Cortina d’Ampezzo – Narty we Włoskich Dolomitach

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • przelot Chicago – Wenecja – Chicago
 • bagaż rejestrowany plus przewóz nart
 • transport z i na lotnisko we Włoszech
 • zakwaterowanie w komfortowych pokojach w hotelu Passo Tre Croci w pokojach dwuosobowych
 • możliwość zakwaterowania w pokoju 3 osobowym: cena $2550 lub w pokoju 1 osobowym: cena $2950
 • śniadania i obiadokolacje w hotelu Passo Tre Croci
 • hotelowe wifi
 • noclegi w hotelu w Wenecji
 • zwiedzanie Wenecji
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika

Cena nie zawiera

 • wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Dolomiti Superski Pass: ok. EUR380/6 dni
 • wydatków natury osobistej: napoje, drinki,
 • pamiątki, rozmowy telefoniczne, itp.
 • odszkodowania w przypadku zgubienia czy
 • zniszczenia bagażu osobistego, walizki, itp.
 • ubezpieczenia zdrowotnego

Cortina d’Ampezzo we włoskich Dolomitach! Miłośnicy nart znajdą tu prawdziwy raj na ziemi. Znajduje się tu ponad 100 szlaków narciarskich! Łączna długość tras przekracza 120 kilometrów. W 1956 roku odbyły się tutaj zimowe igrzyska olimpijskie a obecnie Cortina D’Ampezzo gości słynne zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

Kultura i historia

Narty


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - WENECJA

Spotkanie grupy na lotnisku w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa i wylot do Wenecji. Wylot możliwy również z dowolnego portu lotniczego na świecie. 

2.dzień

DOLOMITY

Po przylocie na międzynarodowe lotnisko im. Marco Polo w Wenecji transfer do Hotelu Passo Tre Croci Cortina w samym sercu włoskich Dolomitów. Przed nami kilka dni aktywnego wypoczynku i korzystania z uroków przepięknych tras narciarskich włoskich Dolomitów.

3.dzień

DOLOMITY

Naszą bazą wypadową będzie Hotel Passo Tre Croci Cortina położony na przełęczy alpejskiej w Dolomitach na wysokości 1800 metrów, na zboczach Monte Cristallo.

4.dzień

DOLOMITY

Znajduje się zaledwie 9 minut od jeziora Misurina, 20 minut od Tre Cime di Lavaredo i 13 minut od centrum Cortina d’Ampezzo, znanego również jako “Królowa Dolomitów”. Z pokoi na najwyższych piętrach hotelu roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Dolomity i dolinę Ampezzo, natomiast na parterze znajduje się bar i restauracja, w których można odpocząć popijając drinka i delektując się tradycyjnymi lokalnymi potrawami.

5.dzień

DOLOMITY

To idealny wybór dla miłośników sportów zimowych: położony w strategicznym miejscu jest punktem wyjścia do dotarcia do licznych stoków (5 minut jazdy do wyciągu Falloria/Cristall i 20 minut do wyciągów Tofrane/Socrepes – dojazd ski buses) oraz słynnej Sellarondy (ok. 1h przez Passo Valzarego).

6.dzień

DOLOMITY

Cortina D’Ampezzo to cudowny obszar narciarski położony na wysokości 1224 – 3243 m n.p.m., w północno-wschodniej części Włoch, przy granicy z Austrią.

7.dzień

DOLOMITY

Miłośnicy nart znajdą tu prawdziwy raj na ziemi. Znajduje się tu ponad 100 szlaków narciarskich. Łączna długość tras przekracza 120 kilometrów. W 1956 roku odbyły się tutaj zimowe igrzyska olimpijskie a obecnie Cortina D’Ampezzo gości słynne zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

8.dzień

DOLOMITY - WENECJA

Ostatniego dnia pobytu w górach, w godzinach popołudniowych, wymeldowanie z hotelu i przejazd do Wenecji. Nocleg.

9.dzień

WENECJA

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie tego historycznego miasta na wodzie i 100 wyspach. Zaczynamy od bezapelacyjnie najbardziej rozpoznawalnego punktu w Wenecji czyli Placu Świętego Marka i znajdującej się na nim Bazyliki. Budowla uderza swoich rozmachem i bogactwem widocznym na zewnątrz ale i wewnątrz. Pracowało nad nią wielu artystów i budowniczych przez wiele pokoleń co widać w pomieszaniu przeróżnych stylów architektonicznych których połączenia dało jednak spektakularny efekt. Zwiedzimy Pałac Dożów, odwiedzimy Most Westchnień, a ukoronowaniem dnia będzie rejs gondolą po Canal Grande podczas którego podziwiać będziemy unikatową architekturę i napawać niesamowitą atmosferą. Zobaczymy między innymi najpiękniejszy most w Wenecji – Most Rialto. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

10.dzień

WENECJA - CHCIAGO

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).