KOSTARYKA – przygoda wśród dzikiej natury – 10 dni

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • przejazd na całej trasie prywatnym transportem
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie
 • opiekę anglojęzycznego lokalnego przewodnika
 • zakwaterowanie w hotelach 4*** w pokojach dwuosobowych
 • posiłki wymienione w programie
 • transport z/na lotnisko

Cena nie zawiera

 • kosztu międzynarodowych biletów lotniczych
 • biletu wstępu do Parku Narodowego Tortuguero
 • kosztu wycieczek fakultatywnych
 • dodatkowych opłat w hotelach (pralnia, rozmowy telefoniczne, room service, etc.)
 • wyżywienia innego, niż podane w świadczeniach
 • wydatków natury osobistej
 • ubezpieczenia zdrowotnego

KOSTARYKA https://pl.wikipedia.org/wiki/Kostaryka – skarby natury: PARK NARODOWY BRAULIO CARRILLO – PARK NARODOWY TORTUGUERO – PARK NARODOWY CELESTE – PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO – WULKAN PAOS – WODOSPADY LA PAZ – WULKAN ARENAL https://pl.wikipedia.org/wiki/Arenal_%28wulkan%29
Oferowany przez nas program uwzględnia ikony Kostaryki – mgliste lasy, oglądane z poziomu zawieszonych niemal w chmurach mostów, lasy deszczowe, nieziemskie parki narodowe, krystaliczne wodospady, rajskie plaże i wulkany.

 • Wyjazdy w dowolnym terminie.
 • Zadzwoń, a my opracujemy dla Ciebie indywidualny plan i kosztorys wyprawy.

Po więcej informacji skontaktuj się z naszym konsultantem:
Marta Pasek 773-777-7733, cell. 224-688-9444

 

Parki narodowe

Plaże

Wodospady

Wulkany


Plan podróży

1.dzień

Przylot na Kostarykę

Przylot na międzynarodowe lotnisko w San Jose – Juan Santamaria. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem, który odbierze nas z lotniska. Przejazd do hotelu. Odpoczynek i nocleg.

2.dzień

San Jose - Coffe Tour - Wulkan Poas - Wodospady La Paz

Po śniadaniu przewodnik odbierze nas z hotelu w San José by następnie udać się w kierunku centralnego pasma górskiego, gdzie odwiedzimy autentyczną kostarykańską plantację kawy. Głównym celem Coffee Tour będzie poznanie całego procesu produkcji i przetwarzania kawy; dowiemy się o produkcji, zbiorach, metodach przetwarzania i palenia ziarna. Później rozpoczniemy naszą wędrówkę do wulkanu Poas . W miarę wznoszenia się w kierunku wulkanu odczujemy zmianę temperatury i zaobserwujemy zmieniającą się roślinność; po drodze zobaczymy inne plantacje kawy oraz plantacje paproci, kwiatów i truskawek, tworzące piękny krajobraz. Po dotarciu na miejsce będziemy podziwiać imponujący główny krater wulkanu z jego siarkowymi fumarolami, a także poznamy różne ekosystemy w tym pięknym parku narodowym. Po wizycie na wulkanie będziemy kontynuować naszą wyprawę udając się w kierunku ogrodów wodospadów La Paz Waterfall gdzie zrobimy przerwę na odpoczynek i lunch. W dalszej części dnia przejdziemy szlakiem prowadzącym do spektakularnego wodospadu La Paz, znajdującego się pośrodku lasu deszczowego. Na terenie parku odwiedzimy także galerię kolibrów, serpentarium, domek dla ptaków, ogród motyli i wystawę żab. Powrót do San Jose. Odpoczynek i nocleg w hotelu.
(Posiłki: śniadanie, lunch)

3.dzień

Park Narodowy Tortuguero

Dzień rozpoczynamy wcześnie rano, ok. 6:00 rano. Będziemy podróżować z przewodnikiem/przyrodnikiem. Przejedziemy przez Park Narodowy Braulio Carrillo, gdzie zobaczymy piękne widoki i bujną roślinność. Po drodze zatrzymamy się na śniadanie w restauracji Selva Tropical, w której – oprócz posiłków znajduje się ogród motyli pełen różnorodnych, tropikalnych kwiatów. Po śniadaniu kontynuujemy wycieczkę do Caño Blanco, jadąc obok plantacji bananów. W Caño Blanco wsiądziemy na pokład zadaszonej łodzi, którą płynąc będziemy mijać kanały Tortuguero. Po południu odwiedzimy  muzeum żółwi oraz kolorowe miasto Tortuguero. Wieczór spędzimy w hotelu. Relaks, basen, czas wolny, nocleg.(Posiłki: śniadanie, lunch, obiad)

4.dzień

Park Narodowy Tortuguero -- Wulkan Arenal

Czeka nas kolejny dzień z wczesną pobudką. O ok. 6:00 am  udamy się na wyprawę, podczas której będziemy podziwiać budzącą się do życia przyrodę Parku Narodowego Tortuguero. Powrót na śniadanie do hotelu. W dalszej części dnia udamy się na niziny wulkanu Arenal oraz do miasta La Fortuna. Relaks w gorących źródłach. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg.
(Posiłki: śniadanie)

5.dzień

Park Narodowy Celeste

Po śniadaniu udamy się na kolejną wyprawę, tym razem w poszukiwaniu błękitnego wodospadu. Park Narodowy Rio Celeste zapewni nam piękną, 1,5 godzinną malowniczą trasę, prowadzącą z wulkanu Arenal – przez wiejskie wioski w kierunku Wodospadu Río Celeste. Jest to wodospad położony w pobliżu wulkanów Tenorio i Miravalles a sama trasa staje się coraz popularniejszym miejscem do pieszych wędrówek na Kostaryce. Po przybyciu na miejsce rozpoczniemy wędrówkę przez gesty, bujny, tropikalny las deszczowy. Udajemy się w kierunku Los Tenideros, gdzie łączą się dwie rzeki tworząc niespotykany wodospad o niebiańskim, turkusowym kolorze wody. Lokalna legenda głosi, ze Bóg – malując niebo na niebiański błękit, sięgnął pędzlem lustra wody i nadał jej w ten sposób ow magiczny, turkusowy kolor. Bardziej naukowe wyjaśnienie tego zjawiska dowodzi, że niebieski kolor powstaje, gdy składniki mineralne w wodzie: aluminium, krzem i tlen odbijają promienie słoneczne.
Powrót do hotelu na odpoczynek i nocleg.
(Posiłki: śniadanie, lunch)

6.dzień

Wulkan Arenal - Monteverde

Po śniadaniu wyruszamy w trasę pomiędzy Wulkanem Arenal a Montverde. Tym razem będziemy podróżować łódką-taksówką. Jest to najszybszy i bardzo malowniczy sposób przemieszczania się pomiędzy wulkanem a lasami Monteverde. Dodatkowo możemy wybrać się na rejs po jeziorze Arenal, skąd roztaczają się piękne widoki na wulkan. Nasza podróż  przez spokojne i malownicze jezioro Arenal zaprowadzi nas na drugi brzeg, do małego miasteczka Rio Chiquito. Wioska Monteverde jest jedną z najbardziej wyjątkowych wiosek na Kostaryce. Panuje tu małomiasteczkowy klimat. Lasy Monteverde natomiast, gdzie można wędrować po licznych mostach zawieszonych nad bujną roślinnością,  oferują niezapomniane doświadczenia  bezpośredniego kontaktu z naturą.
(Posiłki: śniadanie)

7.dzień

Monteverde - Park Narodowy Manuel Antonio

Śniadanie a po nim przewodnik zabierze nas na kolejna podróż – z Monteverde do Parku Narodowego Manuela Antonio. Czeka nas przygoda w otoczeniu pięknej natury dzięki rejsowi statkiem po rzece Tarcoles! Czy jest lepszy sposób by odbyć 5-godzinną podróż między Monteverde a Manuel Antonio, niż wycieczka krajoznawcza po rzece Tarcoles River Crocodile? Zobaczymy po drodze mnóstwo dzikich zwierząt, w tym słynne, ogromne, 6-metrowe krokodyle amerykańskie lub rzadki gatunek ary szkarłatnej,  zamieszkującą Rezerwat Biologiczny Carara. Dodatkowo możemy spotkać tu niezwykłe „Jaszczurki Jezusa Chrystusa”, które dosłownie chodzą tu po wodzie. Dzięki obecności przewodnika z pewnością zobaczymy tu więcej krokodyli niż gdziekolwiek indziej na świecie! Powrót do hotelu na odpoczynek i nocleg.
(Posiłki: śniadanie, lunch)

8.dzień

Park Narodowy Manuel Antonio

Dzisiaj odkryjemy dziewicze piękno słynnego na całym świecie Parku Narodowego, pełnego egzotycznych zwierząt, takich jak małpy, leniwce, ptaki, gady i motyle. Dzień zaczniemy od śniadania a następnie udamy się na malowniczą wędrówkę o długości 2 mil, na jedną z plaż uznanych przez magazyn Forbes za najpiękniejszą na świecie. Zatrzymamy się na krótko by podziwiać bujny las deszczowy, białe piaszczyste plaże poniżej i krystalicznie błękitne wody.
Czas wolny, odpoczynek i nocleg w hotelu.
(Posiłki: śniadanie)

9.dzień

Park Narodowy Manuel Antonio

Dzień wolny – relaks na plaży. Spacery. Odpoczynek.
(Posiłki: siadanie)

10.dzień

Powrót do domu

Śniadanie w hotelu a następnie transfer na lotnisko, odprawa paszportowo-bagazowa i powrót do domu.
(Posiłki: śniadanie)

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Polecamy inne wyjazdy

KOSTARYKA – extremalna przygoda

https://rektravelholidays.com/wycieczki/extreme-costa-rica-wyprawa-dla-aktywnych/

KOSTARYKA – Przyroda, przygoda – PURA VIDA!

https://rektravelholidays.com/wycieczki/kostaryka-przyroda-przygoda-pura-vida/

 


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).