St Augustine, najstarsze miasto Ameryki

Najstarsze Miasta Ameryki

6 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • noclegi w hotelach o wysokiej klasie turystycznej
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • przejazdy na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
  • biletów wstępu

ST AUGUSTINE – LOUISVILLE – NASHVILLE – FORT WOJENNY CASTILLO DE SAN MARCOS – MUZEUM LIGHTNER – REJS PROMEM – WYSPA CUMBERLAND – PRZEJAZD DO SAVANNAH – PARK FORSYTH – FORT PULASKI – CHARLESTON – PARK NARODOWY GÓR DYMNYCH – GATLINBURG

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd rano sprzed biura. Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Kentucky. Przejazd przez miasto Louisville, słynne z największych wyścigów konnych w Ameryce. Przejazd przez malowniczy stan Tennessee i krótki postój w Nashville – stolicy muzyki country.

Przejazd na nocleg w okolicach Atlanty.

 

2.dzień

Po śniadaniu ruszamy w dalszą drogę i wczesnym popołudniem dotrzemy do głównej atrakcji naszej wycieczki, najstarszego miasta w Ameryce – St Augustine.
Miasto zostało założone w 1565 roku przez hiszpańskiego admirała Pedro Avilesa i przez 200 lat było stolicą hiszpańskiej Florydy. Na jego terenie znajduje się najstarszy fort wojenny w Ameryce – Castillo de San Marcos. Miasto słynie z pięknej architektury kolonialnej, którą będziemy mogli podziwiać odwiedzając Flagler College, Lightner Museum czy główne nabrzeże.
Na deser prawdziwa atrakcja – spacer po starym mieście, który swoim stylem i architekturą przeniesie nas 500 lat wstecz. W miarę możliwości zajedziemy do lokalnej winiarni, produkującej jedną z najlepszych win w Ameryce.
Po dniu pełnym wrażeń, przejazd na nocleg.

3.dzień

Po śniadaniu niecodzienna atrakcja wycieczki – rejs promem (45 minut) na wyspę Cumberland, słynącej z dzikich, swobodnie przechadzających się po wyspie koni, ruin Dungeness, kościoła afrykańskiego założonego przez byłych niewolników i dzikich plaż. Na miejscu zwiedzimy najciekawsze miejsca, zjemy lunch na plaży i wybierzemy się na poszukiwanie dzikich koni.

Po południu powrót na ląd, następnie przejazd do Savannah, przez wielu określanym jako perła wschodniego wybrzeża, jedno z najbardziej romantycznych miast południa. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny i wieczorne zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

 

 

4.dzień

Savannah jest to najstarsze miasto w Georgii oraz jedno z najstarszych w Ameryce.
W czasie rewolucji amerykańskiej było strategicznym portem. Zostało założone w 1733 roku na rzece Savannah przez Jamesa Oglethorpa.  Na początku było brytyjską, kolonialną stolicą prowincji Georgia, a później pierwszą stolicą stanu.
Miasto słynie z wielu brukowanych ulic, uroczych zaułków i klimatycznego wybrzeża. Po śniadaniu wybierzemy się na trolley tour po najciekawszych zakątkach miasta. Poznamy jego historię, unikalne miejsca i architekturę. Odwiedzimy dystrykt historyczny, wiktoriański, park Forsyth i narodowy monument Fort Pulaski.
Po południu udamy się do następnego miejsca na trasie naszej wycieczki – miasta Charleston w południowej Karolinie. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wieczór spędzimy na nadbrzeżu wsród fontann i lokalnych atrakcji.
Przejazd na nocleg.

5.dzień

Charleston zostało założone w 1670 roku. Nazwane na cześć króla Szkocji i Anglii Karola II, było jednym z głównych portów handlu niewolnikami w XVIII wieku. Odegrało dużą rolę w trakcie wojny secesyjnej.

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie miasta. Udamy się na plantację, gdzie poznamy historię niewolników pracujących na plantacji, zwiedzimy ogrody i historyczne budynki. Następnie zwiedzimy historyczną część miasta i francuską dzielnicę.

Po południu udamy się w stronę parku narodowego Gór Dymnych. Przejazd na nocleg w okolicach Parku Narodowego Gór Dymnych w Tennesse.

 

6.dzień

Po śniadaniu, przejazd przez Park Narodowy Gór Dymnych z postojami w wybranych punktach widokowych. Następnie krótkie zwiedzanie Gatlinburga, kupno pamiątek i przejazd w stronę Chicago z postojami na kawę i posiłki. Przyjazd do Chicago w godzinach wieczornych.

 

 

Wycieczka na Smoky Mountains

Pokaż cały plan wycieczki

6 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).