Arizona

Sylwester w Arizonie

5 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • noclegi w hotelu wysokiej klasy turystycznej
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • przejazdy busem na całej trasie
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • sylwestrowy rejs statkiem z obiadem

Cena nie zawiera

  • kosztu biletu lotniczego Chicago – Phoenix – Chicago
  • Wyżywienia
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
  • biletów wstępu

ARIZONA: Phoenix – Jerome- Park Narodowy Saguaro- Scottsdale- Organ Pipe Cactus National Monument- Montezuma Castle National Monument- Jerome

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Rejs statkiem

Rozrywka

Sylwester

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie grupy przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa bagażowa. Przelot na lotnisko w Phoenix w Arizonie i transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

Jeszcze tego samego dnia wybierzemy się do górniczego kiedyś miasteczka Jerome, gdzie odwiedzimy kopalnię złota (Gold King Mine) oraz Miasto Duchów (Ghost Town). Oba miejsca mogą pochwalić się bogatą i ciekawą historią, która sięga do roku 1890. Dzisiaj na terenie nieruchmości podziwiać możena kolekcję ponad 180 samochodów, ciężarówek i motocykli, w tym Studebakera i Harleya. Przyjrzymy się jak wyglądał niegdyś sprzęt górniczy z początków XX wieku, odwiedzimy zabytkowe budynki, tartak i kuźnię z płukaniem złota.

To wyjątkowy wieczór, w którym pożegnamy mijający rok, spędzimy go więc w równie wyjątkowej atmosferze.  Wybierzemy się w rejs parowcem z czasów Marka Twaina po jeziorze (Canyon Lake). Rejs z kolacją na pokładzie to doświadczenie, które pozostanie w pamięci na długo, a relaksując się podziwiać będziemy zapierające dechw  piersiach krajobrazy i dziką przyrodę kanionu.

Późnym wieczorem, dla chętnych i niestrudzonych, spacer po Starym Mieście Scottsdale. Nocleg w centrum Scottsdale.

Large Organ Pipe cactus and blue sky copy space in Organ Pipe Cactus National Monument in Ajo, Arizona, USA including a large assortment of desert plants, which is a short drive west of Tucson.

2.dzień

Po śniadaniu przejedziemy do Parku Narodowego Saguaro. Został on utworzony stosunkowo niedawno, bo w 1993 roku. Park ten zamieszkuje ponad 300 gatunków zwierząt i ponad 200 gatunków ptaków.

Współmieszkańcami parku jest natomiast 25 gatunków kaktusów, z których najwyższe okazy osiągają wysokość ponad 20 metrów. Szacuje się, że na terenie parku rośnie ich aż ponad półtora miliona! Następnie przejazd do Old Tucson Studio oraz wyjątkowych miast filmowych westernów: Tombstone oraz leżącego przy granicy z Meksykiem Bisbee.

Wieczorem powrót do Scottsdale. Nocleg.

3.dzień

Po śniadaniu spacer na górę Camelback ze wspaniałym widokiem na rozległe plenery Phoenix i Scottsdale. Angielska nazwa tej góry przypomina garb i głowę klęczącego wielbłąda. Jest to jedno z najlepszych miejsc na panoramę Phoenix.

Po krótkim odpoczynku przejazd przez Tonto National Forest do zapory na jeziorze Roosevelta.

Następnie zwiedzanie okolicznych miasteczek o sugestywnych nazwach: Globe, Miami oraz Top of the World. Czeka nas widowiskowa trasa wzdłuż skalnych gołoborzy, wąwozów, tuneli oraz okazałych kaktusów, porastających malownicze wzgórza.

Kierując się w stronę Scottsdale przejedziemy przez wyjątkowe miejscowości Florence oraz Superior. Powrót do Scottsdale na nocleg.

4.dzień

Po śniadaniu udamy się do Organ Pipe Cactus National Monument. Jest to amerykański pomnik narodowy kaktusów organowych i jedyny obszar naturalnego występowania tego gatunku na terenie Stanów Zjednoczonych. W 1976 roku park został ogłoszony przez UNESCO Rezerwatem Biosfery, a w 1977 95% kaktusów organowych uznano za obszar dzikiej przyrody.

Księżycowy krajobraz żużlowych stożków i wydm łagodzi typowa roślinność pustynna. Dno pustyni pokryte jest natomiast wielobarwnymi polnymi kwiatami.

Wybierzemy się na przejażdżkę wzdłuż drogi parkowej, która zaprowadzi nas do ciekawych miejsc, z których warto wymienić Pinkley Peak, Red Tanks, Dripping Springs czy Quitobaquito Springs. Zatrzymamy się w punktach widokowych, uwiecznimy wspaniałe kadry i pogłębimy wiedzę o ekologii i kulturze Pustyni Sonora.

5.dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Montezuma Castle National Monument. Krótkie zwiedzanie pozostałości po jednych z najlepiej zachowanych mieszkań zbudowanych i zamieszkiwanych przez prekolumbijską kulturę Sinagua, które wbudowane w skalne alkowy uchroniły się przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Następnie przejazd do Sedony, przepięknie położonego miasta w północnej części Arizony, otoczonego wznoszącymi się na blisko 2 tysiące metrów fantastycznymi formacjami skalnymi o nazwie Navajo Red Rocks. Sedona zapewnia bardzo wiele różnego rodzaju atrakcji turystycznych.

Po przerwie na posiłek przejazd malowniczą górską trasą poprzez Cottonwood do miasteczka Jerome. Zwiedzanie dawnej kopalni srebra a następnie przejazd do Old Town w Scottsdale, jednego z najbardziej tętniących życiem i unikalnych miasteczek na południowym zachodzie Ameryki.

Wieczorem transfer na lotnisko w Phoenix, gdzie czeka nas odprawa i wieczorny przelot do Chicago.

Pozostałę oferty na spędzenie sylwestra:

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).