Nowy Orlean

Nashville – Nowy Orlean – Memphis

4 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Nashville – Nowy Orlean – Memphis

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) we wczesnych godzinach porannych.

Przejazd przez Indianę do Kentucky, gdzie odwiedzimy jedną z licznie występujących na terenie tych stanów jaskiń. Zwiedzanie jaskini, a po nim przejazd w kierunku Nashville.

Czas wolny na Broadway, tętniącej życiem głównej ulicy Nashville, słynącej z licznych klubów muzycznych.

Wieczorem zakwaterowanie w słynnym hotelu Opryland, którego budynki otoczone są ogromnymi ogrodami tropiakalnymi. Wszystko to znajduje się pod szklanym dachem sprawiając wrażenie kameralnego miasteczka, wewnątrz którego sztuczne rzeczki i wodospady otoczone są bujną, egzotyczną roślinnością.

Nocleg w hotelu Gaylord Opryland Resort.

 

2.dzień

Dzień 2

Poranny przejazd pod budynek Parthenonu, będącego żywą repliką w skali 1:1 greckiej świątyni.

Następnie udamy się w stronę Nowego Orleanu. Odwiedzimy Park District, gdzie znajdują się rezydencje i ogrody w stylu kolonialnym z wiecznie zielonymi dębami i dekoracyjnym mchem oraz złożymy wizytę w dzielnicy French Quarter, od której rozpoczęła się historia miasta i gdzie narodził się nowoorleański jazz.

Czas wolny na słynnej Bourbon Street, gdzie można poznać prawdziwy klimat Nowego Orleanu. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

3.dzień

Dzień 3

Na śniadanie udamy się do znanej cukierni na słynne pączki i kawę. Zwiedzanie French Market z licznymi zabytkami. Czas wolny za zakup pamiątek, zdjęcia i lunch w jednej z miejscowych restauracji, w których można spróbować miejscowych przysmaków, np. burgerów z mięsem aligatora, jambolaya lub gumbo.

Następnie przejedziemy pod Super Dome, stadion futbolowy, który był schronieniem dla mieszkańców Nowego Orleanu podczas huraganu Katrina.

Przejedziemy też przed drugi co do długości most na świecie, liczący 38 km, Lake Pontchatrain Causeway do parku stanowego Fountainbleau, gdzie poszukamy aligatorów.

Późnym popołudniem ruszamy w drogę do Memphis. Nocleg.

4.dzień

Kolejny dzień, który przyniesie nowe atrakcje. Po śniadaniu wybierzemy się z wizytą do króla rock’n’rolla. Zwiedzimy Graceland, posiadłość Elvisa Presleya oraz jego bogatą kolekcję samochodów, motocykli i innych pamiątek, związanych z życiem i karierą artysty.

Lunch, po którym udamy się w drogę powrotną do Chicago. Planowany powrót w późnych godzinach wieczornych.

Sprawdź również wycieczkę: Muzyczne Miasta

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).