Afryka wodopój

Afryka Dzika

19 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Transport specjalnym 20-osobowym pojazdem i usługi kierowcy
 • Usługi lokalnych przewodników i polskojęzycznego pilota
 • Ekwipunek kempingowy i kuchenny oraz usługi kucharza
 • Paliwo, opłaty oraz zezwolenia na wjazd do parków
 • Noclegi oraz wyżywienie wyszczególnione w programie
 • 2 x tradycyjną kolację na terenie resortu Belveder
 • 2 x SAN Parks (opłaty parkowe)
 • Wstęp do Nkambeni Traversing Area
 • Kolację w Victoria Falls Hotel
 • Boma Dinner (kolacja)

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych na przeloty międzynarodowe oraz lokalne (Chicago – Johannesburg, Livingstone – Kapsztad, Kapsztad – Johannesburg – Chicago)
 • Opłat lotniskowych oraz wizowych (ok. $50)
 • Transferów na i z lotniska
 • Opłat bagażowych i napiwków
 • Śpiworów
 • Wydatków natury osobistej
 • Safari i wycieczek fakultatywnych – łączny koszt biletów wstępu około $850

Afryka Dzika

JOHANNESBURG – PROWINCJA GAUTENG – NOCLEG W BELVEDERE ESTATE – PARK NARODOWY KRUGERA – NKAMBENI TENTED LODGE – BOTSWANA – KANG – PUSTYNIA KALAHARI – MIASTECZKO GHANZI – POKAZ “SAN BUSHMAN” – MIASTO MAUN – DZIKIE ZWIERZĘTA – RZEKA THALMAKANE – DELTA OKAVANGO – SANKTUARIUM NATA – PARK NARODOWY CHOBE – KASANE – BAOBABY – ZAMBIA – WODOSPADY WIKTORII – ZIMBABWE – ZJAWISKO KSIĘŻYCOWEJ TĘCZY – MIASTO KAPSZTAD

 

Parki narodowe


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Spotkanie grupy z pilotem na lotnisku O’Hare  w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Chicago.

2.dzień

Dzień 2

Przelot do Johannesburga.

3.dzień

BELVEDERE ESTATE, GAUTENG

W południowoafrykańskiej prowincji Gauteng znajduje się jedno z najbardziej tętniących życiem miast afrykańskich, stolica regionu oraz ekonomiczne centrum Sahary – Johannesburg, stolica Afryki Południowej, Pretoria oraz tętniące życiem Soweto, Magaliesberg.

Pomimo tego, że jest to najmniejsza z prowincji Południowej Afryki, miejsce to jest zwane światową kolebką ludzkości i służy jako potęga gospodarcza kraju. Prowincja Gauteng jest znana z wielokulturowej mieszanki ludzi, eklektycznego dziedzictwa i tętniącego życiem miasta.

Ozdobione jacarandą (drzewami o pięknych fioletowych kwiatach) ulice tworzą malownicze krajobrazy. Odwiedzający mogą nacieszyć się wyjątkowymi szlakami turystycznymi i niebywałą przyrodą. To tu odkrywamy powstanie ludzkości.

Przejazd na nocleg w Belvedere Estate. Każdy pokój w domku gościnnym jest wygodny, przytulny, posiada kominek i aneks kuchenny wyposażony w kuchenkę mikrofalową, lodówkę i wszystkie wygody, jakich można spodziewać się w domu.

Przepyszne śniadanie w stylu angielskim jest wliczone w cenę zakwaterowania. Jesteśmy również w stanie serwować posiłki na specjalne zamówienie. Poranna i popołudniowa herbatę oraz lunch wedle życzenia mogą być serwowane w gazebo przy basenie lub w eleganckiej jadalni.

4.dzień

PARK NARODOWY KRUGERA, NKAMBENI TENDED LODGE

Dzień rozpoczniemy bardzo wcześnie przejazdem do Parku Narodowego Krugera, który założony został pod koniec XIX wieku przez prezydenta RPA Paula Krugera.

Położony na granicy z Zimbabwe i Mozambikiem i liczący 2 mln hektarów powierzchni jest absolutnym „must see” wśród przyrodniczych atrakcji Południowej Afryki. Jest jednym z najbardziej znanych symboli Afryki, a odwiedzający mogą nacieszyć oczy i dusze fantastyczną różnorodnością.

Jest jednym z najbardziej dostępnych oraz najbogatszych przyrodniczo chronionych terenów, który zachwyca możliwością poznania codziennego życia dzikiej afrykańskiej zwierzyny z bliska.

Park Krugera jest domem dla ponad 130 gatunków ssaków oraz 500 gatunków ptaków. Późnym popołudniem udamy się w pogoń za zachodzącym słońcem, następnie przejazd do Nkambeni Tented Lodge.

Nkambeni Tented Lodge jest zlokalizowany na terenie Parku Narodowego Krugera. Wejście prowadzi przez Numbi Gate w pobliżu White River oraz Hazyview. Stałe luksusowe namioty obejmują sypialnię z łazienką, klimatyzacją oraz prywatny taras. Hotelowa restauracja oferuje prawdziwe południowoafrykańskie menu.

W obozie dostępne są różnorodne wycieczki fakultatywne z safari. Nkambeni Tented Lodge jest głęboko zaangażowany w ochronę dziewiczych obszarów dzikiej przyrody. Apartamenty są zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby zagwarantować minimalny wpływ na środowisko naturalne. Z tego powodu apartamenty zostały zbudowane na drewnianych palach.

Zakwaterowanie w Nkambeni Tented Lodge, który składa się ze 150 pięknie urządzonych luksusowych namiotów z drewna i płótna.

5.dzień

Dzień 5

PARK NARODOWY KRUGERA

Całodniowa wyprawa w głąb Parku Krugera. Park Narodowy Krugera chlubi się wyjątkowo bogatą i różnorodną florą, co w połączeniu z dużym obszarem czyni go jednym z największych i najważniejszych rezerwatów dzikiej przyrody na świecie. Występuje tam ok. 336 gatunków drzew, 49 gatunków ryb, 33 gatunki płazów, 114 gatunków gadów, 507 gatunków ptaków i 147 gatunków ssaków.

W obrębie parku żyje około 8000 słoni i 1300 białych nosorożców, 200 czarnych nosorożców, 300 gepardów, 3000 hipopotamów, 900 lampartów, 1500 lwów, 2000 hien cętkowanych, 32 000 antylop, 7500 słoni, 5000 żyraf, ogromne ilości bawołów i zebr.

Na terenie parku, którego ekosystemy części południowej, środkowej i północnej pokryte są różnorodną roślinnością, w tym ponad trzystoma gatunkami drzew, zapewniają dom i schronienie tysiącom zwierząt.

W ciągu kilku dni spędzonych w malowniczej scenerii królestwa afrykańskiej natury, wśród dźwięków i zapachów buszu, przemierzając jego piesze szlaki w asyście pracowników Parku lub podczas ekscytującego safari (także nocnego), doświadczyć tu można wielu niezapomnianych spotkań z dziką zwierzyną.

Szykujące się do polowania lwy, lamparty czy gepardy, stawiające pierwsze kroki młode antylopy, to tylko przykłady widoków jakie czekają na podróżników. W swe progi zapraszają także m.in. słonie, żyrafy, nosorożce, bawoły, hipopotamy, a także setki gatunków ptaków, których życie koncentruje się wzdłuż rzek i wiele, wiele innych gospodarzy Parku Krugera. Wieczorem kolacja oraz pokazy lokalnych tancerzy.

6.dzień

Dzień 6

JOHANNESBURG

Bardzo wczesny wyjazd do Johannesburga JHB. Nasza podróż nabiera rozpędu. Żegnamy się z barwnym Parkiem Krugera i zmierzamy do Johannesburga.

Johannesburg w potocznym języku nazywany jest Joburg, Egoli (złote miasto) albo Jozi, jest to największe miasto RPA i główny ośrodek przemysłowy i kulturalny Afryki Południowej.

Choć w skali światowej Johannesburg to miasto średniej wielkości pod względem liczby mieszkańców, należy do aglomeracji o największym obszarze, rozrastających się głównie w poziomie, nie w pionie.

Wśród afrykańskich miast uchodzi za prawdziwego giganta, a tutejsze hotele, restauracje i sklepy cieszą się opinią najlepszych na kontynencie. Jednocześnie jest pełen sprzeczności i kontrastów, które najłatwiej jest dostrzec w ruchliwym centrum. Można tu spotkać zarówno potentatów giełdowych i dyrektorów firm, jak też handlarzy ulicznych i tradycyjnych uzdrowicieli.

Johannesburg liczy 9.5 miliona mieszkańców (wartość szacunkowa z 2003 roku). Połowa populacji Johannesburga mieszka w Soweto i w sąsiednich dzielnicach. Jest tam ponad 300 000 Mulatów i Azjatów i około 500 000 białych.

Możesz tutaj zobaczyć wiele unikalnych, typowych dla Johannesburga rzeczy. Biznes odbywa się na ulicach miasta, kierowcy mogą kupić prawie wszystko w czasie postoju na czerwonym świetle. Sprzedawane są głównie pirackie filmy, pamiątki, jedzenie, napoje, parasole i wiele innych.

Zakłady fryzjerskie to nic innego jak krzesło stojące na chodniku w ruchliwych częściach miasta. Typowy zapach Johannesburga to roznoszący się aromat palonej na ulicach marihuany.

Widzi się wiele hałd pochodzących z kopalni złota, chociaż ich ilość powoli się zmniejsza, od kiedy dzięki nowej technologii odzysku złota stało się opłacalne powtórne przerabianie piachu pochodzącego z kopalni.

Liczący ponad 6 milionów drzew, Johannesburg często nazywany jest „Miejskim Lasem” chociaż naturalnym krajobrazem była tutaj sawanna.

Tradycyjna kolacja około 7:30pm. Nocleg w Belvedere Estate.

7.dzień

Dzień 7

KANG ULTRA STOP, KANG

Bardzo wczesny transfer do Kang (stosunkowo długi przejazd). Przekroczenie granicy z Botswaną.

Kang Kang – Otoczone przez Ghanzi na północy i Sekoma na południu, spokojne miasteczko Kang na pustyni Kalahari stanowi relaksującą bazę wypadową do odkrywania północnej Botswany, Namibii, parku transgranicznego Kgalagadi i Centralnego Parku Kalahari.

Odległa wioska jest uderzająco malownicza, zapewniając wachlarz interesujących wędrówek i możliwości fotografii na rozległych obszarach kwitnących równin, ochrowych pustynnych wzgórz i ogromnych, dziwnie ukształtowanych drzew baobabu.

Jedną z głównych kart przetargowych tego obszaru jest różnorodność ekscytujących wypraw, na których można spotkać geparda, lamparta i wiele różnych gatunków zwierząt łownych.

Po ekscytującym dniu na safari, nie przegapimy okazji na orzeźwiającą kąpiel w jednym z basenów w Twee Rivieren. Odwiedzimy też namioty Kalahari, obozy Mata Mata i Nossob w pobliskim parku Kgalagadi Transfrontier.

Na nocleg udamy się do Kang Ultra Stop. Kang Ultra Stop jest usytuowany w połowie drogi do Trans Kgalagadi Highway. Hotel oraz budynki przynależne rozrosły się z czasem i obecnie oferują szeroki wybór nowocześnie umeblowanych pokoi z klimatyzacją.

Na terenie obiektu znajdują sie ponadto: basen, restauracja, bar, sklep z pamiątkami oraz stacja benzynowa ze sklepem.

8.dzień

GHANZI, GHANZI TRAIL BLAZERS

Położone 300 km na południowy zachód od Maun i na północ od autostrady Trans-Kalahari. Autostrada ta biegnie od Lobatse w Botswanie do Walvis Bay w Namibii.

Małe miasteczko Ghanzi jest czasem nazywane „stolicą Kalahari”. Służy ono jako centrum administracyjne dystryktu Ghanzi, które obejmuje rozległy obszar rancz bydła i pól uprawnych na zachodzie Botswany.

W okolicy Ghanzi znajduje się wiele kempingów oraz ośrodków, które koncentrują się na turystyce kulturalnej, a także na obserwowaniu dzikiej przyrody – tutaj możesz doświadczyć fascynującego świata San Buszmenów, którzy wyjaśniają jak zwierzęta żerują, polują i znajdują wodę w tym trudnym środowisku.

Specjalny pokaz San Bushman 7:00pm Na nocleg udamy się do Ghanzi Trail Blazers. Ghanzi Trail Blazers przeznaczony jest dla gości, którzy chcą rzucić okiem na szybko zanikającą, wyjątkową i starożytną kulturę.

Oferta zawiera szereg działań umożliwiających interakcję z San Bushmanami i odkrycie, jak przetrwali w Kalahari. Ghanzi Trail Blazers znajduje się około 5,6 km od głównej drogi. To wystarczająco daleko aby uchwycić prawdziwy afrykański bushveldt – klimat.

Wieczorem specjalny pokaz “San Bushman”.

 

9.dzień

MAUN

Położone nad brzegiem pięknej rzeki Thamalakane w północnej Botswanie, miasto Maun jest trzecim co do wielkości miastem w tym spektakularnie malowniczym kraju Afryki Południowej.

Maun jest punktem wyjścia dla większości wypraw do Delty Okawango, w wyniku czego przekształciło się ono w tętniącą życiem metropolię, uważaną za stolicę turystyczną Botswany.

Do okolicznych atrakcji należy słynna barka rzeczna, która oferuje rejsy po rzece Thamalakane, gaje leśne rezerwatu Maun oraz Moremi Game Reserve, dom hipopotamów, lwów i nosorożców.

Maun służy również jako baza dla wielu safari i czarterów lotniczych. Nie można przegapić Muzeum Nhabe prezentującego lokalną historię, sztukę i kulturę regionu Ngamiland.

Przejazd na nocleg do Sedia Riverside Hotel. Został on zaprojektowany w zgodzie z naturą. Jest to mały, ale wyjątkowy hotel, który oferuje dwadzieścia cztery pokoje i dziesięć domków.

Przestronne tereny rozciągają się aż do rzeki Thalamakane, oferując sanktuarium dla całkowitego relaksu i prywatności z dala od stresu i rutyny. Przyjazne dla środowiska udogodnienia hotelu zintegrowane z atrakcyjną przyrodą zapewniają przyjemny pobyt zarówno osobom podróżującym służbowo, jak i prywatnie.

 

10.dzień

DELTA OKAVANGO

Całodniowa wycieczka do Delty Okavango, oszałamiającego labiryntu dróg wodnych i lagun, słusznie uważanego jest za jeden z najważniejszych rezerwatów dzikiej przyrody w Afryce. Stałe źródło wody w delcie gwarantuje fenomenalne warunki do przyglądania się dzikim zwierzętom. To tu buszują lwy, gepardy, lamparty i hipopotamy. Nie brakuje licznych stad słoni i bawołów.

Najważniejszą atrakcją przyrodniczą tego obszaru są obserwacje gatunków przystosowanych do półwodnego stylu życia, takich jak elegancki czerwony lechwe i nieśmiała sitatunga. Dzięki niewiarygodnemu bogactwu gatunków safari w delcie, Okavango jest rajem dla miłośników ptaków, szczycąc się wieloma rzadkimi gatunkami, w tym sową rybacką Pel i czaplą płetwiastą.

11.dzień

NATA

Położona 180 kilometrów na północ od Francistown, mała wioska Nata jest popularnym przystankiem między Maun i Kasane.

Wzdłuż drogi często można zobaczyć dziką przyrodę. Unikalny krajobraz otaczający obszar wokół Nata obejmuje biały piasek, wysokie kopce termitów i palmy Mokolwane. Nata to dogodny przystanek dla turystów, aby zatankować na licznych stacjach benzynowych.

Nata stanowi doskonałą bazę wypadową do odkrywania wschodniej części spektakularnych Makgadikgadi Pans. Sanktuarium Nata jest popularnym miejscem i atrakcją dla zapalonych obserwatorów ptaków, gdzie szczęśliwi goście mogą zostać nagrodzeni dużymi stadami flamingów i pelikanów, które stacjonują tutaj każdego roku.

Późnym popołudniem wycieczka do Makgadikgadi Salt Pans i Nata Sanctuary.

Przejazd na nocleg do Nata Lodge Oaza pośród palm Mokolwane na skraju Makgadikgadi Salt Pans. Nocleg jest idealnie usytuowany w pobliżu wejścia do Sanktuarium Nata i jest tuż przy głównej drodze, 10 km od wioski Nata. Jest to skrzyżowanie z obszarami Okavango, Chobe i Francistown.

Delta rzeki Nata karmi Sua Pan w sanktuarium Nata i tworzy wylęgarnię dla wielu ptaków wodnych, w tym pelikanów i flamingów występujących tu w tysiącach, przekształcając linię brzegową w różową mgłę wtapiającą się w zachodnie niebo.

Nata Lodge oferuje wycieczki z przewodnikiem w otwartych samochodach safari do sanktuarium, których nie można przegapić.

12.dzień

KASANE RIVER, THEBE RIVER LODGE AND CAMPSITE

Malownicze miasteczko Kasane, położone w północno-wschodnim rogu Botswany, nad brzegiem słynnej rzeki Chobe, leży u progu spektakularnego Parku Narodowego Chobe. Nie ma ogrodzeń granicznych oddzielających wioskę od parku, a zwierzęta takie jak słoń i hipopotam są często zauważane przechadzające się po mieście.

Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, to wybierz się na Sedudu Valley Road, gdzie duże martwe drzewa zapewniają tymczasowe domy lampartom. Kasane, w którym można zobaczyć starożytne baobaby, służyło kiedyś jako lokalne więzienie.

Odwiedzający mogą spodziewać się wielu atrakcji, w tym przejażdżki po parku, rejsu o zachodzie słońca w dół rzeki Chobe czy odwiedzenia lokalnej wioski Chobe. Przejazd do Parku Narodowego Chobe oraz rejs po rzece.

Na nocleg udamy się do Thebe River Lodge and Campsite – Thebe River Safaris jest idealnie położony dla osób odwiedzających Park Narodowy Chobe i region rzeki Chobe w północnej Botswanie.

Z domku i obozu o rustykalnym wystroju, roztacza się widok na spokojną rzekę Chobe i otaczające ją krzewy.

Thebe River Safaris znajduje się 12 km od granicy Kazungula i 5 km od wejścia do parku Chobe. W hotelu znajduje się restauracja i bar, w których można zamówić powitalne napoje oraz regionalne posiłki. Goście mogą korzystać z basenu z musującą wodą i bezpłatnego, bezprzewodowego dostępu do Internetu.

13.dzień

VICTORIA FALLS (ZIMBABWE)

Przejazd do Zambii.

Miasteczko położone jest na południowym brzegu rzeki Zambezi, na zachodnim krańcu słynnych wodospadów. To popularne, turystyczne miasteczko jest na tyle małe, że można po nim spacerować i stanowi idealną bazę wypadową dla odwiedzających siódmy cud świata – niezgłębione wodospady Wiktorii. Około dwóch trzecich wodospadu można oglądać od strony Zimbabwe.

Chociaż wodospady są niewątpliwie głównym powodem wizyty, to położenie miasteczka jest w stanie zapewnić mnóstwo atrakcji, nie tylko zwykłym turystom ale również poszukiwaczom adrenaliny. Najbardziej popularne atrakcje to widokowe loty helikopterem nad wodospadem, skoki na bungee z mostu Victoria Falls, rafting (sezonowo) oraz wycieczki do Parku Narodowego Chobe.

Samo miasto oferuje doskonałe opcje zakwaterowania i ogromny wybór restauracji. Przyjaźni mieszkańcy Zimbabwe są szalenie uczynni i wyjątkowo gościnni. To właśnie oni pomogą w wyborze prezentów oraz pamiątek z eklektycznej różnorodności afrykańskich specjałów i autentycznych dzieł sztuki.

Po przekroczaniu granicy wybierzemy się na rejs o zachodzie słońca (Shearwater). Kolacja w hotelu około 7:30pm (opcjonalnie). Nocleg w Victoria Falls Waterfront Hotel. Hotel znajduje się w mieście Livingstone w pobliżu Victoria Falls, nad urodziwą rzeką.

To miejsce cechuje oszałamiający widok na rzekę Zambezi. Położony centralnie między Livingstone a Wodospadami Wiktorii, Victoria Falls Waterfront jest doskonale przygotowaną bazą dla podróżników.

Goście cenią sobie to idealne miejsce do odpoczynku w pobiżu światowego dziedzictwa UNESCO i jednego z siedmiu cudów natury świata. Goście Victoria Falls Waterfront mogą wybierać spośród 23 domków z łazienką. Na miejscu do dyspozycji gości jest bar, restauracja, kawiarnia internetowa, sala telewizyjna, sklep z pamiątkami oraz dwa baseny.

14.dzień

VICTORIA FALLS, ZAMBIA

Wodospady Wiktorii, położne na rzece Zambezi, na granicy Zimbabwe i Zambii, to jeden z największych cudów natury naszej planety. Uznawane są za „najwspanialsze zjawisko w Afryce” i są ponad dwa razy szersze i dwa razy wyższe od słynnej Niagary. Wznoszą się na wysokość 108 metrów i rozciągają się na szerokości 1,7 kilometra.

Wodospady zostały odkryte w 1855 roku przez Davida Livingstone’a, który nadał im nazwę na cześć królowej Wiktorii. W języku miejscowej ludności nazywany jest Mosi-oa-Tunya, co oznacza dosłownie „Mgłę, która grzmi”.

Wodospad Wiktorii mieni się różnymi kolorami w zależności od pory dnia. Nad ranem i tuż przed zmierzchem opary wodne przybierają odcienie różu, po intensywną czerwień. Mgły unoszące się nad uskokiem są wówczas tak gęste, że ledwo widać wodospad. Promienie słońca stwarzają we mgle i kropelkach wody ponad wodospadem niezliczone tęcze, które w zestawieniu z bujną zielenią otoczenia, tworzą przepiękny widok.

Na tle Wodospadu Wiktorii obserwować też można niezwykłe zjawisko – księżycową tęczę, która jak sama nazwa wskazuje, powstaje dzięki światłu odbijanemu przez światło Księżyca. Jest ona bardzo trudna do dostrzeżenia ze względu na ograniczone możliwości widzenia człowieka w ciemnościach, ale aparat z długim czasem naświetlania może ją uwiecznić.

Wieczorem kolacja – Boma Dinner oraz transfer (Shearwater) na nocleg.

15.dzień

CAPE TOWN

Wyjątkowo malownicze miasto Kapsztad, leżące u zbiegu oceanów Indyjskiego oraz Atlantyckiego, położone między zboczami słynnej Góry Stołowej, a lśniącymi szafirowymi wodami Table Bay, jest klasą samą w sobie.

Niektóre miasta oferują bogatą kulturę, tętniące życiem nocne życie, kosmopolityczną atmosferę i niezwykłą architekturę, podczas gdy inne oferują zapierające dech w piersiach krajobrazy i niezwykłe cuda natury.

Kapsztad ma szczęście być obdarzony wszystkimi tymi atrakcjami oraz wieloma innymi atutami. Dzięki tętniącemu życiem portowi, światowej klasy plażom, najwyższej klasy winnicom i górzystej okolicy pełnej różnorodnej flory i fauny, Kapsztad konsekwentnie zachwyca serca wszystkich odwiedzających.

Przejazd na nocleg do 40 on Burg. Jako, że znajdujemy się w niezwykłym miejscu, 40 on Burg nie jest zwykłym hotelem. Zlokalizowany jest w uroczym, sześciopiętrowym budynku w stylu art deco z lat 30 XX wieku, w tętniącym życiem centrum miasta, kilka kroków od placu Greenmarket.

Dzięki naszemy położeniu nie musimy długo spacerować, by znaleźć restaurację lub kawiarnię, interesujące miejsce lub transport publiczny. Po wyczerpującym dniu pełnym przygód i odkrywaniu miasta udamy się do hotelowego baru na koktajl przygotowany przez naszego eksperta miksologa.

Docenimy osobistą, nienaganną obsługę związaną ze staroświecką gościnnością wraz ze wszystkimi niezbędnymi nowoczesnymi udogodnieniami. Nasz przyjazny, doświadczony i dyspozycyjny zespół zapewni, że podczas pobytu w tym wyjątkowym hotelu poczujemy się wyjątkowo komfortowo, prawie jak w domu.

16.dzień

CAPE TOWN

Całodniowa wycieczka po Kapsztadzie – Cape Point Tour (wersja all inclusive). Wieczorem kolacja w Gold Restaurant. Nocleg w Cape Town.

17.dzień

Dzień 17

Wykwaterowanie, transfer na lotnisko. Wylot do Chicago.

18.dzień

Dzień 18

Przelot do Chicago

Pokaż cały plan wycieczki

19 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).