tel. 773-777-7733 | email: info@rektravel.com

PLAN PIELGRZYMKI DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Tel-Aviw

DOSTĘPNE TERMINY:
2019-08-31
DŁUGOŚĆ POBYTU: 9 DNI

Cena: $1695

CENA OBEJMUJE:


- Przelot samolotem w obie strony
- 7 noclegów w pokojach 2 -3 osobowych z łazienką w hotelach klasy trzeciej wraz ze śniadaniem i obiadokolacją
- Opieka przewodnika i pilota pielgrzymki w języku polskim
- klimatyzowany autokar turystyczny na całej trasie programu
- osobiste słuchawki dla każdego uczestnika na całej trasie programu (zestawy nagłaśniające)
- Opłaty za wejścia do zwiedzanych obiektów w/g programu, przejażdżka po Jeziorze Galilejskim
- Obiad – ryba św. Piotra
- Wycieczka ’’Jerozolima Nocą”
- Wjazd kolejką linową na Górę Kuszenia
- Uroczysta kolacja z występem folklorystycznym
- Przejazd taksówkami na Górę Tabor
- Opieka kapłana i codzienne Msze święte 

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAREZERWOWANIA POKOJU JEDNOOSOBOWEGO ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ.

CENA NIE OBEJMUJE:


- Wydatków własnych & opłat za wycieczki nie objęte programem
- Ubezpieczenia podróżnego
- Dopłaty do pokoju jednoosobowego - $ 390 od osoby
- Napoi do posiłków
- Napiwków dla bagażowych, obsługi hotelowej, restauracyjnej, kierowcy

ZASADY:

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki.  Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie  z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $ 5000.000( polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych( wszelkie informacje w biurze).

mapka

ZAREZERWUJ

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

PLAN WYCIECZKI

Dzień: 1 - WYLOT DO IZRAELA

 

Spotkanie grupy na lotnisku O`Hare i odlot do Tel Aviv.

Dzień: 2 - TEL - AVIV

 

Przylot do Tel Aviv. Przewodnik odbierze nas z lotniska i udamy się do hotelu w Nazarecie na posiłek i nocleg.

Dzień: 3 - GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - TABHA - KAFARNAUM - NAZARET 

 

Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Degustacja ryby św. Piotra. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg na północy Izraela.

Dzień: 4 - KANA – G. TABOR - HAJFA – CEZAREA

 

Śniadanie. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa oraz Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg w Betlejem

Dzień: 5 - BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM

 

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Wyjazd na wycieczkę „Jerozolima nocą”: w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście pod Ścianę Płaczu.

Dzień: 6 - JEROZOLIMA: GÓRA OLIWNA – GÓRA SYJON 

 

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień: 7 - WADI QELT – JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD – BETANIA

 

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) - krótki postój pod Qarantal - Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Wjazd kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia. Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm) a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień: 8 - JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

 

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Uroczysta kolacja beduińska i nocleg w Betlejem.

Dzień: 9 - JEROZOLIMA - TEL AVIV – CHICAGO

 

Śniadanie. W przypadku późnych odlotów ponowne nawiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego i Jerozolimy. Transfer na lotnisko Ben Gurion. Wylot do Chicago

ZDJĘCIA Z NASZYCH WSPÓLNYCH WYPRAW