muzyczne miasta wycieczka do Memphis i Nashville

Muzyczne Miasta

4 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • transport na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • wyżywienia
  • biletów wstępu
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

Muzyczne Miasta- Nashville, Memphis i St. Louis

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Wycieczkę rozpoczniemy wyjazdem sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) we wczesnych godzinach porannych.

Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Ohio i Kentucky. Pierwszy krótki postój zaplanujemy w okolicach Indianapolis. Po nim udamy się w dalszą drogę do Williamstown w stanie Kentucky, gdzie powstała ogromna replika Arki Noego. Zbudowana została według opisów w Biblii – jest długa na 137 metrów, szeroka na 14 metrów i wysoka na 23 metrów. W jej wnętrzu znajdziemy wystawę prezentującą bilijną historię o potopie i Noe, który na Arce ocalił po parze wszystkich gatunków zamieszkujących ziemię.

We wnętrzach arki możemy znaleźć ekspozycje prezentujące zarówno historię Noego jak i bogatą kolekcję modeli różnych zwierząt, w tym również dinozaurów, które zdaniem autorów projektu koegzystowały z człowiekiem i wyginęły dopiero po potopie. Wszystko to ulokowane jest na siedmiu piętrach tej olbrzymiej budowli, która powstawała przez 6 lat kosztem ponad 100 milionów dolarów.

Następnie przekroczymy granicę z Ohio i przejedziemy do miasta Cincinnati. Odwiedzimy w nim kryty ogród botaniczny z ponad 3500 gatunkami roślin. Zobaczymy m.in. Dom Paproci i palmiarnię, w której odtworzono tropikalny las deszczowy. Przyjrzymy się kolekcji drzew cytrusowych i ogrodowi, gdzie hodowane są rośliny pustynne. Odwiedzimy ogród orchidei, zwanych też storczykami, dowiemy się jak producenci perfum wykorzystują ich substancje zapachowe, a w galerii Bonsai poznamy chińską sztukę tworzenia tych miniaturowych drzewek.

Dzień zakończymy wieczornym spacerem po promenadzie z panoramą na rozświetlone downtown Cincinnati. Przejazd do hotelu na nocleg.

2.dzień

Po śniadaniu opuszczamy Cincinnati i udajemy się w kierunku miasta Louisville, które jest na naszej trasie do Nashville. Tam urządzimy sobie krótki przystanek na „selfie” pod Derby Museum, które upamiętnia Kentucky Derby, najstarsze w USA wyścigi konne.

Kolejno czeka nas wizyta w jednej z lokalnych destylarni, gdzie zobaczymy jaką drogę przebywa burbon od początku jego produkcji aż do znalezienia się na sklepowej półce. Nauczymy się także jak rozróżnić bourbon od whisky i weźmiemy udział w degustacji tego szlachetnego trunku.

Na nocleg udamy się w okolice Nashville. Dla chętnych wyjazd wieczorem do Nashville na słynną ulicę Broadway, wzdłuż której ulokowały się liczne kluby muzyczne, rozbrzmiewające do rana muzyką country, z której słynie stolica Tennessee.

3.dzień

Zanim opuścimy muzyczne klimaty Nashville, krótki przystanek przy Partenonie, wiernej replice greckiej świątyni, w której znjduje się wysoki na ponad 40 stóp posąg Ateny, kryty płatkami ze złota. O tym, dlaczego grecka świątynia zdobi Nashville, dowiemy się na miejscu od przewodnika : )

A przed nami już Memphis, kolejne miasto związane z muzyką, chociaż tym razem będzie to inny gatunek muzyki. Zwiedzimy Graceland, posiadłość Elvisa Presleya, która przybliży nam sylwetkę króla rock’n’rolla. Zobaczymy kolekcję jego złotych płyt, wysadzanych klejnotami kombinezonów i klasycznych samochodów. Wybierzemy się też nad słynną Beale Street, gdzie, jak napisała Beata Pawlikowska, „mieszka blues, a muzyka płynie po chodnikach jak letni deszcz”, i gdzie zrobimy sobie obowiązkowe zdjęcie z Elvisem.

Odwiedzimy też Mud Island – miejsce, które wbrew nazwie nie jest tak naprawdę wyspą, a półwyspem, a na nim znajduje się sporych rozmiarów (bo aż na pół mili) makieta potężnej rzeki Mississippi. Wsłuchani w piosenki Elvisa udajemy się na nocleg.

4.dzień

Hotel opuścimy tuż po śniadaniu.

Kierując sie na północ dojedziemy do St Louis – popularnego miasta w stanie Missouri. Zatrzymamy się przy będącej ikoną i symbolem miasta „Bramie do Zachodu” – charakterystycznym łuku będącym najważniejszym pomnikiem w USA. To właśnie z tego miejsca wyruszały pierwsze odkrywcze wyprawy na Dziki Zachód. Łuk wznosi się na wysokość 192 metrów nad rzeką Mississippi a w jego wnętrzu znajdują się windy, którymi po obu ramionach łuku chętni będą mogli wjechać na górę. Odważnych czeka podziwianie z punktu widokowego panoramy rzeki Mississippi i miasta zbudowanego nad jej brzegami.

Zwiedzimy też katedrę, która słynie z pięknej, złotej mozaiki. Składa się ona z ponad 41 milionów płytek a przy jej projekcie pracował nasz rodak. Z St Louis wyruszamy w drogę powrotną do Chicago.

Będziemy przejeżdżać przez Springfield, stolicę Illinois, i tam zatrzymamy się na ostatni postój. Zobaczymy stanowy kapitol i dom byłego Preydenta, w którym mieszkał przez 17 lat zanim objął najwyższy urząd w państwie i przeprowadził się z rodziną do Białego Domu. Planowany powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

 

Podpobna wycieczka w innym terminie: Muzyczne Miasta – Nashville, Memphis, St. Louis

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).