Toskania 2024/2025: wyjazd tylko dla Pań

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych .
 • Transfery z/ na lotnisko.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Śniadania.
 • Obiadokolacje.
 • Opiekę lokalnego przewodnika.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Opłatę klimatyczną.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Wydatków natury osobistej i zwyczajowych napiwków.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Zwyczajowych napiwków.

Toskania to przypuszczalnie najpiękniejszy region we Włoszech łączący w sobie wszystkie cechy włoskiego dolce vita. Region znany z licznych książek i filmów. Są tu piękne krajobrazy z malowniczymi wzgórzami i winnicami, słynna na całym świecie kuchnia oraz urokliwe średniowieczne miasteczka i dzikie plaże wybrzeża. Dołącz do nas – zabawa gwarantowana!

 

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Lot do Włoch

Nasze włoskie wakacje rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej. Wyruszymy w podróż do Toskanii, by przeżyć podróż pełną smaków i pięknych widoków. Zwiedzimy krainę pełną dzieł sztuki, malowniczych wzgórz, cyprysów, winnic i gajów oliwnych.

Toskania

2.dzień

Florencja

Po wylądowaniu przejedziemy do hotelu na krótki odpoczynek. Naszą toskańską podróż zaczniemy od zwiedzania Florencji. Odwiedzimy muzeum Galleria dell’Accademia, gdzie zobaczymy słynnego „Dawida” Michała Anioła oraz obrazy Botticellego.

Następnie udamy się do Santa Maria del Fiore, nazywanej przez Włochów – Il Duomo. Zjemy lunch w restauracji serwującej dania lokalnej kuchni oraz odwiedzimy największy historyczny targ we Florencji – Mercato Centrale.

Następnie odwiedzimy Piazza del Mercato Nuovo, gdzie zobaczymy słynną rzeźbę dzika. Kolejnym przystankiem na naszej trasie będzie Galeria Ufizzi.

Dzień zakończymy na tarasie widokowym usytułowanym na dachu Hotelu Continentale, skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Nocleg we Florencji.

3.dzień

Siena

Toskania to też Siena, gdzie udamy się po śniadaniu. Słynie ona ze spektakularnej architektury, zachwycającej katedry oraz wyścigu konnego Palio.

Zobaczymy Piazza del Campo. Jest to plac w kształcie muszli, którego posadzka opada w dół w stronę budynku Palazzo Publico. Plac otoczony jest średniowiecznymi kamienicami z ciemnej cegły.

Nocleg w Sienie.

4.dzień

Moltepulciano

Z samego rana wyruszamy na wycieczkę przez dolinę Val d’Orcia, na południe od Sieny. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Toskanii, z falistymi wzgórzami, pojedynczymi domami wiejskimi i rzędami cyprysów.

Zatrzymamy się na dłużej w trzech miasteczkach położonych na wzgórzach. Właśnie tak wygląda Toskania! Montalcino słynie z wina Brunello i twierdzy na wzgórzu.  Pienza oferuje imponujące widoki na okolicę, wspaniałą architekturę i ser pecorino. W Montepulciano skosztujemy słynnego Nobile di Montepulciano – wina wytwarzanego z winorośli porastających okoliczne  wzgórza.  Nocleg Montepulciano.

5.dzień

San Gimignano, Volterra

Po śniadaniu udamy się do miasteczek San Gimignano i Volterra. San Gimignano zwane jest „Manhattanem Toskanii” lub „miastem pięknych wież”.  Podziwiać będziemy świetnie zachowane freski i XIII wieczną studnię na Piazza Cisterna. Przed wyruszeniem w dalszą drogę odbędziemy krótki spacer brukowanymi uliczkami miasteczka.

Volterra to urocze toskańskie miasteczko na wzgórzu z bogatą historią sięgającą czasów Etrusków. Zobaczymy tam ruiny rzymskiego amfiteatru, Piazza dei Priori i położone na nim Palzzzo z pięknymi freskami. Dla chętnych możliwość wejścia na wieżę. Wejdziemy do Katedry Santa Maria Assunta, gdzie znajduje się przepiękne, kasetonowe sklepienie.  Nocleg Volterra.

6.dzień

Piza

Dzisiaj udamy się do historycznej Pizy ze słynną Krzywą Wieżą. Udamy się na Piazza dei Miracoli, aby zobaczyć kompleks Duomo  i wspiąć się na szczyt Krzywej Wieży.

W katedrze zobaczymy piękną ambonę zaprojektowaną przez Giovanniego Pisano na początku XIV wieku oraz amforę po prawej stronie apsydy. Po wizycie na Polu Cudów przejdziemy na Piazza del Cavalieri. Do końca dnia będziemy mieć czas wolny, aby zrobić zakupy w okolicznych sklepikach lub napić się kawy w pobliskiej Caffe dei Cavalieri.

Na nocleg udamy się do pobliskiej Lukki.

7.dzień

Lukka

Po śniadaniu udamy się na rowerową wycieczkę po największych atrakcjach Lukki.

Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w romańskiej katedrze zbudowanej na cześć Archanioła Michała. San Michele al Foro jest romańskim arcydziełem sakralnym, które zostało zbudowane na starożytnym rzymskim forum.

Kolejnymi przystankami na naszej trasie będą dwie wieże: Wieża Guinigi z dębowym ogrodem na szczycie oraz wyższa od niej Wieża Zegarowa. Dla chętnych możliwość wejścia na szczyt.

Po trudach rowerowej wyprawy proponujemy dalsze odkrywanie Lukki podczas wycieczki pieszej. Cieszyć się będziemy smakiem lokalnej kuchni z pysznymi smakołykami, kawą i wędlinami. Nocleg w Lukce.

8.dzień

Florencja

Po śniadaniu wyruszamy w drogę powrotną do Florencji. Po drodze zatrzymamy się jeszcze w kilku uroczych, toskańskich miasteczkach takich jak: Collodi, Pistoia i Prato. We Florencji będziemy mieć czas wolny na ostatnie zakupy, a wieczorem zjemy uroczystą kolację, żegnając się tym samym z włoskimi smakami.

Nocleg we Florencji.

9.dzień

Pożegnanie z grupą i wylot

Spakowani i gotowi do podróży powrotnej jedziemy na lotnisko, aby planować kolejne podróże z Rek Travel Adventure. Mamy nadzieję, że Toskania zwiększyła apetyt na podróżowanie w doborowym towarzystwie. Dla Pań polecamy m.in. Peru oraz Grecję.

Toskania 2024: wyjazd tylko dla Pań

 

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).