Sri Lanka: klejnot Oceanu Indyjskiego

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 •  Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych o wysoim standardzie turystycznym.
 • Prywatny transport klimatyzowanym pojazdem.
 • 2 posiłki dziennie.
 • Koszt safari w Parku Narodowym Yala.
 • Wizyta w fabryce herbaty.
 • Zwiedzanie wodospadów.
 • Bilet wstępu do sanktuarium żółwi.
 • Bilet wstępu do Dambulla Cave Temple.
 • Wstęp do Sigiriya Rock Fortress.
 • Wstęp do Polonnaruwa Ancient City.
 • Wizyta w Ogrodzie z ziołami i przyprawami.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Podatki rządowe i lokalne.
 • Jedna butelka wody dziennie.

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów międzynarodowych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Zwyczajowe napiwki i wydatki o charakterze osobistym.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Zwyczajowych napiwków.
 • Wydatków natury osobistej
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.

Ayubowan! Niekończące się złote plaże, ponadczasowe ruiny, ciepła gościnność i uśmiechy ludzi, mgliste wyżyny i górzyste tereny, ogromne słonie, podstępne lamparty, gigantyczne wieloryby, mnóstwo festiwali, różnorakich kultur i piękne krajobrazy… Oto właśnie Sri Lanka i jej osobliwy urok.

Jaskinie

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Safari

Wczasy

Wodospady

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

WYLOT Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Celem naszej podróży jest Sri Lanka, wyspa o powierzchni 1/5 powierzchni Polski. Miejsce to jest zamieszkałe głównie przez buddystów, ale również chrześcijan i muzułmanów. Do 2009 roku Sri Lanka zmagała się z wyniszczającą wojną domową. Dzisiaj natomiast oferuje relaks i wspaniały wypoczynek z niezapomnianymi wspomnieniami.

2.dzień

DZIEŃ W PODRÓŻY

Dzisiaj dzień w podróży Podekscytowani czekamy, co Sri Lanka nam zaoferuje.

3.dzień

RAJ DLA OKA: BERUWALA

Przylot na rajską Sri Lankę oraz transfer do Beruwala. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Beruwala to miasto z niewielką, malowniczą plażą z miękkim i jasnym piaskiem, który zapewnia wygodne zejście do wody. Ale na dnie mogą się pojawić ostre kamienie i fragmenty koralowców z pobliskiej rafy koralowej. Beruwala to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośnicy regionalnej kuchni, amatorzy sportów wodnych, jak również miłośnicy zwiedzania i poznawania nowych miejsc.

4.dzień

KOLONIALNE MIASTO: TWIERDZA GALLE

Dzisiaj udamy się do Centrum Ochrony Żółwi. Ośrodek ten opiekuje się nowonarodzonymi żółwiami, jak również dorosłymi gatunkami żółwi, które zostały uratowane z morza z powodu obrażeń. Jednym z najbardziej osobliwych miejsc w ośrodku jest obszar, w którym żółwie składają jaja. Starannie ułożone małe kopce piasku są ściśle monitorowane w celu obliczenia procesu wylęgu jaj.

Następnie udamy się do twierdzy holenderskiej Galle. Jest to najlepiej zachowane kolonialne miasto Sri Lanki. Podczas pobytu poczujemy się jakbyśmy się cofnęli w czasie. Klimatyczne stare uliczki, wzorowane na styl europejski, stanowią spokojne miejsce na spacery. Udamy się do Parku Narodowego Yala. Jest on słynny ze względu na obecność wielu lampartów i innych dzikich zwierząt. Czas wolny. Nocleg w Chaarya Resort&Spa.

5.dzień

POSZUKIWANIA UKRYTEJ W JASKINIACH KSIĘŻNICZKI: WODOSPAD RAVANA

Po śniadaniu czeka nas kolejny dzień z przygodami. Wybierzemy się do Elli, by zobaczyć Wodospad Ravana. Został on nazwany na cześć legendarnego króla Ravany. Według legendy Ravana porwał księżniczkę Sitę i ukrył ją w jaskiniach za tym wodospadem.

Następnie zrobimy trekking do szczytu Adama, po którym udamy się na Most Dziewięciu Łuków. Most ten powstał w celu połączenia dwóch gór podczas budowy linii kolejowej Badulla-Colombo. Jest on najlepszym z przykładów budownictwa kolejowego z epoki kolonialnej w kraju.

6.dzień

NAJWYŻSZY WODOSPAD NA WYSPIE: WODOSPAD RAMBODA

Dzisiejszego dnia pojedziemy do Kandy przez Nuwara Eliya. Zatrzymamy się w fabryce herbaty, gdzie będziemy mogli skosztować różnych jej gatunków. Na Sri Lance znajduje się 1600 fabryk herbaty i jest ona drugim eksporterem herbaty na świecie.

Następnie udamy się do Wodospadu Ramboda, który który ma 109 m i jest najwyższym wodospadem na wyspie. Otoczony szmaragdowymi lasami, sprawia wrażenie niczym z innego świata.

Odwiedzimy też Świątynię Świętej Relikwii Zęba, gdzie przechowywany jest lewy kieł Buddy Gautamy. Świątynia ta, codziennie odwiedzana jest przez tysiące turystów, została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1988 roku. Czas wolny i nocleg.

7.dzień

ŚWIĄTYNIA W JASKINI: DAMBULLA

Dzisiaj udamy się na wycieczkę po mieście Kandy, gdzie z punktu widokowego 360′ będziemy mogli obserwować piękno tego miasteczka. Następnie odwiedzimy ogród z ziołami i przyprawami. Zapoznamy się tutaj z różnymi rodzajami przypraw jakie stosowane w regionalnej kuchni. Okazuje się, że 80% światowego rynku cynamonu pochodzi ze Sri Lanki

Odwiedzimy także świątynię w jaskini Dambull, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dambulla słynie z tego, że jest największą i najlepiej zachowaną świątynią jaskiniową na Sri Lance.

Dla chętnych, za dodatkową opłatą, możliwa będzie wycieczka do lokalnej wioski w celu zapoznania się z życiem i obyczajami tutejszych mieszkańców.

Czas wolny. Zakwaterowanie i nocleg.

8.dzień

W OBJĘCIACH STAROŻYTNEGO MIASTA: TWIERDZA SIGIRIYA ROCK

Na początku dnia udamy się do starożytnego miasta Polonnaruwa. Wsiądziemy na rower i podczas przejażdżki odwiedzimy skalną twierdzę Sigiriya, zwaną także Lwią Skałą. Ta starożytna kamienna twierdza zbudowana jest na 183 metrowej skale granitowej, otoczona pozostałościami unikalnego kompleksu architektoniczno-krajobrazowego powstałego w V wieku. To stanowisko archeologiczne wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czas wolny i nocleg.

9.dzień

POŻEGNANIE Z GRUPĄ I WYLOT

Po śniadaniu transfer na lotnisko i pożegnanie z grupą. Podczas powrotu do domu będziemy wspominać czas spędzony na Sri Lance oraz zaczniemy planować kolejne podróże z Rek Travel.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).