Egipt – Śladami Świętej Rodziny.

11 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog

Cena zawiera

 • Koszt międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Koszt przelotów wewnętrznych.
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych o wysokim standardzie turystycznym.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Transfery z lotnisko i na lotnisko w Kairze
 • Posiłki 2 razy dziennie.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota z Chicago.
 • Bilety wstępów do atrakcji wymienionych w programie (Piramidy, Sfinks, Muzeum Egipskiego, Wiszace koscioły w Kairze, Meczet Sułtana Hassana, Meczet El rafee, Światynia Karnak, Swiatynie w Luksorze, Dolina Królów, Swiatynia Hatshepsut, Światynia Edafu Światynia Kom Ombo i Świątynia Phaila, Zapora w Aswanie)
 • Rejs po Nilu.
 • Opłat bagażowych (zgodnie z taryfą przewoźnika)
 • Grupowe ubezpieczenie medyczne
 • Koszt wniosku wizowego
 • Opiekę duchową
 • Codzienne msze święte – w miarę możliwości w wybranych sanktuariach

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia innego niż wymienionego w świadczeniach
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Zwyczajowych napiwków – do potwierdzenia na spotkaniu organizacyjnym
 • Ubezpieczenia turystycznego
 • Wydatków natury osobistej, napoje, drinki, pamiątki, ofiary i intecje mszalne itp.
 • Wycieczek fakultatywnych (m.in. lot balonem nad Dolina Krolów).

KAIR: KOŚCIÓŁ ŚWIĘTEJ BARBARY – KOŚCIÓŁ ŚWIĘTYCH SERGIUSZA I BACHUSA – SYNAGOGA BEN EZRA – SYNOPTAF (PUSTY GRÓB ŚWIĘTEGO MARKA APOSTOŁA ) – KOŚCIÓŁ OBJAWIEŃ MARYJNYCH – NOWE MUZEUM CYWILIZACJI EGIPSKICH – PIRAMIDY – SFINKS – MASKA TUTENCHAMONA, DOLINA NATRUN: KLASZTOR RZYMIAN – KOŚCIÓŁ ŚWIĘTEGO TEODORA – KLASZTOR SYRYJCZYKÓW – KLASZTOR ŚWIĘTEGO PAISJUSZA, ASSUAN: KLASZTOR ŚWIĘTEGO SZYMONA – REJS PO NILU,  ABU SIMBEL: ŚWIĄTYNIE – KOM UMBU, ŚWIĄTYNIE EDFU, LUKSOR: DOLINA KRÓLÓW – GROBOWCE FARAONÓW – ŚWIĄTYNIA HATSZEPSUT – OPACTWO PACHOMIUSZA STARSZEGO


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO

Spotkanie na lotnisku O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Chicago.

 

2.dzień

KAIR

Przylot do Kairu. Po przylocie do Kairu transfer do hotelu, zakwaterowanie i pierwsza kolacja w Egipcie.

3.dzień

KAIR

Śniadanie, a po nim zwiedzanie koptyjskiej części Kairu. Koptowie to chrześcijanie mieszkający w Egipcie od samego początku chrześcijaństwa. Nadal stanowią liczną grupę mieszkańców tego kraju. Zamieszkują praktycznie cały Egipt, ale ich Święte miejsca koncentrują się właśnie w koptyjskiej dzielnicy Kairu. Tego dnia zobaczymy Kościół Św. Barbary. Podobnie jak większość innych cerkwi koptyjskich, które mają więcej niż jedno sanktuarium, najważniejszym sanktuarium jest sanktuarium środkowe, poświęcone św. Barbarze. To w tym Kościele – w południowej nawie, znajduje się kilka ikon, przedstawiających Maryję Pannę i Jezusa, gdy był dzieckiem, Jezusa wchodzącego do Jerozolimy i chrzest Chrystusa. Kościół Świętych Sergiusza i Bachusa, który znajduje się w Starym Kairze i jest uważany za jeden z najstarszych kościołów w Egipcie, a pochodzi najprawdopodobniej z V wieku. Świątynia ta została zbudowana w miejscu, gdzie Święta Rodzina odpoczywała pod koniec swojej podróży do Egiptu. Synagogę Ben Ezra – najstarszą w Egipcie, której początki sięgają VI wieku naszej ery. Do dziś jest to jedyna działająca Synagoga dla niewielkiej grupki 60 Żydów nadal zamieszkujących Kair. Synotapf, czyli pusty grób apostoła Św. Marka Apostoła, po tym jak Wenecjanie ukradli szczątki świętego i przewieźli do Wenecji, czyniąc go patronem miasta. Kościół Objawienia Maryjnego w El Zeitoun. Pierwsze objawienie Matki Boskiej w Zeitoun zostało zarejestrowane wieczorem 2 kwietnia 1968 roku. Zjawisko to było obserwowane przez dwóch muzułmańskich mechaników, którzy byli świadkami objawienia sie ubranej na biało kobiety na dachu kościoła. Objawienie to ponawiało się przez wiele kolejnych miesięcy i zostało bardzo dokładnie udokumentowane. Nowe Muzeum Cywilizacji Egipckich – fenomenalny obiekt, w którym zapoznamy się ze wszystkimi zdobyczami cywilizacyjnymi tego kraju, od Mumii przez sztukę wczesnych chrześcijan po precyzyjne i kunsztowne dekoracje arabskie. Wizyta w tym Muzeum będzie dla wszystkich nie tylko niezapomnianym przeżyciem, ale także świetną lekcją historii i kultury Egiptu, i całego Bliskiego Wschodu. W trakcie zwiedzania lunch. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

4.dzień

WADI NATRON

Tego dnia, po śniadaniu udamy się do Doliny Natrun (WadiNatron), gdzie kiedyś znajdowało się ponad 50 klasztorów koptyjskich. To miejsce – obok Synaju – stanowiło centrum życia monastycznego egipskich chrześcijan. W programie dzisiejszego zwiedzania Klasztor Rzymian. Wchodzący w jego skład kościół św. Teodora (Anba Tardus) nie jest już używany. W XIX wieku dobudowano dodatkowe kaplice. Trzypiętrowa wieża datowana jest na VII wiek. Drugi kościół zespołu – pw. św. Michała – jest zdobiony freskami datowanymi na XII wiek. Klasztor Syryjczyków – założony w VI wieku, był zajmowany przez mnichów syryjskich do wieku XVI. Głównym kościołem klasztoru jest, zbudowany w 980 roku, kościół pod wezwaniem św. Dziewicy. Jego wnętrze pokryte jest freskami przedstawiającymi Wniebowstąpienie. Również na X wiek datowany jest zdobiony kością słoniową ikonostas, Bprzedstawiający sceny religijne, portrety i wzory geometryczne. Kopuła prezbiterium jest pokryta freskami, a w klasztornej bibliotece przechowywane są tysiące starożytnych manuskryptów. Klasztor św. Biszwiego, zwany również klasztorem św. Paisjusza. W jego skład wchodzi tak naprawdę 5 kościołów. Głównym jest – pochodzący prawdopodobnie z IX wieku – kościół św. Pschoi. Ciekawostką jest fakt, że jest on wykorzystywany tylko w lecie, natomiast kościół pod wezwaniem św. Dziewicy jest używany w okresie zimowym. Na nocleg wrócimy do naszego hotelu w Kairze.

5.dzień

KAIR

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę śladami starożytności w Kairze. Nie obejdzie się bez odwiedzenia Piramid, podziwiania Sfinksa i odwiedzin najważniejszego spośród egipskich muzeów. Mowa o Muzeum na Placu Tahrir, w którym oprócz Mumii znajduje się między innymi maska Tutenchamona oraz przedmioty należące niegdyś do Faraonów.

6.dzień

ASSUAN

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przelot do Assuanu, gdzie Egipcjanie w latach 50-tych zbudowali największą zaporę wodną świata. Tamto miejsce będzie naszą bazą dla poznawania Górnego Egiptu. W samym Asuanie zakwaterujemy się na 5***** statku wycieczkowym, gdzie będziemy mogliw komforcie odpoczywać od egipskich upałów. Po zakwaterowaniu i lunchu odwiedzimy Klasztor Św. Szymona, który znajduje się w pobliżu Asuanu, na półwyspie na Nilu. Niestety, pozostałości klasztoru nigdy tak naprawdę nie wzbudziły dużego zainteresowania archeologów i jest to częściowo powód, dla którego nie znajdziemy tu wielu turystów czy pielgrzymów. W ostatnich latach znalazły się natomiast na mapie turystycznej, dzięki stale rosnącej popularności rejsów po Nilu oraz faktowi, że na wyspie znajdują się również inne ciekawe miejsca, w tym grobowce egipskich notabli. Wieczorem udamy się w rejs po Nilu. Kolacja i nocleg.

7.dzień

ABU SIMBEL

Tego dnia proponujemy Państwu opcjonalną wycieczkę do położonego jeszcze bardziej na południe kompleksu świątyń starożytnego Egiptu. Mowa o słynnych i przepięknych świątyniach w Abu Simbel – jednych z najczęściej fotografowanych w Egipcie. Na lunch powrócimy na statek, którym tego dnia ruszymy w rejs na północ do Luksoru. Pierwszym naszym postojem będzie oaza Kom Umbu. Miasto to nazywane w przeszłości było „Złotym Miastem” a krzyżowały się tutaj szlaki handlowe z Nubii i Arabii. W okresie Ptolemejskim i Rzymskim Kom Umbu było drugim najważniejszym miastem państwa egipskiego. Tu odwiedzimy przede wszystkim świątynię Kom Ombo poświęconą bóstwu Sobkowi, którego personifikacja to połączenie człowieka z krokodylem. W późnej starożytności miasto było siedzibą biskupstwa. Dwaj biskupi Omboi są znani z imienia, Silbanos i Verses. Pod nazwą Ombi znajdują się na liście tytularnych biskupów kościoła katolickiego. Karol Wojtyła (późniejszy papież Jan Paweł II) był biskupem tytularnym Ombi od 1958 do 1963, kiedy to został mianowany arcybiskupem krakowskim. Tego dnia w ramach programu śniadanie, lunch i kolacja serwowane będą na naszym statku wycieczkowym.

8.dzień

ŚWIĄTYNIA EDFU - LUKSOR

Po śniadaniu zapraszamy Państwa na wycieczkę do Świątyni Edfu. Ten kompleks położony jest na zachodnim brzegu Nilu w Górnym Egipcie. Miasto znane było w okresie hellenistycznym po grecku jako „Koinē” oraz po łacinie jako Apollonopolis Magna, od głównego boga Horusa, którego w interpretacji zidentyfikowano jako Apollo. Jest to jedna z najlepiej zachowanych świątyń w Egipcie. Świątynia została zbudowana w Królestwie Ptolemeuszów między 237 a 57 p.n.e. Napisy na jej ścianach dostarczają ważnych informacji o języku, mitach i religii w okresie hellenistycznym w Egipcie. W szczególności inskrypcyjne teksty budowlane Świątyni „dostarczają informacji zarówno o jej budowie, jak również przechowują informacje o mitycznej interpretacji tej i wszystkich innych świątyń jako Wyspy Stworzenia”. Na lunch i odpoczynek powrócimy na statek, a wieczorem, po dotarciu do Luksoru, udamy się na nocne zwiedzanie Świątyni w Luksorze, gdzie w sztucznym świetle reflektorów będziemy mogli podziwiać majestatyczność budowli sprzed co najmniej 3 tysięcy lat. Tego dnia istnieje także możliwość udziału w opcjonalnej wycieczce do kompleksu świątyń w Karnaku, którego powierzchnia jest większa niż jakiekolwiek innej świątyni na świecie. Ich bogactwo i ogrom zachwycają odwiedzających nieustannie aż do dziś. Tego dnia śniadanie, lunch i kolację zjemy na statku.

 

9.dzień

LUKSOR - DOLINA KRÓLÓW

Od samego rana zaplanowano dla nas liczne atrakcje. Pierwszą z nich będzie opcjonalny lot balonem nad Nilem przy wschodzącym słońcu. Podziwiać będziemy z wysokości całą Dolinę Królów oraz inne kompleksy świątynne w okolicach Luksoru. Po porannym locie balonem zapraszamy Państwa na śniadanie, a po nim wykwaterujemy się z naszego statku – hotelu. W dalszej części dnia zobaczymy najważniejsze obiekty położone na zachodnim brzegu rzeki w Luksorze. Są nimi Dolina Królów z grobowcami Faraonów oraz Świątynia jedynej kobiety Faraona jaką była Hatszepsut. To właśnie ten kompleks odbudowali archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. Lunch zjemy w mieście Luksor, a następnie zakwaterujemy się w naszym hotelu w Luksorze. Po południu odwiedzimy opactwo poświęcone Pachomiuszowi Starszemu. Ten Święty Kościoła urodzony w 292 roku naszej ery, choć mało znany w Polsce, jest twórcą pierwszej reguły zakonnej. Był też opatem. Informacje o nim przetrwały w wielu, czasem sprzecznych, legendach i biografiach. Do dnia dzisiejszego obok tekstu reguły, zachowało się jedynie 11 listów Pachomiusza (w tłumaczeniu św. Hieronima). W Kościele Katolickim wspomina się tego Świętego 9-go maja. W planie dzisiejszego dnia zapewniamy śniadanie i lunch. Nocleg w hotelu w Luksorze.

10.dzień

LUKSOR - KAIR

Wykwaterowanie z hotelu i poranny lot do Kairu. Zakwaterowanie w hotelu w Kairze. Czas wolny. Opcjonalnie możliwość snorkelingu.

11.dzień

KAIR - CHICAGO

Lot powrotny do Chicago. Planowany przylot do Chicago w późnych godzinach popołudniowych.

ROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOŚĆ REALIZACJI POSZCZEGÓLNYCH PUNKTÓW PROGRAMU MOŻE ULEC ZMIANIE. O KOLEJNOŚCI REALIZACJI PROGRAMU DECYDUJE PRZEWODNIK. MSZA ŚWIETA KAŻDEGO DNIA (W MIARĘ MOŻLIWOŚCI
W WYBRANYCH SANKTUARIACH)

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).