Złoty Pawilon – tajska perełka w Wisconsin
  • Diabelskie Jezioro w jesiennej odsłonie

Kultura i historia

Rozrywka

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

KLUB PODRÓŻNIKÓW ZŁOTEGO WIEKU – GOLDEN AGE TRAVEL
zaprasza

Ogrody botaniczne w Madison i Diabelskie Jezioro w jesiennej szacie

Naszą jednodniową wycieczkę rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel (5827 W Irving park Rd., Chicago, IL 60634) we wczesnych godzinach porannych.

Kierując się na północ przekroczymy granicę z Wisconsin i zatrzymamy się w stolicy stanu, mieście Madison. Na początek wybierzemy się na krótki spacer przy budynku stanowego kapitolu, a po nim przejedziemy do ogrodów botanicznych.

Tam zobaczymy przepiękny Pawilon kryty prawdziwymi płatkami złota, prezent od rządu Tajlandii dla Uniwersytetu w Wisconsin. Pawilon został zbudowany w Tajlandii, a następnie zdemontowany i zapakowany w skrzynie transportowe. Podróżował przez siedem tygodni drogą morską, a potem koleją do Chicago i ciężarówką do Madison. Dziewięciu tajskich rzemieślników przybyło do Madison, aby ponownie złożyć pawilon po zbudowaniu go w Tajlandii i abyśmy my mogli go podziwiać w pełnej krasie.

Następnie przejedziemy do parku stanowego Devil’s Lake. Diabelskie Jezioro przyciąga odwiedzających bez względu na porę roku. Latem oferuje sporty wodne i piaszczystą plażę, jesienią kusi kolorowymi drzewami porastającymi pagórki i klify. W okolicy tego malowniczego jeziora jest wiele szlaków o różnym stopniu trudności. Jeden wiedzie po płaskim terenie wokół jeziora, inny pnie się stromo w górę i prowadzi do punktu widokowego o nazwie „Diabelskie Wrota”, skąd roztacza się niesamowity widok w dół na całe jezioro. Warunki atmosferyczne i nasze możliwośći zdecydują, na który z nich się wybierzemy.

Po południu przejedziemy w okolice jeziora Castle Rock, gdzie zintegrujemy i zrelaksujemy się przy ognisku.

Powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

 

Sprawdź inne wycieczki GOLEDN AGE TRAVEL:

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).