GOLDEN AGE TRAVEL Ogród Japoński w Rockford

GOLDEN AGE TRAVEL Ogród Japoński w Rockford i rejs po Jeziorze Genewskim

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Biletów wstępu
  • Wyżywienia
  • relaks w Japońskim Ogrodzie w Rockford
  • Lake Geneva – rejs statkiem wycieczkowym
  • brunch w historycznej rezydencji
  • spacery wzdłuż brzegu jeziora

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

KLUB PODRÓŻNIKÓW ZŁOTEGO WIEKU – GOLDEN AGE TRAVEL
zaprasza

Japoński Ogród w Rockford i rejs po Jeziorze Genewskim

Naszą jednodniową wycieczkę rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinnach porannych.

Wyruszymy na północny -zachód kierując się do Rockford, tam bowiem znajduje się najpiękniejszy we wschodniej części USA, wielokrotnie nagradzany, ogród japoński. Wybierzemy się na spokojny spacer i zrelaksujemy się wśród japońskich klonów, bambusów, azalii, kamelii, paproci i mchów. W ogrodzie japońskim wszystko ma swoją funkcję, jest starannie zaplanowane, nic w nim nie brakuje i nic nie jest zbędne.

Następnie udamy się do miasteczka Lake Geneva. Położone w południowo-wschodniej części Wisconsin, usiane jest rezydencjami, które niegdyś powstały z inicjatywy zamożnych mieszkańców Chicago. Latem jezioro przyciąga amatorów sportów wodnych: żeglarstwa, skuterów czy nart wodnych. Wzdłuż linii brzegowej jeziora położonych jest wiele hoteli, restauracji i sklepików z pamiątkami a lubiący długie spacery z pewnością docenią 26-milową trasę spacerową biegnącą wokół jeziora.

Obfity brunch w formie bufetu okraszony Mimosą i Bloody Mary zjemy w restauracji należącej do zabytkowej rezydencji z XIX wieku. Ta historyczna perełka położona jest nad samym jeziorem z pięknym widokiem na Jezioro Genewskie z każdej strony.

Po uczcie dla ciała czas na przyjemności dla ducha. Czekają nas piękne widoki, bowiem wybierzemy się w godzinny rejs po jeziorze, który pozwoli nam te i inne atrakcje dostrzec z pokładu statku wycieczkowego. Płynąc po wodach wschodniej części jeziora będziemy podziwiać historyczne rezydencje rozkoszując się widokami i łapiąc ostatnie promyki letniego słońca.

W zależności od naszej kondycji, ochoty i sprzyjających warunków pogodowych wybierzemy się na krótki spacer  przy jeziorze, po którym czeka nas droga powrotna do Chicago. Planowany powród szacujemy na wczesne godziny wieczorne.

Sprawdź inne wycieczki GOLEDN AGE TRAVEL:

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).