Izrael: śladami 3 religii

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelu wysokiej klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych.
 • Wyżywienie 2 x dziennie: śniadania i obiadokolacje
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem na trasie wycieczki.
 • Opiekę przewodnika polskojęzycznego.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego.
 • Bilet wstępu do Instytutu Pamięci i Muzeum Holokaustu Yad Vashem.
 • Bilet wstępu do Bazylik Grobu Pańskiego.
 • Bilet wstępu do twierdzy Masada.
 • Bilet wstępu na punkt widokowy Keshet Cave.
 • Bilet wstępu do ogrodów w Hajfie.
 • Zwiedzanie Sanktuarium Stella Maris na Karmelu.
 • Spacer po odkrywkach archeologicznych starożytnej Cezarei.
 • Zwiedzanie Synagogi Hurwa.
 • Zwiedzanie słynnej Ściany Płaczu.
 • Bilet wstępu na Górę Syjon wraz z Wieczernikiem i Bazyliką Zaśnięcia N.M.P.

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów lotniczych.
 • Kosztu wycieczki fakultatywnej “Jerozolima nocą” – ok. $30.
 • Kosztu Ryby św. Piotra – ok. $25.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Zwyczajowych napiwków.

Shalom Israel!!! Witamy w kraju położonym na styku trzech kontynentów, który stał się tyglem kultury, klimatu i przyrody. I choć mały pod względem wielkości, tak wielki i prawdziwy kulturowo. Każdy, kto przylatuje tu pierwszy raz zaskoczony jest bogactwem przyrody, różnicami kulturowymi, smakiem i różnorodnością tutejszej kuchni. Izrael to nie tylko wszechobecna religia, ale także wspinaczka po górach i kanionach, wizyta w historycznych miastach, spacery po plaży.

Gorące źródła

Kultura i historia


Plan podróży

1.dzień

PRZELOT TO TEL AVIV Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Przelot do stolicy Izraela – Tel Avivu. Mnogość zabytków, piękne plaże ze złotym piaskiem oraz ciekawa architektura to jedne z wielu atrakcji tego niezwykłego miasta. Tel Aviv to także ulubione miasto młodych ludzi. Chyba dlatego zyskało miano „miasta, które nigdy się nie zatrzymuje”.

2.dzień

MIEJSCE NARODZIN CHRYSTUSA: BETLEJEM

Po przylocie do Tel Avivu wybierzemy się w drogę do hotelu w Betlejem na kolację i nocleg. Betlejem jest miejscem pielgrzymek i ośrodkiem palestyńskich chrześcijan. Według Ewangelii jest to miejsce narodzin Jezusa Chrystusa. Ciekawe jest poruszanie się po tym miasteczku ze względu na wąskie ulice. Stając na głównym placu miasta rzucają się w oczy wieże minaretów i szarych kamienic.

3.dzień

MIASTO WIELU RELIGII: JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejedziemy na Pole Pasterzy. Jest to miejsce, z którego pastuszkowie ponad 2000 lat temu  wyruszyli do Groty Betlejemskiej, aby pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi. Następnie zwiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, jednego z najważniejszych kościołów na świecie. Bazylika obecnie znajduje się pod opieką zakonników trzech chrześcijańskich denominacji: prawosławnych Greków i Ormian oraz katolików (franciszkanów). Jest to również jeden z najstarszych nieprzerwanie działających kościołów na świecie. Po przyjeździe do Jerozolimy udamy się do Instytutu Pamięci i Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Miejsce to upamiętnia śmierć ponad 6 milionów Żydów zamordowanych podczas II Wojny Światowej. Przejazd w okolice Knessetu – Parlamentu Izraelskiego, gdzie zobaczymy symbol tego państwa – Menorę.

Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

4.dzień

W SPIRITUALNEJ ATMOSFERZE: JEROZOLIMA

Po śniadaniu zaczniemy zwiedzać Jerozolimę. Zobaczymy m.in. Stare Miasto. Przespacerujemy się uliczkami starówki w kierunku Bazyliki Grobu Pańskiego. Nasza trasa przebiegać będzie częściowo przez Drogę Krzyżową. Zwiedzimy Bazylikę Grobu Pańskiego. Dla chętnych będzie możliwość wejścia do grobu Jezusa. Po czasie wolnym przejedziemy na Górę Oliwną. Udamy się na punkt widokowy, z którego rozpościera się spektakularna panorama na Stare Miasto Jerozolimy. Zejdziemy do Bazyliki w Ogrodzie Oliwnym – Getsemani. Tutaj według tradycji chrześcijańskiej Jezus modlił się w ogrójcu.

Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. Wieczorem dla chętnych dodatkowa wycieczka „Jerozolima nocą” (koszt około $30).

5.dzień

BLISKIE SPOTKANIE Z MORZEM MARTWYM: JERYCHO, TYBERIADA

Dziś udamy się w kierunku Morza Martwego. Rozpoczniemy od zwiedzania słynnej twierdzy Masada, symbolu heroicznej walki i oporu narodu żydowskiego. Do niedawna żołnierze armii izraelskiej podczas składania przysięgi ślubują, że „Masada nigdy się nie powtórzy”. Następnie pojedziemy na jedną z plaż nad Morzem Martwym. Będziemy mieć możliwość kąpieli w najniższym punkcie lądu na świecie – 430,5 m poniżej poziomu morza. I trzeba tu zaznaczyć, że woda i błoto z Morza Martwego słyną ze swych leczniczych właściwości. Po kąpieli przejedziemy do jednego z najstarszych miast na świecie – Jerycho, leżącego na terenie Autonomii Palestyńskiej.  Zobaczymy tutaj górę kuszenia oraz drzewo Sykomory, które znamy także z kart Ewangelii. Udamy się tu na pyszny bliskowschodni lunch (płatne we własnym zakresie). Ostatnim punktem dzisiejszej wycieczki będzie Tyberiada, miasto położone nad jeziorem Galilejskim, gdzie zjemy kolację i spędzimy nocleg.

 

6.dzień

POGRANICZE IZRAELSKO-SYRYJSKIE: WZGÓRZE GOLAN

Po śniadaniu odwiedzimy miejsca położone na pograniczu izraelsko-syryjskim, a więc Wzgórza Golan. Te prastare góry, które powstały w wyniku działań wulkanów, znane są przede wszystkim z wojen toczących się pomiędzy Syrią i Izraelem. Dziś w bezpieczny sposób podziwiać możemy obszary syryjskie aż do przedmieść Damaszku. Zobaczymy także górę Hermon, która uchodzi za najwyższą w okolicy. Leży ona na trójstyku Izraela, Syrii i Libanu. Następnie udamy się do jednej z lokalnych winnic, gdzie dowiemy się jak wygląda uprawa winnego grona oraz sama produkcja wina.

Po południu czeka nas lunch w jednej z restauracji nad brzegiem Jeziora Galilejskiego, gdzie skosztujemy m. in. słynnej Ryby Św. Piotra (tilapia złocista pochodząca z równikowej Afryki). Po lunchu udamy się na zwiedzanie okolic Jeziora Galilejskiego. Planujemy odwiedzić: Górę Błogosławieństw, Kościół Prymatu Św. Piotra, Tabghę – miejsce rozmnożenia chleba i ryb. Na koniec dnia odbędziemy krótki rejs po Jeziorze Galilejskim, a następnie powrócimy do hotelu na kolację i nocleg.

7.dzień

PRZY GRANICY Z LIBANEM: ROSH HANIKRA

Po śniadaniu przejedziemy do Rosh HaNikra – miejsca, gdzie góry spotykają morze przy granicy z Libanem. Jest to najbardziej wysunięty północno-zachodni punkt Izraela. Przespacerujemy się po położonych na granicy z Libanem grotach, do których wpływają wody Morza Śródziemnego. Do grot dostaniemy się najkrótszą na świecie kolejką linową.

Przejedziemy się na punkt widokowy Keshet Cave. Następnie pojedziemy do Akko, ostatniej stolicy Królestwa Jerozolimskiego, gdzie przede wszystkim odwiedzimy słynną twierdzę krzyżowców, która była także ostatnią stolicą Królestwa Jerozolimy w okresie wypraw krzyżowych. Sama Akka ma jednak do zaoferowania znacznie więcej niż tylko Twierdzę Krzyżowców. Nic dziwnego, że wpisana została na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Po spacerze uliczkami starego miasta  udamy się do Hajfy – trzeciego najważniejszego miasta Izraela. Hajfa jest siedzibą wyznawców Bahaizmu, a występujące tu słynne ogrody są wizytówką całego kraju. Złożymy wizytę w Sanktuarium Stella Maris na Karmelu.
Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

8.dzień

PŁUCA IZRAELA: TEL AVIV - JAFFO

Po śniadaniu  i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Cezarei Nadmorskiej, gdzie znajdują się słynne odkrywki archeologiczne. Miasto zostało rozbudowane i zyskało sławę w czasach króla Heroda Wielkiego, ponad 2000 lat temu. Do dziś możemy podziwiać mozaikę podłogową zdobiącą pałac Heroda, w którym po jego śmierci zamieszkiwał słynny Poncjusz Piłat.

Następnie przejedziemy do największego miasta Izraela – Tel Aviv-Jaffo. Mówi się, że miasto ma dwa płuca. Jednym płucem jest historyczny port w Jaffie, pełen zabytków sięgających swą historią czasów starożytnego Egiptu, ale także licznych, bardziej współczesnych zabytków. Drugim jest Tel Aviv, miasto nowoczesne i stylowe. Odbędziemy liczne spacery wąskimi starymi uliczkami Jaffo, jak i nowoczesnymi bulwarami Tel Avivu, gdzie w cieniu platanów podziwiać będziemy słynną architekturę białego miasta, czyli Bauhause. 

Przejazd do Betlejem, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

9.dzień

PRZYSTANEK PRZY ŚCIANIE PŁACZU

Po śniadaniu ponownie udamy się na jerozolimskie stare miasto by odkryć tam piękno i znaczenie Wzgórza Świątynnego. W czasach Jezusa i dawniejszych stała tam Żydowska Świątynia, obecnie znajduje się Złota Kopuła upamiętniająca akt, w którym Bóg przekazał Prorokowi Mahometowi Koran. Przejdziemy się w kierunku Muru Zachodniego (Ściany Płaczu). Po drodze przespacerujemy się przez Żydowską część starego miasta, aby zobaczyć Synagogę Hurwa, mury obronne z czasów Jezusa, ulice Cardo z okresu rzymskiej okupacji. Następnie odwiedzimy Górę Syjon wraz z Wieczernikiem i Bazyliką Zaśnięcia N.M.P.

Po południu spędzimy czas wolny na ulicy Mamilla, która jest w całości deptakiem, na którym rozlokowały się stylowe sklepiki, restauracje i bary.

Powrót do hotelu, kolacja i czas na odświeżenie się i zmianę garderoby przed podróżą lotniczą. Transfer na lotnisko w Tel Avivie, odprawa paszportowo-bagażowa.

10.dzień

POŻEGNANIE Z GRUPĄ I WYLOT

Przelot do domu. Po pożegnaniu z grupą można zacząć planować kolejną podróż z Rek Travel.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).