Cincinnati wycieczka

Noah’s Ark & Cincinnati – the Queen City. Trip with the Parish of St. Daniels

2 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • nocleg w hotelu wysokiej klasy turystycznej w Cincinnati
 • sniadanie wliczone w cene nocy hotelowej
 • obiad w drugim dniu wyjazdu
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • przejazd autokarem na całej trasie wycieczki
 • opiekę  przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • wyżywienia innego niz wymienione
 • biletów wstępu $75-125 w zaleznosci od wieku uczestnikow
 • wydatkow natury osobistej( ofiara mszalna, drinki, pamiatki etc.)
 • Istnieje mozliwość doplaty do pokoju jednoosobowego. Cena do potwierdzenia w biurze.

INDIANAPOLIS – CAVINGTON- WILLIAMSTOWN – REPLIKA ARKI NOEGO – OGRÓD BOTANICZNY – DOM PAPROCI – PALMIARNIA – GALERIA DRZEWEK BONSAI – CINCINNATI – AMERYKAŃSKIE MUZEUM ZNAKÓW – SPACER WZDŁUŻ “MAIN STREET USA” – AKWARIUM NEWPORT – HISTORIA ZATOPIONEGO WRAKU

kultura-i-historia-en

pielgrzymka-en


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed biura Parafii Sw. Daniela we wczesnych godzinach porannych.Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Ohio i Kentucky. Pierwszy krótki postój jest planowany w okolicach Indianapolis (dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą suchego prowiantu). Po drodze dwiedzimy jedna z nielicznych bazylik mniejszych na terenie Stanów Zjednoczonych w Covington. Mimo, że do dziś niedokończona stanowi świadectwo wiary i determinacji wspólnoty kościoła. Katedra jest zabytkiem architektury gotyckiej, przyciągającej każdego roku tysiące zwiedzających z całego świata. Następnie udamy do Williamstown, KY gdzie powstała ogromna replika Arki Noego. Zbudowana została według opisów w Biblii – jest długa na 137 metrów, szeroka na 14 metrów i wysoka na 23 metrów. W jej wnętrzu znajdziemy wystawę prezentującą bilijną historię o potopie i Noe, który na Arce ocalił po parze wszystkich gatunków zamieszkujących ziemię.

We wnętrzach arki możemy znaleźć ekspozycje prezentujące zarówno historię Noego jak i bogatą kolekcję modeli różnych zwierząt, w tym również dinozaurów, które zdaniem autorów projektu koegzystowały z człowiekiem i wyginęły dopiero po potopie. Wszystko to ulokowane jest na siedmiu piętrach tej olbrzymiej budowli, która powstawała przez 6 lat. Po obiedzie (koszt własny) przejazd do krytego ogrodu botanicznego z ponad 3500 gatunkami roślin, wodospadem w lesie deszczowym i pokazami motyli. Zobaczymy tam m.in. Dom Paproci i palmiarnię, w której odtworzono tropikalny las deszczowy.

Przyjrzymy się kolekcji drzew cytrusowych i ogrodowi, gdzie hodowane są rośliny pustynne. Odwiedzimy ogród orchidei, zwanych też storczykami i dowiemy się jak producenci perfum wykorzystują ich substancje zapachowe, a w galerii drzewek Bonsai poznamy chińską sztukę tworzenia tych miniaturowych drzewek.

Wieczorny spacer po promenadzie z panoramą na rozświetlone downtown Cincinnati.Przejazd do hotelu na nocleg

2.dzień

Po śniadaniu udamy się do American Sign Museum – największe publiczne muzeum poświęcone znakom, neonom i szyldom w Stanach Zjednoczonych. Brzmi dziwnie? Poznamy w nim ponad stuletnią historię i sztukę tworzenia przeróżnego rodzaju znaków. Zobaczymy przedziwną kolekcję znaków, przedmiotów z nimi związanymi i ciekawostek.

Na terenie 20 tysięcy stóp kwadratowych znajduje się bogaty zbiór znaków od wczesnych, przedelektrycznych znaków, przez piękne neony w stylu Art-Deco, po najnowsze rozwiązania technologiczne.

Wybierzemy się ponadto na kolorowy spacer wzdłuż „Main Street USA”, zapełnionej kolorowymi, podświetlanymi witrynami sklepowymi i złożymy wizytę w znajdującym się w muzeum warsztacie produkującym neony.

Następnie udamy się do miejsca, w którym odkryjemy cuda podwodnego świata. W cieszącym się popularnością wśród turystów Newport Aquarium poznamy najbardziej egzotyczne stworzenia wodne.

Zobaczymy białe aligatory, pogłaskamy uśmiechnięte płaszczki i przejdziemy po pierwszym na świecie moście linowym zawieszonym kilka cali nad zbiornikiem wodnym pełnym rekinów. Poznamy też historię zatopionego wraku, który stał się domem dla mieszkańców głębin.

Krótki postój w parku, skąd na „do widzenia” po raz ostatni “rzucimy okiem” na panoramę miasta Cincinnati. Wyjazd w drogę powrotną do Chicago. Po drodze, w okolicy Indianapolis, postój na obiad. Planowany powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

Program jest ramowy. Poszczególne jego punkty mogą ulec przestawieniu. Warunki rezerwacji i rezygnacji dostępne na stronie www.rektravel.com.

 

Podobne wycieczki:

 

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).