Rio de Janeiro, Iguasu, Paraty- klejnoty Brazylii

9 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych
 • Transfery z i na lotnisko
 • Wejście do Iguasu Falls po stronie argentyńskiej i brazylijskiej
 • Bilety wstępu do Rezerwatu Papug
 • Wjazd pod Pomnik Chrystusa Odkupiciela
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika/pilota
 • Opiekę przewodników lokalnych
 • Przejazdy busem na całej trasie
 • Zwiedzanie zgodnie z programem

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych
 • Przeloty do/z Iguazu Fall
 • Wyżywienia
 • Bilety wstępu na statek pod Wodospady Iguasu
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Oplaty bagażowej- koszt zgodnie z taryfa operatora
 • Kosztu testów na Covid-19 przed wylotem i powrotem do Chicago.

RIO DE JANEIRO – PAULO – PATIO DE COLEGIO – BANESPA – PARK IBIRAPUERA – AVENIDA PAULISTA – WODOSPADY IGUASU – GARDZIEL DIABELSKA – TRES FRONTERES –  POMNIK CHRYSTUSA ODNOWICIELA –  PEDRA DO SOL – PRACA MAUA – GŁOWA CUKRU – ZATOKA GUANABARA COPACABANA – PARATY


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - SAO PAULO

Spotkanie grupy z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Sao Paulo.

2.dzień

SAO PAOLO

Przylot do Sao Paulo – największego miasta Ameryki Południowej.

Po obiedzie spacer starówką Sao Paulo, podczas którego można zobaczyć miejsce narodzin Sao Paulo –  katedrę Patio do Colegio. Ponadto zwiedzanie centrum biznesowego, czyli tutejszego Wall Street, Kościoła św. Benedykta, Teatru Narodowego.

Na koniec wjazd na 26 piętro Banespa, wieżowca z epoki art deco wzorowany na nowojorskim Empire State Building. To właśnie tutaj można podziwiać cudowny widok na całe miasto.

Na koniec odwiedzimy jeden z najpiękniejszych parków świata Park Ibirapuera z wieloma ciekawymi pomnikami i budowlami. Spacer po najbardziej znanej i reprezentacyjnej alei Avenida Paulista.

 

 

3.dzień

IGUASU

Po śniadaniu przelot do Foz do Iguacu i podziwianie największych wodospadów świata. 275 kaskad wodnych, malownicza fauna i flora lasu deszczowego to nie wszystko czym zachwyca kraina na styku trzech granic Brazylii, Paragwaju i Argentyny.

Wodospady Iguacu tworzą wspaniały spektakl natury. Wielka woda (bo tak tłumaczy się nazwę Iguasu z języka guarani), a właściwie jej szum otworzy nam oczy na ogrom i siłę tego żywiołu. Wieczorem kolacja.

4.dzień

Po śniadaniu będziemy dalej poznawać wodospady Iguacu, tym razem po stronie argentyńskiej.

Staniemy oko w oko z największym wodospadem tego cudownego kompleksu, czyli Gardzielą Diabelską. Z całą pewnością widok przewalających się mas wody, związany z nim hałas pozwoli nam na własnej skórze odczuć nieokiełznaność potęgi przyrody. Dla chętnych spływ łodziami po rzece Iguacu i bliskie spotkanie z wodospadami.

Powrót do Foz do Iguacu. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy słynnym Hilo Tres Fonteras, miejscu gdzie rzeka Iguasu wpada do rzeki Parana i gdzie zbiegają się granice trzech państw – Argentyny, Paragwaju i Brazylii.

5.dzień

Po śniadaniu przelot do Rio de Janeiro. Tutaj wjedziemy historyczną kolejką na szczyt Corcovado, gdzie obok spektakularnego pomnika Chrystusa Odkupiciela będziemy podziwiać cudowne położenie miasta.

Następnie przejedziemy do dzielnicy Maracana z najpopularniejszym stadionem świata. Po drodze do Zatoki Guanabara zatrzymamy się na sambodromie, aby krokami samby uczcić to ważne miejsce ubarwione karnawałem Carioca.

Na koniec wjedziemy na bramę historyczną miasta, czyli Głowę Cukru, z której będziemy mogli podziwiać piękno Zatoki Guanabarra i starej części Rio de Janeiro. Po tak wielu emocjach udamy się na wczesną kolację do churrascaria i będziemy kosztować smakowite steki Brazylii.

6.dzień

Rio jest pełne cudownych plaż, a takie jak Copacabana czy Ipanema przyciągają turystów
z całego świata. Każda plaża ma swój klimat i swoją mozaikę, nabrzeże jest pełne barów, gdzie często można posłuchać muzyki na żywo i skosztować wspaniałych świeżych kokosów. W tym dniu my także zaznamy klimatu plażowania, a po południu popłyniemy w rejs po Zatoce Guanabara z pięknym zachodem slońca.

 

7.dzień

Dzień w Paraty na Costa Verde (Zielonym Wybrzeżu). Jest to nadmorski kurort będący perłą architektury kolonialnej. Stare, kolonialne miasto zostało założone w XVII wieku. W przeszłości miasteczko było kryjówką dla złota, które czekało na wywiezienie do Europy.

Dzisiaj turystów z całego świata przyciągają małe kościółki, brukowane uliczki i niepowtarzalny klimat. Wieczorny spacer po uliczkach miasta i relaks nad Atlantykiem. Nocleg w Paraty.

8.dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu oraz przejazd do Sao Paulo na wylot do USA.

 

Podobna wycieczka w innym terminie Brazylia – Iguazu Falls, Rio de Janeiro, São Paulo, Paraty

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).