Kostaryka

8 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Transport
  • Opłaty za bilety wstępów do parków narodowych
  • Polskojęzyczny przewodnik
  • Zakwaterowanie
  • Posiłki zgodnie z planem podróży (B), (L), (D)

Cena nie zawiera

  • Dodatkowe atrakcje np. sporty wodne ostatniego dnia
  • Bilet lotniczy i podatki graniczne
  • Dodatki w hotelach takie jak: pranie, rozmowy telefoniczne, room service itp.
  • Napiwek dla przewodnika i kierowcy

SAN JOSE – PLANTACJA KAWY – WULKAN POAS – WODOSPAD LA PAZ – WULKAN ARENAL – WODNE SAFARI NA RZEKACH CARO NEGRO I RIO FRIO – RZEKA TARCOLES – PUNTA LEONA – PARK MANUEL ANTONIO

Parki narodowe

Plaże

Trekking/hiking

Wodospady

Wulkany


Plan podróży

1.dzień

SAN JOSE

Na międzynarodowym lotnisku Juan Santamaria w stolicy Kostaryki, San José, powita was przedstawiciel biura, a następnie udamy się na spacer po centrum stolicy Kostaryki, gdzie zobaczymy m.in. katedrę i Teatr Narodowy. Nocleg w Rincon del Valle Hotel & Suites.

2.dzień

SAN JOSE - PLANTACJA KAWY - WULKAN POAS - WODOSPAD LA PAZ

Tego ranka zabierzemy was z hotelu w San José po śniadaniu (B) i wyruszymy w kierunku Centralnego Pasma Górskiego, gdzie odwiedzimy oryginalną kostarykańską plantację kawy, ogrody wodospadu La Paz i wulkan Poas. Głównym celem tej “kawowej wycieczki” jest zarówno nauka o procesie produkcji, jak i o samym procesie parzenia kawy. Zapoznamy się z produkcją, zbiorami, przetwarzaniem i prażeniem ziaren. Następnie udamy się na wyprawę do wulkanu Poas. W miarę zbliżania się w kierunku krateru, odczujemy zmianę temperatury i roślinności. Po drodze kontemplować będziemy piękny krajobraz plantacji kawy, paproci, kwiatów i truskawek. W pięknym parku narodowym można podziwiać nie tylko imponujący główny krater i tworzące się fumarole siarkowe, ale również poznać różne ekosystemy. Kontynuujemy naszą wycieczkę do ogrodów wodospadu La Paz, gdzie zjemy lunch (L). Po dotarciu na miejsce wyruszymy na szlak wiodący do spektakularnego wodospadu w środku lasu deszczowego. Zobaczymy również galerię kolibrów, serpentarium, dom dla ptaków, ogród motyli i wystawę żab. Powrót na nocleg do San José.

 

3.dzień

SAN JOSE - WULKAN ARENAL

Po śniadaniu (B) opuszczamy San José i jedziemy dalej, na północne niziny, gdzie znajduje się wulkan Arenal, nieopodal miasta La Fortuna. Udamy się do parku Arenal Mistico, który słynie z wiszących mostów. Jest to idealny na piesze wędrówki projekt przyrodniczy położony w pobliżu wulkanu Arenal. Są tutaj szlaki i mosty, które zaprowadzą cię najbliżej jak tylko mógłbyś zamarzyć do ptaków, kwiatów i bujnej roślinności tego pierwotnego lasu deszczowego. To idealna wycieczka dla miłośników przyrody odwiedzających Kostarykę! Trasy przeznaczone są dla wszystkich poziomów umiejętności i obejmują łącznie około dwóch mil. Podczas około 2,5 godzinnego spaceru będziemy mieli okazję podziwiać wielką różnorodność fauny i flory typowej dla tropikalnego lasu deszczowego, zobaczymy wiele różnych gatunków ptaków i roślin. Pójdziemy prosto w las piętnastoma odcinkami mostów, z których sześć to mosty wiszące z widokiem na korony drzew, wzdłuż łatwych, bezpiecznych i pięknych szlaków z widokiem na wulkan Arenal.

Popołudniu pojedziemy do Parku Narodowego Wulkanu Arenal Park Arenal, który jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w całej Ameryce Środkowej. Ta część Parku Narodowego Wulkanu Arenal, którą będziemy spokojnie spacerować została zniszczona przez wypływ lawy w 1968 roku, więc niektóre obszary mają bardzo mało roślinności. W czasie naszej wędrówki będziemy podziwiać widoki na imponujący wulkan Arenal, dziewicze jezioro o tej samej nazwie i wygasły wulkan Cerro Chato. Zobaczymy też zastygłą lawę. Nocleg nieopodal w hotelu Arenal Volcano Inn.

 

4.dzień

WODNE SAFARI NA RZEKACH CENO NEGRO I RIO FRIO

Śniadanie w hotelu (B). Dla miłośników przyrody dziś nie lada gratka, wycieczka łodzią po rzekach Caño Negro i Río Frío! Rejs rozpoczniemy w Los Chiles, małym miasteczku położonym cztery kilometry od granicy z Nikaraguą. Ta rzeka jest częścią rezerwatu dzikiej przyrody Caño Negro, gdzie znajdują się najbardziej zróżnicowane siedliska flory i fauny w Kostaryce. Wzdłuż rzeki można zaobserwować ogromne ilości ptaków, takich jak ptak-wąż, czapla, kormoran oraz zwierząt: wyjce, pająki, małpy białopyskie, leniwce trójpalczaste, oraz niektóre gady jak kajmany, jaszczurki Jezusa Chrystusa i żółwie. Po obiedzie (L) pojedziemy do eleganckiego hotelu, gdzie będziemy mogli zrelaksować się w basenach wypełnionych wodami termalnymi, które podgrzewane są naturalnie przez wulkan Arenal. Idealne miejsce na relaks wśród przyrody i pośród śpiewu ptaków. Wieczorem powrót do hotelu.

5.dzień

RZEKA TARCOLES - PUNTA LEONA

Zmieniamy park narodowy wulkanu Arenal na Manuel Antonio i pełną przyrody przygodę podczas rejsu łodzią po rzece Tarcoles! Miej oczy szeroko otwarte na bogactwo dzikich zwierząt, w tym słynne, ogromne krokodyle amerykańskie lub rzadko obserwowane ary szkarłatne zamieszkujące Park Narodowy Carara. Dodatkowo, jeżeli podróżujesz z dziećmi, będą miały frajdę ze spotkania z jaszczurkami Jezusa Chrystusa, które dosłownie chodzą tutaj po wodzie. W czasie tej dwugodzinnej wycieczki po rzece Tarcoles, aż do ujścia mangrowego Guacalillo, będzie nam towarzyszył dwujęzyczny przewodnik, który wskaże często trudną do zaobserwowania dziką przyrodę. Na pewno zobaczysz tu więcej krokodyli niż gdziekolwiek indziej na świecie! Po zwiedzaniu udamy się na obiad (L) i pojedziemy do hotelu położonego tuż przy plaży w Punta Leona.

6.dzień

PUNTA LEONA- PARKA MANUEL ANTONIO

W tym dniu po śniadaniu (B) będziemy odkrywać naturalne, dziewicze piękno słynnego na całym świecie Parku Narodowego Manuel Antonio, pełnego egzotycznych, dzikich zwierząt takich jak małpy, leniwce, ptaki, gady i motyle. Po około dwukilometrowej wędrówce przez malownicze tereny dotrzemy do plaży, uznanej przez magazyn Forbes za jedną z najpiękniejszych na świecie. Podczas tego orzeźwiającego, 20-minutowego postoju na plaży  usłyszymy szum bujnego lasu za naszymi plecami, zobaczymy białą, piaszczystą plażę pod stopami i krystalicznie błękitną wodę. Wyszkolone oczy naszego przewodnika niezawodnie dostrzegą po drodze różnorodną faunę i florę, abyśmy mogli uwiecznić ją za pomocą naszych aparatów fotograficznych. Powrót do hotelu w Punta Leona.

7.dzień

PUNTA LEONA

Śniadanie w hotelu (B) i dzień wolny, podczas którego będziemy mogli w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje nam wypoczynek w tym pięknym zakątku świata. Nasz hotel zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie pięknej plaży na środkowym wybrzeżu Pacyfiku. Jest idealny do tego, aby oderwać się od rutyny i cieszyć połączeniem z naturą. Ostatnią noc w Kostaryce spędzimy właśnie tam. Możliwość wynajęcia kajaków, łodzi i deski surfingowej.

8.dzień

SAN JOSE

W tym dniu żegnamy piękną Kostarykę. Po śniadaniu w hotelu przejazd na lotnisko w San José i wylot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).