Japonia i Korea Południowa. Pielgrzymka Śladami Ojca Kolbe i Chrześcijaństwa.

13 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog Pielgrzymki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych w Japonii i Korei
 • Przewodnik lokalny w języku angielskim na terenie Japonii
 • Przewodnik lokalny w języku angielskim na terenie Korei
 • Wyżywienie zgodnie z programem: 12 śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej (7 Japonia, 5 Korea), 4 kolacje (1 Japonia, 3 Korea), 4 lunche na terenie Korei
 • Koszt biletów wstępów do atrakcji wymienionych w programie (na terenie Japonii i Korei)
 • Przejazdy i transfery prywatnym autokarem na terenie Japonii i Korei
 • Transport z/na lotnisko na terenie Azji
 • Opiekę polskiego pilota
 • Msze święte, codziennie – w miarę możliwości, w wybranych sanktuariach
 • Bilety na pociąg
 • Bilety na pasażerska łódź na Wyspy Goto
 • Grupowe ubezpieczenie medyczne
 • System nagłaśniający
 • Opieka duchowa

Cena nie zawiera

 • Koszt międzynarodowych i wewnętrznych biletów lotniczych
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohol, intencje i ofiary mszalne
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Koszt bagażu, jeżeli nie wliczony w cenę biletu lotniczego
 • Zwyczajowych napiwków- koszt do potwierdzenia na spotkaniu informacyjnym
 • Koszt testów COVID- jeżeli będzie wymagany
 • Ubezpieczenia  turystycznego. Szczegóły w biurze Rek Travel
 • Opłat za dokumenty wjazdowe na teren Korei
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego $900

JAPONIA – TOKIO – WULKAN FUDŻI – PAŁAC I OGRODY CESARSKIE – ZAMEK EDO – DZIELNICA ASAKUSA ZE ŚWIATYNIĄ SENO-JI – KATEDRA NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY – DZIELNICA GINZA – OGRÓD JELENI – ŚWIĄTYNIA ZŁOTEGO PAWILONU KINKAKU JI – KIOTO – FUSHIMI INARI – PARK NARODOWY UNZEN – AMAKUSA – NAGASAKI – MUGENZAI NO SONO – PARK POKOJU – KATEDRA URAKAMI – WYSPY GOTO – SEUL – WZGÓRZE NASEN – WIEŻA N SEOUL – DZIELNICA MYEONDONG – KOŚCIÓŁ ŚW. JANA W BUNDANG DONG – SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ RÓZAŃCOWEJ W NAMYANG – PARK IMJINGAK – MOST WOLNOŚCI – PAŁAC CHANGDEOKGUNG – DZIELNICA INSADONG – BUKCHON- PAŁAC I BRAMA GWANGHWAMUN – ŚWIĄTYNIA MĘCZENNIKÓW JEOLDUSAN – MUZEUM NARODOWE KOREI

Parki narodowe

Pielgrzymka

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - TOKIO

Zbiórka na lotnisku. Odprawa. Wylot do Japonii. Przylot do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie tętniącej życiem stolicy Japonii. Wyjazd na jedną z wież widokowych, z których rozpościera się piękny widok na panoramę miasta, a przy sprzyjających warunkach widoczna jest święta góra Japończyków, jaką jest wulkan Fudżi. Następnie udajemy się do przepięknych Ogrodów Cesarskich – “zielonego serca” Tokio, jakim można nazwać ten otoczony fosą i murami obronnymi park, w którym znajduje się Pałac Cesarski, główna rezydencja cesarza Japonii, gdzie możemy zobaczyć pozostałości gigantycznego, wybudowanego przez szogunów Zamku Edo. Po spacerze w pięknych ogrodach udamy się na kolacje, gdzie będziemy mogli skosztować specjałów tradycyjnej japońskiej kuchni.

 

Tokyo skyline – REK TRAVEL, ST.JOSEPH TRAVEL
2.dzień

TOKIO

Po śniadaniu przenosimy się do jednej z najstarszych tokijskich dzielnic Asakusa, gdzie znajduje się najsłynniejsza buddyjska świątynia Japonii – Sensō-ji. Ten odwiedzany przez miliony ludzi z całego świata obiekt jest pierwszorzędnym przykładem japońskiej architektury sakralnej. Następnym punktem programu dzisiejszego dnia jest zwiedzanie Katedry Najświętszej Marii Panny, siedziby archidiecezji tokijskiej, stanowiącej centrum Kościoła katolickiego w Japonii. Podziwiając tę unikatową architektonicznie budowlę, zapoznajemy się z historią jej powstania oraz tragicznymi dziejami tutejszych chrześcijan. Resztę dnia spędzamy w Ginza – jednej z najbardziej luksusowych i eleganckich dzielnic miasta, pełną markowych sklepów, centrów handlowych i restauracji.

Asakusa Templ- REK TRAVEL, ST.JOSEPH TRAVEL

 

 

3.dzień

KIOTO

Wczesnym rankiem mkniemy Shinkansenem do Kioto, byłej stolicy państwa, która w opinii wielu podróżnych jest najpiękniejszym miastem Japonii. To tutaj znajduje się aż 17 obiektów historycznych, które trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Najsłynniejszym z nich jest bez wątpienia znajdująca się w Ogrodzie Jeleni Świątynia Złotego Pawilonu Kinkaku-ji. Ta pokryta złotem budowla otoczona jest ogrodem z dwoma stawami. Spacerując po nim będziemy mogli podziwiać Złoty Pawilon z wielu stron, robiąc przy tym pamiątkowe zdjęcia. Zajrzymy także do pobliskiego Pawilonu Herbacianego. Następnie złożymy wizytę w Katedrze pod wezwaniem św. Franciszka Ksawerego, pierwszego misjonarza Japonii, zwanego też apostołem Indii. Tego dnia zawitamy również do Dzielnicy Gion, gdzie będziemy mogli zobaczyć ostatnie autentyczne zabudowania Starego Kioto, a przy odrobinie szczęścia spotkać prawdziwe, ubrane w tradycyjne kimona, gejsze. Po zwiedzaniu Gion czas na zakup pamiątek i obiadokolację. Nocleg w Kioto.

 

higashiyama district, KYOTO, REK TRAVEL, ST.JOSEPH TRAVEL
4.dzień

KIOTO - TOKIO

Pobyt w Kioto nie może się obyć bez odwiedzin Fushimi Inari – niesamowitej świątyni szinoistycznego bóstwa Inari, będącej symbolem miasta. Udajemy się tam jak najwcześniej, by rozkoszować się panującą w tym miejscu atmosferą. Wśród pomarańczowych bram Tori, bambusowych zagajników i kapliczek mitycznych lisków Zenko, docieramy do znajdującej się na wzgórzu świątyni, skąd rozpościera się piękny widok na miasto. Gwarantujemy, iż wizyta w Fushimi Inari wywrze na wszystkich niezapomniane wrażenie. Po południu przejeżdżamy Shinkansenem do Tokio.

Fushimi Inari Shrine Kyoto. REK TRAVEL, ST.JOSEPH TRAVEL

 

 

5.dzień

PARK NARODOWY UNZEN - AMAKUSA

Rano udajemy się na dworzec kolejowy, by superszybkim (poruszającym się z prędkością ponad 300 km. na godz.) pociągiem Shinkansen przejechać w okolice pierwszego w Japonii Parku Narodowego Unzen – Amakusa. Na jego terenie – obok górującego nad Parkiem czynnego wulkanu Unzen, fascynujących zjawisk hydrotermalnych i formacji wulkanicznych, znajdują się także miejsca upamiętniające martyrologię pierwszych chrześcijan w Japonii. Tego dnia, oprócz zwiedzania parku, możemy również zakosztować zdrowotnej kąpieli w łaźni zaopatrywanej wodą z gorących siarkowych źródeł. Nocleg na terenie parku (u stóp wulkanu Unzen) lub w jego pobliżu, w tradycyjnym japońskim hotelu ryokan.

Unzen – REK TRAVEL, ST.JOSEPH TRAVEL

 

 

6.dzień

NAGASAKI

Całodzienne zwiedzanie Nagasaki – miasta, które obok Hiroszimy doświadczyło tragedii wybuchu bomby atomowej. Stanowi ono centrum japońskiego katolicyzmu, mieszka w nim jedna trzecia wszystkich katolików Kraju Kwitnącej Wiśni. Jest to również najważniejsze miejsce na trasie naszej pielgrzymki, gdyż właśnie tutaj św. Maksymilian Maria Kolbe założył na początku lat 30. XX w. Japoński Niepokalanów – klasztor franciszkański, nazwany przez niego Ogrodem Niepokalanej (Mugenzai no Sono). W czasie wizyty w klasztorze nawiedzamy grotę Matki Bożej z Lourdes, wraz ze znajdującymi się tam stacjami różańcowymi. W muzeum i Izbie Pamięci św. Maksymiliana Kolbe natrafiamy na liczne pamiątki po świętym związane z jego pracą misyjną i wydawaniem japońskiej wersji „Rycerza Niepokalanej”. Odwiedzamy też celę, w której pracował Ojciec Kolbe. Następnie przenosimy się do Parku Pokoju znajdującego się w pobliżu epicentrum wybuchu bomby atomowej, która 9 sierpnia 1945 roku zniszczyła miasto, zabijając 75 tysięcy ludzi, a drugie tyle raniąc. Tego dnia możemy również zwiedzić pobliskie Muzeum Bomby Atomowej oraz Katedrę Urakami. Nocleg w okolicach Nagasaki.

 

NAGASAKI, REK TRAVEL, ST.JOSEPH TRAVEL
7.dzień

NAGASAKI - FUKE - GOTO ISLAND

Rano udamy się do portu w Nagasaki by stamtąd, szybką pasażerską łodzią, dotrzeć do Wysp Goto na Morzu Wschodniochińskim. Wyspy są także znane ze swojej historii związanej z chrześcijaństwem. Ze względu na oddalenie, były jednym z kilku obszarów w zachodniej Japonii, gdzie “ukryci chrześcijanie” osiedlali się podczas prześladowań i kontynuowali praktykowanie swojej wiary w tajemnicy, przez ponad dwa stulecia. Zwiedzimy ulicę Bukehashiki Samurai a także kościoły: Imochiura i Dozaki. Powrót do Nagasaki na nocleg.

(Douzaki Catholic Church). GOTO ISLAND. REK TRAVEL, ST.JOSEPH TRAVEL
8.dzień

NAGASAKI- SEUL

Poranny przelot do stolicy Korei Południowej, Seulu – jednego z największych, najbogatszych i najciekawszych miast świata. Przejazd do hotelu w centrum i zakwaterowanie. Zapoznanie się z metropolią seulską najlepiej zacząć od wizyty na wzgórzu Nansen. Na jego szczycie znajduje się znajduje Wieża N Seoul, z której roztaczają się fantastyczne panoramiczne widoki na miasto. Można się do niej dostać na wiele sposobów, ale najbardziej atrakcyjnym jest wyjazd na wzgórze kolejką gondolową. Wieczorem udajemy się do dzielnicy Myeongdong, by zakosztować pysznej koreańskiej kuchni. Można to zrobić spacerując ulicami, wzdłuż których, oprócz niezliczonej ilości sklepów, znajdują się stragany z jedzeniem, oferujące “street food”. To właśnie w Myeongdong po raz pierwszy możemy doświadczyć tego, jak kolorowym i tętniącym życiem miastem jest Seul. Pełni wrażeń udajemy się na zasłużony odpoczynek do hotelu.

 

Seoul,South Korea. REK TRAVEL, ST.JOSEPHTRAVEL
9.dzień

BUNDANG - DONG-NAMYANG

Dzisiejszy dzień upływa nam pod znakiem nawiedzenia dwóch ważnych świątyń chrześcijańskich, związanych z działalnością polskich księży i misjonarzy w Korei. Pierwszą z nich jest znajdujący się w Bundang – dong Kościół Św. Jana szczycący się repliką Piety Michała Anioła, jak również spiralnymi schodami, prowadzącymi wzdłuż murali I ukazujących sceny z Starego i Nowego Testamentu. Odwiedzamy również Dom Stowarzyszenia pallotynów, gdzie możemy spotkać się z księżmi i członkami Koreańskiej Wspólnoty Pallotynów. W dalszej kolejności przejeżdżamy do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Namyang. To tutaj, w niezmiernie ciekawej architektonicznie świątyni – oprócz największej drogi różańcowej na świecie – znajduje się poświęcony przez papieża Franciszka ołtarz noszący nazwę „Adoracja Pana w Jedności i Pokoju”, prawdziwe dzieło sztuki wykonane przez polskich artystów. Będziemy również przy rzeźbie przedstawiającej św. Maksymiliana Kolbe. Powrót do Seulu na nocleg.

 

REK TRAVEL, ST.JOSEPHTRAVEL
10.dzień

SEUL

Przed nami kolejny dzień pełen wrażeń. Zaraz po śniadaniu udajemy się w kierunku granicy z Koreą Północną, do tzw. “strefy zdemilitaryzowanej” (DMZ), skąd możemy zobaczyć najbardziej odosobniony i zamknięty kraj świata, zwiedzając m.in. park Imjingak, Most Wolności, Wioskę Unifikacji oraz Strefę Wspólnego Bezpieczeństwa. Po powrocie do Seulu odwiedzamy jedno z najpiękniejszych miejsc miasta, jakim jest Pałac Changdeokgung i otaczający go park. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ze względu na „unikalny przykład dalekowschodniej architektury pałacowej zintegrowanej harmonijnie z naturalnym otoczeniem.” Mamy więc okazję, by to sprawdzić na własne oczy. Następnie udajemy się do dzielnicy Insadong, będącej rajem dla smakoszy i łowców pamiątek, łączącym koreańską tradycję z nowoczesnością.

Gyeongbokgung Palace, REK TRAVEL, ST.JOSEPH TRAVEL

 

 

 

11.dzień

SEUL - BUKCHON

Wcześnie rano udajemy się na zwiedzanie Pałacu Gyeongbokgung, cieszącego się największą popularnością wśród odwiedzających stolicę Korei turystów. Przed prowadząca do Pałacu, imponującą bramą Gwanghwamun, zazwyczaj zbierają się tłumy zwiedzających, ale kompleks pałacowy jest tak rozległy, że będąc już w jego obrębie nie powinniśmy mieć problemu ze zwiedzaniem. Oprócz dwóch głównych dziedzińców Pałacu warto obejrzeć zmianę warty z udziałem żołnierzy w historycznych strojach, jak również odwiedzić tutejsze Muzeum Folklorystyczne, przybliżające nam kulturę i tradycję kraju. Resztę dnia spędzamy w pobliskiej „wiosce” Bukchon, gdzie zachowały się hanoki – tradycyjne koreańskie domy. Spacer uliczkami tej unikalnej dzielnicy miasta. Po wspólnej obiadokolacji udajemy się do hotelu na nocleg.

 

Gyeongbokgung Palace, REK TRAVEL, ST.JOSEPH TRAVEL
12.dzień

SEUL

W ostatnim dniu naszego pobytu w Korei odwiedzimy Świątynię Męczenników Jeoldusan, wybudowaną na miejscu kaźni koreańskich katolików (które swego czasu odwiedzili Jan Paweł II i Matka Teresa), jak również złożymy pielgrzymkową wizytę w Narodowej rzymsko-katolickiej Katedrze Archidiecezji Seulskiej. Tego dnia można będzie także zwiedzić (do wyboru): Muzeum Narodowe Korei lub Koreańskie Mauzoleum Wojny. Chętni będą również mogli zażyć kąpieli i zrelaksować się w Dragon Hill SPA – najsłynniejszym SPA w Seulu. Pożegnalna kolacja.

South Korea. REK TRAVEL, ST.JOSEPH TRAVEL
13.dzień

SEUL-CHICAGO

Transfer na lotnisko i przelot do domu.

PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOSĆ REALIZACJI POSZCZEGOLNYCH PUNKTOW  PROGRAMU MOŻE ULEC ZMIANIE. MSZA ŚWIETA CODZIENNIE (W MIARĘ MOŻLIWOŚCI, W WYBRANYCH SANKTUARIACH).

 

Sprawdź podobne wycieczki:

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).