Chiny 2024/2025: państwo środka

13 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Wszystkie śniadania, obiady i kolacje.
 • Transport prywatnym klimatyzowanym autokarem na całej trasie wycieczki.
 • Bilety na pociągi w pierwszej klasie na trasie Pekin – Datong oraz Taiyuan – Xian.
 • Opłaty bagażowe na loty wewnętrzne (do 20kg).
 • Opiekę polskiego przewodnika.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Wejście na Wielki Mur Chiński.
 • Bilet wstępu do Świątyni Nieba.
 • Bilet wstępu do Grobowców dynastii Ming.
 • Bilet wstępu do Zakazanego Miasta.
 • Bilet wstępu do Yungang.
 • Bilet wstępu do Pagody Xiantong.
 • Bilet wstępu do Pushading.
 • Bilet wstępu do Shuxiang.
 • Bilet wstępu do Wielkiej Pagody Dzikich Gęsi.
 • Pokaz tańców Dynastii Tang.
 • Bilet wstępu do Jaskini Tysiąca Buddów.
 • Bilet wstępu do punktu widokowego w Szaranghaju.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Koszt przelotów wewnętrznych Xian-Dunhuang, Dunhuang-Syanghaj.
 • Opłat wizowych.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Chiny to trzeci pod względem powierzchni i pierwszy pod względem gęstości zaludnienia kraj świata, zamieszkany przez 56 grup etnicznych. To także dom dla wielu mędrców i naukowców, bo właśnie tutaj wynaleziono kompas, proch strzelniczy, papier i druk. No i oczywiście kraj kontrastów i bogactwa kulturowego. Dołącz do Rek Travel Adventure team na niesamowitą podróż już dziś!


Plan podróży

1.dzień

Lot do Pekinu

Naszą przygodę rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej i przelotu do Pekinu. Ponad dwudziestomilionowe miasto znane jest zarówno z nowoczesnej architektury, wysokich wieżowców jak i licznych zabytków.

Chiny

2.dzień

Pekin

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Świątyni Nieba –  kompleksu sakralnych budowli taoistycznych. To niezwykłe miejsce było odwiedzane przez cesarzy z dynastii Ming i Qing w czasie corocznych ceremonii, podczas których modlono się do nieba o obfite plony rolne.  Wieczorem pospacerujemy wokół trzech pięknie położonych jezior w centrum miasta. Na to miejsce mówi się „jezioro świątyń”, gdyż wokół kompleksu jezior można znaleźć dziesięć buddyjskich i taoistycznych świątyń oraz różne posiadłości i ogrody cesarskie.  Tutaj znajdziemy też mnóstwo tradycyjnych restauracji z lokalnym jedzeniem. W jednej z nich zatrzymamy się na kolację. Powrót do hotelu na nocleg.

Heaven Temple, China
3.dzień

Wielki Mur Chiński

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Wielkiego Muru, jednej z największych światowych atrakcji. Będziemy mieć okazję pospacerować po mniej tłocznych fragmentach muru. Następnie zwiedzimy słynne grobowce dynastii Ming.  Kompleks nekropolii obejmuje obszar około 40 kilometrów kwadratowych i stanowi miejsce spoczynku 13 spośród 16 cesarzy dynastii Ming.

Po krótkim spacerze po okolicy powrót do centrum miasta. Wieczorem udamy się do restauracji Quanjude, żeby spróbować pysznej pieczonej kaczki, jednego z lokalnych specjałów.  Słynna restauracja istnieje od 1864 roku i co roku jest odwiedzana przez pięć milionów klientów. Nocleg w hotelu.

4.dzień

Zakazane Miasto w Pekinie

Rano odwiedzimy Zakazane Miasto w Pekinie. Jest to niezwykłe dzieło architektury, którego budowę rozpoczął cesarz Yongl, gdy przeniósł stolicę z Nanjing do Pekinu w 1406 roku.

Później pospacerujemy po placu Tiananmen, który nazywa się też Placem Niebiańskiego Spokoju. Jest to największy publiczny plac na świecie.  Wsiądziemy także do szybkiej kolejki, aby dostać się do miejscowości Datong.  Przewodnik pokaże nam mury obronne starego miasta. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

The Forbidden City,Beijing,China

 

5.dzień

Groty Yungang - Pagoda Xiantong

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie niezwykłych grot Yungang, położonych niedaleko miasta Datong.  Większość z 252 grot powstała w V-VI wieku podczas panowania dynastii Wei. Do dzisiaj zachowało się tu ponad 50 tysięcy wykutych w skale rzeźb przedstawiających buddę.

Po obiedzie pojedziemy zobaczyć klejnot architektury – drewnianą pagodę Xiantong, Jest to najstarsza i najwyższa drewniana konstrukcja w Chinach. Powstała w XI wieku, ma dziewięć pięter i zbudowano ją bez użycia gwoździ i nitów. Po spacerze po okolicy kolacja i nocleg w hotelu.

6.dzień

Wutai Shan

Rano wyruszymy do Wutai Shan. Jest to góra o wysokości 3058 m n.p.m., którą w tradycji chińskiej zalicza się do czterech świętych gór buddyzmu.

Odwiedzimy także świątynię Tayuan, która jest symbolem tego miejsca. Następnie zobaczymy świątynię Xiantong, złożoną z 400 budynków, dzięki czemu jest największą budowlą tego typu w kraju. Odwiedzimy też świątynie Pushading i Shuxiang. Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg w hotelu.

7.dzień

Taiyuan

Po śniadaniu odwiedzimy buddyjską świątynię, położoną na szczycie wzgórza. Po południu natomiast pojedziemy do miasta Taiyuan, stolicy prowincji Shanxi, z historią liczącą 2500 lat. Obecnie uważane jest za jedno z najważniejszych miast w środkowym brzegu rzeki Fenhe i wschodniego płaskowyżu lessowego. Tutaj narodziła się majestatyczna kultura dynastii Tang i nawet dzisiaj chińska diaspora i tradycyjne stroje są identyfikowane jako lud Tang i strój Tang. Kolacja. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

8.dzień

Xian

Po śniadaniu pojedziemy szybkim pociągiem do miasta Xian. Jest to jedno z najważniejszych chińskich miast. Powstało ponad 3100 lat temu i było stolicą trzynastu dynastii. To właśnie tutaj kończył się i zaczynał Jedwabny Szlak, czyli dawna droga handlowa łącząca Chiny z Bliskim Wschodem i Europą.

Po południu udamy się na zwiedzanie miasta. Zobaczymy Więżę Bębna i Wieżę Dzwonu, uważane za symbol miasta oraz okalające miejscowość mury z czasów dynastii Ming. Następnie podejdziemy pod słynną Wielką Pagodę Dzikich Gęsi, którą wzniesiono w VII wieku w czasach dynastii Tang.

Wieczorem udamy się na wyśmienity poczęstunek, w trakcie którego będziemy mogli oglądać niesamowity pokaz tradycyjnych tańców dynastii Tang.

Ancient City Wall Ruins Park, Xi’an, China,
9.dzień

Mauzoleum z Terakotową Armią

Po śniadaniu udamy się do słynnego na całym świecie mauzoleum Pierwszego Cesarza z Terakotową Armią. Jest to zbiór ponad ośmiu tysięcy figur naturalnej wielkości wykonanych z terakoty przedstawiających żołnierzy, oficerów i konie, które znajdują się w grobowcu Pierwszego Cesarza Qin.

Po południu polecimy do miasta Dunhuang. W przeszłości była to kluczowa stacja na jedwabnym szlaku.  Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

10.dzień

Groty Mogao

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie grot Mogao, które są też znane jako Jaskinie Tysiąca Buddów. Jest to zespół 492 skalnych świątyń, który w 1987 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Następnie  na wielbłądach udamy się do oazy położonej obok wydm na Pustyni Gobi. Krótki odpoczynek. Kolacja i nocleg.

11.dzień

Yangguang

Po śniadaniu pojedziemy nad przełęcz Yangguang, co oznacza Bramę Słońca.

Po południu mamy lot do Szanghaju. Jest to obecnie najprężniej rozwijające się miasto we wschodnich Chinach. Kolacja. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

12.dzień

Szanghai

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Szanghaju.W centrum finansowym miasta będziemy mogli zobaczyć m.in. 632 metrowy Shangai Center, najwyższy budynek w Chinach. Wjedziemy na punkt widokowy położony na szczycie jednego z wieżowców, żeby zobaczyć panoramę miasta.

Następnie odwiedzimy przepiękne ogrody Yuyuan oraz świątynię boga miasta. Pospacerujemy także po centrum targowym Yuyuan.  Kolacja pożegnalna i nocleg.

13.dzień

Wylot z Szanghaju

Transfer na lotnisko i lot powrotny do domu, gdzie będziemy planować kolejną podróż. Zapraszamy do Indii, Korei oraz wielu innych kierunków proponowanych przez Rek Travel Adventure.

Chiny 2024: państwo środka

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).