4 dni

Smoky Mountains

$695
09-02-2022 10-27-2022
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka

Trekking/hiking

Wodospady

Wspinaczka


Plan podróży

1. dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) we wczesnych godzinach porannych. Całodzienny przejazd przez Illinois, Indianę, Kentucky oraz Tennessee. W czasie podróży regularne postoje na krótki odpoczynek i posiłek. Dojazd do Pigeon Forge – miasta położonego u stóp Parku Narodowego Wielkich Gór Dymnych, najczęściej odwiedzanego parku narodowego w Stanach Zjednoczonych. Wieczorem spacer po mieście i czas wolny. Dla zmęczonych podróżą czas na odpoczynek, natomiast chętni i żądni wrażeń będą mogli jeszcze w tym dniu odwiedzić jedną z licznych atrakcji, ulokowanych przy głównej drodze miasteczka. Przejazd do hotelu na nocleg.

 
2. dzień

Po śniadaniu czeka nas nietypowa wizyta. Odwiedzimy Parrot Mountain  – miejsce, które śmiało można określić królestwem egzotycznych ptaków. Jak sama nazwa wskazuje, Parrot Mountain jest domem dla wielu egzotycznych gatunków, szczególnie zaś papug. Będzie okazja by wziąć je na ręce, nakarmić, zrobić niebanalne selfie lub nagrać wesoły filmik (niektóre są bardzo rozmowne : )

Po tym niezwykłym doświadczeniu oddamy swój czas górom. Przejedziemy się malowniczą trasą widokową zatrzymując się w ciekawych miejscach. Udamy się też na wędrówkę wzdłuż wybranych szlaków. Będzie to okazja by zobaczyć Wielkie Góry Dymne w różnej odsłonie, pospacerować wzdłuż potoków i strumieni, zobaczyć różne zabytkowe budynki, jak na przykład stary młyn.

Po południu przejedziemy do Gatlinburga, gdzie wjedziemy kultowym SkyLift na Gatlinburg Sky Bridge. To najdłuższy, wiszący most dla pieszych w Ameryce Północnej. Z kładki SkyDeck, która dosłownie przecina niebo, rozciągając się na ponad 200 metrów nad głęboką doliną, będziemy mogli podziwiać majestat Wielkich Gór Dymnych. Spacer przez most po szklanych panelach na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.

Czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasteczka, w którym aż roi się od atrakcji. Do wyboru jest cała gama rozrywkowych miejsc, jak na przykład Ripley’s Aquarium z ponad 10 tysiącami egzotycznych stworzeń morskich, Muzeum „Ripley’s Believe It or Not”, rodzinny Park Rozrywki Anakeesta, oferujący spacery po wiszących mostach nad koronami drzew, czy wieża widokowa z panoramą 360 stopni. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

3. dzień

Ciąg dalszy przygody z Parkiem Narodowym Smoky Mountains. Dzień rozpoczniemy od przejazdu widokową drogą przez główne pasmo gór z przystankami w najbardziej malowniczych miejscach. Na początek zafundujemy sobie panoramę na Wielkie Góry Dymne z przełęczy Newfound Gap, gdzie zrobimy sobie obowiązkowe selfie z tablicą oznaczającą granicę między dwoma stanami: Tennessee i Północną Karoliną. Potem odwiedzimy rezerwat Indian Cherokee oraz wybierzemy się na szlak do pobliskiego wodospadu. Pójdziemy też na krótką wędrówkę do kolejnego (tych nigdy dosyć!) punktu widokowego,  (Swinging Bridge Trail) który przybliży nam piękno otaczających gór.

Następnie przejedziemy do Clingman’s Dome – najwyższego punktu w stanie Tennessee, najwyższego szczytu na wschód od Mississippi, a także najwyższego punktu na Szlaku Appalachów (2025 m n.p.m.). Podejście na platformę widokową jest strome, ale rozciąga się z niej widok do pozazdroszczenia.

Pięknych widoków jednak nie koniec. Po powrocie do Gatlinburga czas wolny. Dla chętnych  wjazd kolejką linową na miejsce, z którego rozciągają się panoramiczne widoki na Great Smoky Mountains. Pełni wrażeń wracamy na noc do hotelu.

4. dzień

Po śniadaniu odwiedzimy jedno z ciekawszych muzeów w Stanach Zjednoczonych – Titanic Museum. Cofniemy się w czasie do 1912 roku, a na pokład liniowca zaprosi nas przebrana w kostiumy z epoki załoga statku. Zobaczymy autentyczne zdjęcia, zajrzymy do luksusowej kabiny pierwszej klasy i staniemy na słynnych schodach, na których Jack czekał na Rose w kasowym filmie Jamesa Camerona, który zdobył, bagatela, 11 Oscarów.

Drogę powrotną do domu urozmaicimy sobie krótkimi postojami. Planowany powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

 

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Cena zawiera

  • nocleg w hotelu  wysokiej klasy turystycznej
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • śniadanie, jeśli jest wliczone w dobę hotelową
  • przejazdy na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika

Cena nie zawiera

  • wyżywienia
  • biletów wstępu
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).