sylwester w kalifornii na santa monica beach

Sylwester w Kalifornii

5 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
 • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
 • Opieka polskojęzycznego przewodnika
 • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
 • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • Przelotu na trasie Chicago – Los Angeles – Chicago
 • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań jeśli są wliczonych w koszt doby hotelowej
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Biletów wstęp

 

 

                 

Sylwester w Kalifornii i powitanie Nowego Roku na Santa Monica Pier

LOS ANGELES – SANTA MONICA – LONG BEACH – CATALINA – AVALON – PASADENA – PACIFIC COAST HIGHWAY  – MALIBU – OXNARD – BEVERLY HILLS

Kultura i historia

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

LOS ANGELES - SANTA MONICA

Spotkanie grupy z przewodnikiem na lotnisku O’Hare w Chicago. Odprawa i wylot w godzinach porannych. Przelot do Los Angeles.

Przejazd do Santa Monica i spacer po Santa Monica Pier, gdzie swój koniec ma legendarna Droga 66. Odpoczniemy w centrum Santa Monica – mieście, które słynie z licznych restauracji i barów. Będziemy też podziwiać widok na Ocean Spokojny oraz nadmorskie góry z tarasów w Palisades Park.

Dla chętnych przejażdżka rowerami po malowniczej nadmorskiej ścieżce rowerowej, która łączy plaże w Venice i Santa Monica. Nowy Rok przywitamy na Santa Monica Pier, gdzie odbywa się słynne odliczanie  – Countdown To 2022 @ SM Pier. Wieczorna celebracja. Przejazd na nocleg do hotelu.

2.dzień

LONG BEACH - CATALINA - AVALAN

W tym dniu udamy się do portu w Long Beach, skąd po południu popłyniemy w rejs na Wyspę Catalina. Naszym punktem docelowym jest miejscowość Avalon z piękną, malowniczą plażą położoną wśród wzgórz i urokliwym centrum miasta.

Jest to miejsce, które przypomina klimatem i atmosferą śródziemnomorskie wyspy. Jego atrakcyjność dostrzegła firma Apple, umieszczając fototapetę pulpitu z Cataliną w systemie operacyjnym macOS i nazywając tak jedną z jego najnowszych wersji.

Wieczorem udamy się w rejs powrotny do Long Beach, a stamtąd na nocleg do hotelu.

3.dzień

PASADENA -

Od 130 lat na początku Nowego Roku w Pasadenie odbywa się słynna Parada Róż. Tournament of Roses Parade to coroczna parada z okazji rozpoczęcia gry Rose Bowl. Parada to bajecznie kolorowe stroje i ruchome platformy, które podziwiane są przez tysiące turystów przyjeżdżających do miasta na tę okazję.

Korowodowi towarzyszą orkiestry dęte, które dbają o muzyczną oprawę imprezy. Całość tworzy niesamowite widowisko, którego nie można przegapić.

W czasie tego dnia zobaczymy także wystawę platform, które uczestniczą w paradzie, by z bliska podziwiać te niesamowite kwiatowe aranżacje i konstrukcje.

Po południu spacer po Eaton Canyon a wieczorem zwiedzanie starego miasta w Pasadenie. Przejazd na nocleg do hotelu.

4.dzień

HERMOSA BEACH - PACIFIC COAST HIGHWAY - MALIBU OXNARD

Wczesno poranny przejazd z miejscowości Hermosa Beach do portu. Przejazd fragmentem malowniczej, słynnej Pacific Coast Highway, czyli najpiękniejszej trasy w Kalifornii. Po drodze zobaczymy Malibu i zatrzymamy się w punktach widokowych  El Matagor Beach, Leo Carrillo State Beach i Sycamore Cove Beach.

W miejscowości Oxnard rozpoczniemy rejs na oglądanie wielorybów. Zima to najlepszy czas na oglądanie morskiego życia w Kalifornii, ponieważ imponujące stada szarych wielorybów spędzają wakacje na południu w chłodniejszych miesiącach.

Podczas wycieczek w sezonie zimowym najczęściej widuje się wieloryby szare, ponieważ coroczna migracja tego gatunku odbywa się od grudnia do kwietnia. Szare wieloryby każdej zimy podróżują na południe z Alaski i przepływają wzdłuż wybrzeża Kalifornii w drodze do cieplejszych wód wokół Baja w Meksyku.

Po rejsie udamy się na degustację do jednej z lokalnych winiarni oraz na kolację w regionalnej restauracji. Przejazd na nocleg do hotelu.

5.dzień

LOS ANGELES - BEVERLY HILLS

Ten dzień poświęcimy Miastu Aniołów. Zwiedzanie Los Angeles rozpoczniemy od Hollywood. Spacer „Aleją Gwiazd”. Odwiedzimy Chinese Theatre, przed którym znajdują się odciski stóp i dłoni zdobywców Oskarów oraz Kodak Theatre, miejsce rozdawania Oskarów. Z tarasu teatru rozciąga się widok na wzgórze z napisem Hollywood.

Nastęnie wizyta w miasteczku Beverly Hills oraz dzielnicy, gdzie przy ulicy Rodeo Dr. słynne gwiazdy odwiedzają ulokowane tam najdroższe sklepy.

W dalszej części zwiedzania Los Angeles zobaczymy Music Center, gdzie wręczane były nagrody Akademii Filmowej – Oskary, a także historyczne centrum przy Olvera Street, gdzie od założenia franciszkańskiej misji w 1781 roku rozpoczęła się historia Los Angeles.
Wieczorny przelot do Chicago.

 

Alternatywna propozycja na Sylwestra: Sylwester na nartach w Aspen-Snowmass Kolorado. Wyjazd z Polski. 

 

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).