Nepal, Pokhara

Nepal – Bhutan

13 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w dwuosobowych pokojach w czterogwiazdkowych hotelach w Nepalu i Bhutanie
 • Opieka naszego przedstawiciela i lokalnych przewodników
 • Transport na całej trasie wycieczki w tym transfery z/na lotnisko
 • 11 śniadań i kolacji
 • Bilety lotnicze na trasie Katmandu – Pokhara, Bharatpur – Katmandu
 • Przejazd autobusem turystycznym na trasie Pokhara – Chitwan
 • Atrakcje w dżungli w Parku Narodowym Chitwan
 • Pomoc w uzyskaniu wizy Bhutanu ( wymagane posiadanie kolorowej kopii paszportu )
 • Opłaty wstępu zgodnie z planem podróży
 • Woda butelkowana podczas całej podróży
 • Pokój jednoosobowy za dodatkową opłatą

Cena nie zawiera

 • Opłat wizowych w Nepalu ($30) i Bhutanie ($40)
 • Biletów lotniczych na trasie Chicago – Katmandu – Chicago
 • Biletów lotniczych na trasie Katmandu – Paro – Katmandu
 • Ubezpieczenia podróżnego
 • Rachunków barowych, rachunków telefonicznych, wydatków natury osobistej
 • Napiwków dla personelu i kierowcy
 • Usług nie wymienionych w części „Cena obejmuje”

NEPAL: KATMANDU -POKHARA- SARANGKOT – CHITWAN

BHUTAN: PARO – THIMPHU – PARK NARODOWY KUENSEL PHODRANG – PUNAKHA –KLASZTOR BOSKICH WIATRÓW – WANGDUE – KLASZTOR TAKTSANG GHOEMPA – PARO – KATMANDU DURBAR SQUARE  – POKHARA – JEZIORO PHEWA – JASKINIA GUPTESHWOR – SARANGKOT -PARK NARODOWY CHITWAN – BHAKTAPUR – NAGARKOT – KATMANDU – BOUDHANATH STUPA – ŚWIĄTYNIA PASHUPATINATH

Jaskinie

Kultura i historia

Parki narodowe

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO

Nasza przygoda rozpoczyna się zbiórką na lotnisku, gdzie spotkamy się z polskim pilotem/przewodnikiem. Odprawa paszportowo-bagażowa i wylot do Katmandu.

2.dzień

PRZYLOT DO KATMANDU

Po przylocie na międzynarodowe lotnisko w Katmandu, stolicy Nepalu, czeka was ciepłe, tradycyjne nepalskie powitanie przez naszego przedstawiciela oraz przewodnika, a następnie transfer do hotelu w centrum. To milionowe miasto położone jest na wysokości 1350 mnpm/4428 ft. Po zakwaterowaniu w uroczych pokojach odpoczynek po długim locie.

W tym dniu czeka nas jeszcze krótka odprawa z innymi członkami grupy, podczas której nie wahajcie się zadawać wszelkich pytań dotyczących naszej trasy. Obiad w hotelu.

3.dzień

KATMANDU - PARO - THIMPHU

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Udajemy się do Bhutanu, a konkretnie do położonego na wysokości 2200 mnpm/7216 ft.  miasta Paro. Królestwo Bhutanu położone jest we wschodnich Himalajach, a jego oficjalna nazwa to Druk Jul co oznacza Królestwo Smoka. I właśnie smok widniej na jego fladze.

Po przylocie, wraz z przewodnikiem, udacie się na wycieczkę po mieście.

W planie zwiedzanie wiejskich domów Bhutanu, buddyjskiej świątyni Kyichu, klasztoru i fortecy Rinpung Dzong oraz spacer i wizyta w sklepach z rękodziełem.

Następnie wyruszymy w drogę do stolicy Bhutanu, miasta Thimphu, położonego na wysokości 2334mnpm/7655 ft. Thimphu to największe miasto kraju, to tu mieści się rezydencja królewska. Podczas około półtoragodzinnej jazdy będziemy mieli okazję podziwiać piękne krajobrazy tego wysokogórskiego państwa.

Po przyjeździe zakwaterowanie i obiad w hotelu.

4.dzień

THIMPHU - PUNAKHA

Po śniadaniu udajemy się na zwiedzanie Thimphu.

Podczas naszej wędrówki po okolicy odwiedzimy: Park Narodowy Kuensel Phodrang, gdzie znajduje się wykonany z pozłacanego brązu Wielki Budda Dordenma – jeden z największych na świecie i największy w Bhutanie posąg siedzącego Buddy Shayamuniego u którego podstawy znajduje się piękna świątynia;

Muzeum Pocztowe Bhutanu ukazujące osiągnięcia i ewolucję dokonaną w sektorze komunikacji i poczty – będziemy tu mogli wydrukować znaczek z wybranym przez siebie zdjęciem i wysłać go do naszych bliskich;

Narodowe Muzeum Włókiennictwa w którego zbiorach przechowywane są kolekcje starożytnych tkanin kolorowych i tradycyjnej art of waving;

Muzeum Dziedzictwa Ludowego  zachowujące prymitywną filozofię życia kultywowaną przez współczesnych Bhutańczyków;

przepięknie położony klasztor Tango, miejsce kultu religijnego, będący domem czcigodnych mnichów buddyjskich.

Po zakończeniu zwiedzania klasztoru udamy się w drogę do Punakha, miasta położonego na wysokości 1243 mnpm/4077 ft., będącego zimową rezydencją królewską. Dotrzemy tam po około dwu i pół godzinnej jeździe, podczas której będziemy mogli podziwiać spektakularne widoki Himalajów Wysokich.

Zakwaterowanie i obiad w hotelu.

5.dzień

PUNAKHA – WANGDUE - PARO

Dziś po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie Punakha, będącego kiedyś stolicą, uważanego za jedno z najpiękniejszych miast Bhutanu. Odwiedzimy Klasztor Boskich Wiatrów – Chimi Lhakhang, sanktuarium od bardzo dawna uważane za poświęcone płodności, gdzie wierni mogą otrzymać błogosławieństwo.

Następnie udamy się do Wangdue, gdzie będziemy mogli docenić najwyższy kunszt rzemiosła obróbki drewna.

Na koniec czeka nas godzinna wędrówka po górnej dolinie Punakha do pięknej, charakterystycznej dla Bhutanu świątyni Khamsum Yulley Namgyal Lhakhang zbudowanej przez Ashi Tshering Yangdon Wangchuck ( Królowa Matka Bhutanu ) na rzecz pokoju i stabilności.

Po zwiedzaniu świątyni powrót na kolację i nocleg do Paro.

6.dzień

KLASZTOR TAKTSANG GHOEMPA

Dziś zaczynamy wcześnie. Po śniadaniu ruszamy na około pięciogodzinną wyprawę do klasztoru Taktsang Ghoempa zwanego także Gniazdem Tygrysa, będącego ośrodkiem szkół buddyzmy tantrycznego.

Klasztor położony na wysokości 3750 mnpm/12300 ft. wybudowano na klifie wznoszącym się nad stromym urwiskiem,  a wspinaczka do punktu widokowego zapewnia oszałamiające widoki.  Po krótkim odpoczynku w punkcie widokowym ruszamy dalej, cały czas podziwiając zapierający dech w piersiach krajobraz poniżej. Główna część kompleksu klasztornego pochodzi z 1692 r. Jednak znaczna część została całkowicie odnowiona po pożarze w 1998 r. który poczynił duże szkody.

Na zakończenie dnia odwiedzimy dom na farmie w dolinie Paro, aby poznać styl życia rolników w Bhutanie.

Na nocleg i posiłek powrót do hotelu w Paro.

7.dzień

PARO - KATMANDU

Na tym kończy się nasza przygoda w Bhutanie, wracamy do Katmandu aby kontynuować zwiedzanie Nepalu. Po przylocie transfer do hotelu, odpoczynek po podróży a następnie wyruszamy na zwiedzanie miasta.

Katmandu Durbar Square to serce starego Katmandu. Głównymi atrakcjami tego pałacowego placu, który w 1997 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO są sztuka, architektura, rzemiosło i projekty przejawiające się w filarach, budynkach i oknach oraz Muzeum Hanuman Dhoka. Duży posąg tego hinduskiego boga jest również umieszczony przed bramą. Pałac otoczony jest przez wiele małych świątyń. To historyczne miejsce które każdego roku odwiedza tysiące turystów.

Na nocleg pozostajemy w Katmandu.

8.dzień

KATMANDU – POKHARA

Dzień zaczynamy wcześnie. Po śniadaniu transfer na międzynarodowe lotnisko Tribhuvan. Czeka nas około 25 minutowy lot do Pokhary – miasta położonego w centralnym Nepalu na wysokości 830 mnpm/2722 ft.

Pokhara usytuowana jest na wschodnim brzegu drugiego co do wielkości jeziora w Nepalu. Wokół malowniczego jeziora Phewa rozpościera się widok na szczyty Machhapuchhare i Annapurny odbijające się w jego tafli.

Na małej wyspie na środku jeziora znajduje się świątynią Tal Barahi, zwana również Świątynią Jeziora. Została ona zbudowana w czasach średniowiecznych, więc ma tradycyjny typ pagody, w większości wykonana została z drewna, cegły i kamienia i jest najważniejszym zabytkiem religijnym w Pokharze.

Około 2 km od lotniska w Pokharze znajduje się jaskinia Gupteshwor do której wejście znajduje się naprzeciwko wodospadu Davisa. Ma ona prawie 3 km długości, składa się z kilku dużych komnat i niskich przejść . Jaskinia ma szczególne znaczenie dla wyznawców boga Shivy z uwagi na zachowany tutaj w nienaruszonym stanie jego falliczny symbol

. Nieopodal jaskini znajduje się zrewitalizowany obóz uchodźców tybetańskich Tashi Ling, który słynie z produkcji i handlu dywanami wełnianymi oraz innymi wyrobami rękodzieła. Pierwotni tybetańscy osadnicy wyemigrowali z tego regionu do Nepalu w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Powrót na kolację o nocleg do hotelu w Pokharze.

9.dzień

POKHARA – SARANGKOT - CHITWAN

Wstajemy wcześnie rano i ruszamy w 45 minutową drogę do Sarangkot, gdzie z punktu widokowego położonego na wysokości 1600 mnpm/5248 ft. podziwiać będziemy wschód słońca i widoki wiele gór, takich jak pasmo Annapurna, Dhaulagiri, Fishtail, jak również piękną dolinę Pokhara i jezioro Phewa.

Powrót do hotelu na śniadanie po którym wyruszamy do Parku Narodowego Chitwan, który został założony w 1973 roku i jest pierwszym narodowym parkiem Nepalu. Szczyci się pięknym otoczeniem i obfitością przyrody oraz jest domem dla wielu zwierząt. W 1984 roku Park został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

10.dzień

PARK NARODOWY CHITWAN

Zaczynamy dzień od pysznego śniadania i przygotowujemy się do zabawy w dżungli. Park Narodowy Chitwan oferuje szeroką gamę atrakcji, w tym Elephant Back Safari, Jeep Safari, przejażdżka kajakiem, programy kulturalne, obserwowanie ptaków i wizyta w Centrum Hodowli Słoni. Safari w dżungli to niesamowita okazja do spotkania rzadkich zwierząt i ptaków Nepalu, takich jak tygrysy bengalskie, nosorożce jednorożne i lamparty, miodowe borsuki i hieny pręgowane.

Kolacja i nocleg w hotelu.

11.dzień

CHITWAN– KATMANDU – BHAKTAPUR - NAGARKOT

Po śniadaniu jedziemy na lotnisko Bharatpur,  gdzie czeka nas 20 minutowy lot powrotny do Katmandu. Po wylądowaniu udajemy na zwiedzanie Bhaktapur Durbar Square. Plac Bhaktapur Durbar, lokalnie znany jako Khwopa Lyaku, to królewski pałac starego Królestwa Bhaktapur położony na wysokości 1400 metrów nad poziomem morza. Jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wszystko wokół nadal wygląda tak, jak w średniowieczu. Plac został pięknie wykonany przez starożytnych artystów i choć został odnowiony nadal zachwyca swoją oryginalnością.

Po zakończeniu zwiedzania pojedziemy do Nagarkot, gdzie zjemy kolację i spędzimy noc w hotelu.

12.dzień

NAGARKOT - KATMANDU

Po śniadaniu czeka nas około godzinna droga powrotna do Katmandu. W planie na dziś mamy wizytę w dwóch zabytkach wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Pierwszy z nich to Boudhanath Stupa, największa buddyjska stupa na świecie i jednocześnie jedno z siedmiu miejsc światowego dziedzictwa w Katmandu, gdzie odwiedzający może doświadczyć kultu buddyzmu tybetańskiego. Jej wyjątkowe cechy to biała kopuła a nad nią złota, platerowana iglica z oczkiem symbolizującym pokój. Mnisi są zawsze zajęci śpiewem i rytuałami modlitewnymi. Wokół stupy znajduje się wiele restauracji, w których odwiedzający mogą spróbować różnych dań lokalnej kuchni, ciesząc się jednocześnie pięknym widokiem stupy.

Drugi to świątynia Pashupatinath, najstarsza świątynia poświęcona najwyższemu hinduskiemu bogu, Panu Shiva. To bardzo święte miejsce kultu religijnego Hindusów, które każdego roku odwiedza tysiące pielgrzymów i turystów. Musimy pamiętać, że wstęp do świątyni mają jedynie Hindusi. My możemy cieszyć się otaczającymi ją terenami, w tym brzegiem rzeki uważanej za świętą, gdzie zgodnie z tradycją hinduską poddaje się kremacji zwłoki zmarłych. Jest to również miejsce religijnych spotkań Sashu – ludzi, którzy nacierają swoje ciała prochami.

13.dzień

WYLOT Z KATMANDU

Nasza podróż dobiegła końca. Żegnamy Nepal i po śniadaniu udajemy się  na międzynarodowe lotnisko Tribhuvan, skąd po odprawie odlecimy do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).