KOSTARYKA – Przyroda, Przygoda. PURA VIDA! – 14 dni

14 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hotelach 4**** w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy podczas całego pobytu prywatnym transportem
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie
 • opiekę angielskojęzycznego przewodnika
 • posiłki wymienione w programie
 • transport z/na lotnisko

Cena nie zawiera

 • kosztu międzynarodowych biletów lotniczych
 • opłaty za wstęp do Parku Narodowego Tortuguero
 • kosztu dodatkowych/opcjonalnych wycieczek
 • wydatków natury osobistej
 • opłat hotelowych (pralnia, rozmowy telefoniczne, room service, etc.)
 • kosztów ubezpieczenia zdrowotnego
 • doplaty do pokoju jednoosobowego

KOSTARYKA – Pura Vida!
Plantacja kawy – Wodospady La Paz – Wulkan Poas – Park Narodowy Braulio Carrillo – Plantacja Bananów – Kanały Tortuguero – La Fortuna – Gorące Źródła – Park Arenal Volcano – Mistico Park – Las Deszczowy https://pl.wikipedia.org/wiki/Lasy_deszczowe – Monteverde – Jezioro Arenal – Rio Chiguito – Mosty wiszące Selvatura – Park Narodowy Manuel Antonio – Rzeka Sierpe – Park Narodowy Corcovado –  Wyspa Cano/nurkowanie – San Jose

 • Wyjazdy w dowolnym terminie. 

Po więcej informacji skontaktuj się z naszym konsultantem:
Marta Pasek 773-777-7733, cell. 224-688-9444

Gorące źródła

Nurkowanie

Parki narodowe

Wodospady

Wulkany


Plan podróży

1.dzień

San Jose

Przylot na międzynarodowe lotnisko Juan Santamaría. Spotkanie z lokalnym angielskojęzycznym przewodnikiem. Transport do hotelu. Odpoczynek, nocleg.

2.dzień

San José / Wycieczka kawowa Doka / Wulkan Poas / Ogrody wodospadów La Paz

Po śniadaniu udamy sie w kierunku Centralnego Pasma Górskiego, gdzie odwiedzimy autentyczną kostarykańską plantację kawy, ogrody wodospadowe La Paz i wulkan Poas. Głównym celem Coffee Tour jest przybliżenie całego procesu produkcji i przetwarzania kawy. Wędrując w kierunku wulkanu Poas – w miarę wspinania się – odczujemy zmianę temperatury i zaobserwujemy zmianę roślinności; po drodze zobaczymy kolejne plantacje kawy oraz plantacje paproci, kwiatów i truskawek, tworzące piękny krajobraz. Po dotarciu do wulkanu Poas , gdzie nie tylko będziemy podziwiać imponujący krater główny z jego siarkowymi fumarolami, ale także poznamy różne ekosystemy występujące w tym pięknym parku narodowym. Po wizycie na wulkanie kontynuujemy naszą wyprawę, udając się w kierunku La Paz Waterfall Gardenlunch na lunch, po którym rozpoczniemy kolejną wycieczkę. Tym razem przejdziemy szlakiem prowadzącym do spektakularnego wodospadu pośrodku lasu deszczowego. Na terenie parku odwiedzimy także galerię kolibrów, serpentarium , domek dla ptaków, ogród motyli i wystawę żab. Powrót do San Jose. Odpoczynek i nocleg w hotelu.
(Posilki: sniadanie, lunch)

3.dzień

Park Narodowy San José / Tortuguero

Dzisiejsza wyprawę rozpoczynamy wcześnie rano, ok. godz. 6:00 z San Jose. Będziemy podróżować z dwujęzycznym przewodnikiem – przyrodnikiem, klimatyzowanym autobusem. Przejedziemy przez Braulio Carrillo National Park, gdzie będziemy mogli zobaczyć piękne widoki i bujną roślinność. Po drodze zatrzymamy się na śniadanie w restauracji Selva Tropical, skąd można podziwiać ogród motyli z różnorodnymi tropikalnymi kwiatami. Po śniadaniu kontynuujemy wycieczkę jadąc obok plantacji bananów. W Caño Blanco wsiądziemy na pokład zadaszonej łodzi, którą popłyniemy mijając kanały Tortuguero.
Po południu odwiedzimy Muzeum Zolwi i kolorowe miasto Tortuguero. Powrót do hotelu. Czas wolny, relaks. Kolacja i nocleg.
(Posilki: sniadanie, lunch, obiad)

4.dzień

Park Narodowy Tortuguero / Wulkan Arenal

Dzień zaczniemy wcześnie rano od wycieczki, podczas której można podziwiać budzącą się do życia przyrodę Tortuguero. Powrót na śniadanie. W dalszej części dnia kontynuujemy wyprawę, tym razem udając się na niziny wulkanu Arenal a następnie do miasta La Fortuna. Czeka nas również relaks w gorących źródłach. Powrót do hotelu. Czas wolny, relaks i nocleg.
(Posilki: sniadanie)

5.dzień

Mistico Park

Przed południem mamy w planie zwiedzanie wiszących mostów Arenal w Mistico Park. Jest to jeden z najlepszych spacerów przyrodniczych w La Fortuna w Kostaryce. Istnieją tu szlaki i mosty, które zaprowadzą nas w głąb pierwotnego lasu deszczowego tak blisko ptaków, kwiatów i bujnej roślinności tego pierwotnego lasu deszczowego, jak to tylko możliwe. To idealna wycieczka dla miłośników przyrody odwiedzających Kostarykę! Trasy są przeznaczone dla wszystkich poziomów umiejętności i obejmują łącznie około 2 mile. Przejdziemy przez przez 15 różnych mostów, z których 6 to wiszące. Odpoczynek i nocleg w hotelu.
(Posilki: sniadanie)

6.dzień

Wulkan Arenal / Monteverde

Po sniadaniu wyruszymy na wycieczke łódką-taksówką. To najszybszy i bardzo malowniczy sposób podróżowania między wulkanem Arenal a lasami mglistymi Monteverde. Będziemy podróżować przez spokojne i malownicze jezioro Arenal, aż dotrzemy na drugi brzeg, do małego miasteczka Rio Chiquito. Monteverde to jedna z najbardziej wyjątkowych wiosek w całej Kostaryce. Ma klimat małego miasteczka, z dużą ilością kowbojów spacerujących po centrum Santa Elena, głównym popularnym miejscu ekoturystycznym. Położone w samym sercu Lasu Chmurnego Monteverde, oferujące Zip Lines i Mosty Wiszące Selvatura dostarczy nam niezapomnianych wrażeń z podroży, która dosłownie zabierze nas w głąb pierwotnego Lasu Chmurnego Monteverde, zapewniając niezapomniane widoki. Odpoczynek i nocleg w hotelu.
(Posilki: sniadanie)

7.dzień

Monteverde

Śniadanie w hotelu. W dniu dzisiejszym odkryjemy zaczarowany rezerwat lasu w chmurach – Monteverde. Poznamy kilka szlaków, wypatrując na nich ptaków, podziwiając niesamowitą różnorodność roślin i występujących tam gatunków zwierząt. Wieczorem czas wolny. Nocleg w hotelu.
(Posilki: sniadanie)

8.dzień

Monteverde / Park Narodowy Manuel Antonio

Po śniadaniu udamy się do Manuel Antonio. Wolne popołudnie na relaks i okoliczne spacery. Nocleg w hotelu.
(Posilki: sniadanie)

9.dzień

Park Narodowy Manuel Antonio

Dzien rozpoczniemy sniadaniem w hotelu by po nim udac sie na wyprawe w czasie ktorej odkryjemy dziewicze piękno tego słynnego na całym świecie Parku Narodowego. Jest on pełen egzotycznych zwierząt, takich jak małpy, leniwce, ptaki, gady i motyle. Przemierzając trasę o długości ok. 2 mil dotrzemy do jednej z plaż uznanych przez magazyn Forbes za najpiękniejsze na świecie. Bujny las deszczowy, białe piaszczyste plaże i krystaliczny błękit wody to tylko część tego, co zobaczymy podczas postoju na plaży. Nocleg w hotelu.
(Posilki: sniadanie)

10.dzień

Park Narodowy Manuel Antonio / Park Narodowy Corcovado

Śniadanie w hotelu. Następnie wczesny transfer do śluzy Sierppe skąd popłyniemy łodzią w dół rzeki Sierpe, podziwiając mokradła namorzynowe.
Popołudnie to czas wolny na spacery ścieżkami przyrodniczymi i relaks na plaży. Nocleg w hotelu.
(Posilki: sniadanie, lunch, obiad)

11.dzień

Wycieczka do Parku Narodowego Corcovado

Śniadanie po którym odwiedzimy Stację Strażników Sirena Park, położoną w samym sercu Parku Narodowego Corcovado. Czeka nas 50 minut rejsu łodzią od Drake Bay, z przystankiem na plaży. Po dotarciu do stacji Sirena Ranger w Parku Narodowym Corcovado będzie konieczna zmiana obuwia na bardziej wytrzymałe, aby wybrać się na wędrówkę po najdzikszym terenie parku. Ponieważ stacja ta jest mniej dostępna, istnieje większa szansa na dostrzeżenie najrzadszych, dzikich zwierząt występujących na terenie lasów deszczowych. Stacja Sirena została mianowana przez magazyn National Geographic „najbardziej biologicznie intensywnym miejscem na ziemi”. Odpoczynek i nocleg w hotelu.
(Posilki: sniadanie, lunch, obiad)

12.dzień

Nurkowanie na wyspie Cano Island

Po śniadaniu udamy się do leżącej na błękitnym Pacyfiku, 12 mil morskich od półwyspu Osa w zatoce Drake, wyspy Cano, będącej niesamowitym morskim rezerwatem biologicznym w Kostaryce. Wyspa Cano to wyspa o dużym znaczeniu geograficznym i archeologicznym. Prawdziwe piękno wyspy Cano znajduje się pod wodą. Dziewicze wody wyspy Cano są jednymi z najbardziej błękitnych i skrywają wspaniałe okazy flory i fauny morskiej, a także rafy koralowe. Wyspa Cano jest uznawana za najlepsze na świecie miejsce do podwodnego nurkowania przygodowego. Rezerwat biologiczny wyspy Cano jest także domem dla ogromnej różnorodności ryb, wielorybów i rekinów. Dzięki fantastycznej widoczności pod wodą, każdego dnia można zobaczyć żółwie morskie, delfiny, płaszczki, manty, mureny, barakudy, tuńczyki, i inne gatunki ryb pływające obok różnych rekinów oraz humbaków.
(Posilki: sniadanie, lunch, obiad)

13.dzień

San Jose

Śniadanie, powrót do San José. Wolne popołudnie. Czas wolny na zwiedzanie i podziwianie uroków miasta. Nocleg w hotelu.
(Posilki: sniadanie)

14.dzień

Powrót do domu

Transfer na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagazowa i przelot do domu.
(Posilki: sniadanie)

Pokaż cały plan wycieczki

14 dni

Proponujemy inne wyjazdy

Kostaryka – extremalna wyprawa dla aktywnych

https://rektravelholidays.com/wycieczki/kostaryka-skarby-natury/

 


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).