Wyspa świętej Heleny 2024/2025: ostoja na końcu świata

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 •  Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w  pokojach 2-osobowych.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Śniadania.
 • Wycieczka po Jamestown.
 • Wycieczka po wyspie św. Heleny.
 • Wycieczka jeepami 4×4.
 • Wspinaczka po Drabinie św. Jakuba.
 • Wycieczka historyczna o Napoleonie Bonaparte.

Cena nie zawiera

 •  Kosztu biletów międzynarodowych oraz na Wyspę św. Heleny.
 • Kosztu wycieczek fakultatywnych.
 • Ubezpieczenia turystycznego i wydatków osobistych.
 • Zwyczajowych napiwków.

Wyspa Świętej Heleny jest jednym z najbardziej oddalonych i zarazem zamieszkanych zakątków naszego globu. W 2015 roku do użytku zostało oddane lotnisko, dzięki czemu obecnie na wyspę przylatuje jeden samolot tygodniowo.


Plan podróży

1.dzień

Lot do Johannesburga

Otwarci na nowe doświadczenia spotykamy się na lotnisku na odprawie paszportowo-bagażowej do Johannesburga –  największego miasta Afryki.

Wyspa świętej Heleny

2.dzień

Wyspa świętej Heleny

Przylot do Johannnesburga oraz transfer na lotnisko w celu dotarcia na Wyspę św. Heleny. Następnie przejazd do hotelu. Czas wolny. Wieczorem wspólny obiad powitalny.

3.dzień

Jamestown

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę po Jamestown – stolicy i jedynym mieście na wyspie. Zobaczymy mi.in. niewielki zamek oraz kościół św. Jakuba z pięknymi witrażami. Przyjrzymy się także ’’Więzieniu Jej Królewskiej Mości” oraz pomnikowi upamiętniającemu mieszkańców Wyspy Św. Heleny walczących podczas I i II wojny światowej.

4.dzień

Miejsce zesłania Napoleona Bonaparte

Wyspa świętej Heleny to miejsce zesłania Napoleona Bonaparte. Dziś poznamy jego historię, który spędził na wyspie św. Heleny sześć ostatnich lat swojego życia. Odwiedzimy pawilon Briars, dom Longwood i grobowiec Sane Valley.

5.dzień

Historia żółwia Jonathana

Po śniadaniu wybierzemy się na wycieczkę objazdową po wyspie. Będziemy podziwiać równinę Deadwood, las Millenium, zatokę Sandy Bay i piaszczystą plażę Bay. Przejedziemy przez Błękitne Wzgórze, aby zobaczyć katedrę Św. Pawła, cmentarz wojenny Boer oraz Dom Plantacji. Przy odrobinie szczęścia poznamy także maskotkę Św. Heleny – żółwia Jonatana, który jest najstarszym mieszkańcem wyspy.

6.dzień

Wycieczka jeepami 4x4

Dzisiaj czeka nas kolejna wycieczka po wyspie w kierunku Longwood. Przejedziemy przez dawny obóz jeńców wojennych znajdujący się w dolinie Deadwood. Pojedziemy do Flagstaff – miejsca oferującego wspaniałe widoki na wyspę.  Przejedziemy także wzdłuż zatoki Sandy, aby zrobić przystanek na plaży słynącej z wulkanicznych formacji skalnych.

7.dzień

Wspinaczka po Drabinie św. Jakuba

Dzisiaj czeka nas wspinaczka po jednej z głównych atrakcji wyspy – schodach Św. Jakuba. Są to strome 183 metrowe schody wznoszące się na wzgórze ponad miasto. Jeśli pokonamy 699 stopni, ujrzymy niesamowity widok na całe miasto ukryte w wąwozie.

8.dzień

Relaks na wyspie

Dzisiejszy dzień spędzimy na relaksie i eksplorowaniu wyspy na własną rękę.

9.dzień

Zatoka Flagstaff

Dzisiaj spędzimy czas nad zatoką Flagstaff. Jest ona znana z miejsce wylęgania żółwii.

10.dzień

Wylot

I nadszedł czas pożegnania, aby pełni wrażeń i nowych pomysłów wrócić do domu i planować kolejne wyprwy z Rek Travel Adventure. Dołącz do nas w podróż do mniej znanych kierunków: Wyspa Robinsona czy Falklandy.

Wyspa świętej Heleny 2024: ostoja na końcu świata
perspective view of jet airliner in flight with bokeh background

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).