Namibia 2024/2025: pod rozgwieżdżonym niebem

11 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych, kampingach lub namiotach.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Śniadania i kolacje.
 • Zwiedzanie miasta Swakopmund.
 • Zwiedzanie największego portu Namibii – Walvis Bay.
 • Zwiedzanie Wybrzeża Szkieletów.
 • Wstęp do Parku Narodowego Etoszy.
 • Wstęp do Namib Naukluft Park.
 • Wstęp do Cape Cross Reserve.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Lot awionetką nad pustynią (ok. $175)
 • Rejs katamaranem i bliskie spotkania ze zwierzętami morskimi ( ok. $75)
 • Przejazd autami 4×4 po wydmach i wybrzeżu oceanu; Sandwich Harbour (ok. $130)
 • Opłat wizowych.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Namibia to dzika, dziewicza przyroda, otwarte przestrzenie, fascynujące krajobrazy, bliski kontakt z naturą, niezwykli mieszkańcy i brak masowej turystyki. Namibia jest jednym z najmniej zaludnionych krajów na świecie (800 tys. km2 i tylko 2.5 miliona mieszkańców). Wyprawa do Namibii jest dla każdego, kto szuka autentyczności, pięknych widoków, kontaktu z przyrodą, samotności na rozległym terenie i możliwości obserwowania dzikich zwięrząt.

 

Kemping

Parki narodowe

Pustynia


Plan podróży

1.dzień

Lot do Windhoek

Naszą przygodę z Namibią rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej w celu przelotu do stolicy Namibii – Windhoek.

2.dzień

Windhoek

Zaraz po przylocie wyruszymy w pierwszy odcinek naszej wyprawy przez namibijskie bezdroża. Czeka nas kilka godzin jazdy szutrowymi drogami oraz podziwianie niesamowitych, pustych przestrzeni i dzikiej przyrody. Po południu dotrzemy do miejscowości Sesriem na pustyni Namib położonej w południowej części Parku Narodowego Namib-Naukluft. Zakwaterowanie w okolicach Solitaire. Czas wolny.

Przed kolacją; z tarasu lodgu obejrzymy piękny zachód słońca nad rozległą pustynią i skamieniałymi wydmami.

3.dzień

Pustynia Namib

Dzisiejszego dnia będziemy mieć czas wolny na odpoczynek, a dla chętnych wycieczka o wschodzie słońca do serca najstarszej pustyni świata – Namib. Zobaczymy jej czerwone wydmy, w tym wydmę Dune 45 oraz Big Daddy, która należy do najwyższych wydm świata.

Odwiedzimy też Dead Vlei, jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc świata. Jest to dolina utworzona przed tysiącami lat przez dopływającą tu rzekę Tsauhab. Dziś jest to miejsce, w którym zobaczyć możemy las, uschniętych przed tysiącem lat akacji. Tego dnia jest też duża szansa na spotkanie afrykańskich zwierząt, m.in. oryksów i springboków.

Przed wyjazdem z parku narodowego pójdziemy na krótki spacer do urzekającego kanionu Sesriem, wyżłobionego również przez rzekę Tsauhab. Popołudniem odpoczynek.

4.dzień

Swakopmund - Zwrotnik Koziorożca

Po śniadaniu ruszymy w dalszą podróż. Naszym pierwszym  przystankiem będzie Solitaire – urokliwy zjazd na pustyni, gdzie można mieć poczucie, że czas się zatrzymał. Następnie przejeżdżając przez malownicze góry oraz kaniony rzek Gaub i Kuiseb, przekroczymy Zwrotnik Koziorożca, gdzie zatrzymamy się na sesję zdjęciową.

Późnym popołudniem dojedziemy do Swakopmund – postkolonialnego miasteczka zbudowanego przez niemieckich osadników końcem XIX wieku. Po krótkim odpoczynku w hotelu udamy się na molo w Swakopmund.

Dzień zakończymy kolacją w restauracji, słynącej z najlepszych w okolicy ryb i owoców morza oraz cudownego widoku zachodzącego nad Atlantykiem słońca. Koniecznie należy spróbować ostryg, uchodzących tutaj za najlepsze na świecie. Nocleg w Swakopmund.

5.dzień

Walvis Bay - Sandwich Harbour

Dzisiaj udamy się do Walvis Bay – największego portu Namibii. Poznawanie okolicy zaczniemy od opcjonalnego, kilkugodzinnego rejsu, podczas którego będziemy obserwować uchatki, pelikany i flamingi. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy również delfiny, a może nawet wieloryby.

Po południu,  dla osób chętnych,  wyprawa samochodami terenowymi do wyjątkowego miejsca, gdzie wysokie wydmy pustyni spotykają się bezpośrednio z oceanem. Ze szczytów wydm rozciąga się piękny widok na laguny otaczjące zatokę Sandwich Harbour.

Nocleg w Swakopmund.

6.dzień

Wybrzeże Szkieletów - Cape Cross - Spitzkoppe

Wczesnym rankiem udamy się w drogę przez Wybrzeże Szkieletów. Zatrzymamy się przy wraku statku Zeila z 2008 roku, który jest jednym z najsłynniejszych wraków.  Następnie udamy się do Cape Cross, największej na świecie kolonii uchatek, liczącej około 600 tysięcy zwierząt.

Po lunchu pojedziemy w region gór Erongo, gdzie pójdziemy na spacer w okolicach pięknej góry Spitzkoppe, wznoszącej się samotnie na rozległych sawannach.

Wieczorem dotrzemy do oddalonego kempingu, zjemy wspólną kolację i spędzimy wieczór przy ognisku. Rejon Spitzkoppe jest doskonałym miejscem do podziwania nambijskiego nieba.  Nocleg w komfortowych namiotach z łóżkami i łazienkami.

7.dzień

Omaruru

Po nocy spędzonej wśród dźwięków dzikiej przyrody i tysięcy gwiazd udamy się na spacer w skały u podnóża Szpitzkoppe. Zobaczymy Skalny Łuk, naturalny skalny basen oraz inne  ciekawe formacje skalne. Po spacerze pojedziemy do miejscowości Omaruru. Tam zjemy lunch w restauracji przy winiarni, gdzie osoby chętne będą mogły degustować lokalne wina i whiskey.

Następnie dojedziemy do pięknie położonego lodge, gdzie z tarasu restauracji można obserwować wodopój i przychodzące do niego dzikie zwierzęta.

Dzień zakończymy kolacją na platformie widokowej przy zachodzie słońca. Nocleg w okolicach Omaruru.

8.dzień

Park Narodowy Etosza

Rano wyruszymy na  północ w stronę Parku Narodowego Etosza. Po przekroczeniu bramy odwiedzimy kilka wodopojów, następnie zatrzymamy się na lunch w pierwszym campie Okaukuejo.

Po krótkim odpoczynku wyruszymy na popołudniowe safari, a wieczorem dotrzemy do naszego lodge na terenie parku.

Wieczór spędzimy przy wodopoju, gdzie często zobaczyć można nosorożce. Nocleg na terenie parku.

9.dzień

Safari w Parku Narodowym Etosza

Wcześnie rano udamy się na poranne safari po Parku Narodowym Etosza, który jest jednym z najbardziej niezwykłych i największych parków świata. Etosza to obszar 22 tysięcy km2, którego centrum to suche,  słone jezioro o powierzchni 5 tysięcy km2. Obszar ten nigdy nie był zagospodarowany przez człowieka i jest jednym z niewielu tak dziewiczych miejsc na świecie, gdzie ekosystem nigdy nie był naruszony i zmieniony.

Podczas całodziennego safari z lokalnym przewodnikiem na pewno zobaczymy oryksy, zebry oraz inne liczne antylopy, żyrafy, słonie, a przy odrobinie szczęścia również lwy i nosorożce.

Nasz dzień ponownie zakończymy spektakularnym zachodem słońca. Nocleg w jednym z ośrodków na terenie Parku.

10.dzień

Wycieczka do wioski ludu Himba

O świcie udamy się na ostatnie safari w poszukiwaniu dzikich zwierząt, które o tej porze zazwyczaj gromadzą sie przy wodopojach. Po opuszczeniu parku odwiedzimy wioskę ludu Himba. Jest to jedna z kilkunastu grup etnicznych Namibii i jedyna, która wciąż żyje tradycyjnie, jak przed kilkuset laty, a charakterystyczny strój ze skór oraz ozdoby określają status społeczny i majątkowy człowieka.

W związku z tym, że wraz z rozwojem cywilizacji także życie Himba powoli się zmienia, jest to niesamowita okazja do zobaczenia jednej z ostatnich afrykańskich kultur, nieskażonych nowoczesnym światem i możliwość porozmawiania z ludzmi, którzy wciąż wybierają swoją kulturę i wartości, niezależnie od istniejącej obok  kultury zachodniej.

Około południa ruszymy w drogę powrotną do Windhoek. Po drodze zatrzymamy się na lunch. Późnym popłudniem dotrzemy do Windhoek, gdzie udamy się na pożegnalną kolację. Nocleg w centrum miasta.

11.dzień

Wylot z Windhoek

W zależności od godziny wylotu – spacer po mieście, zakup pamiątek lub wizyta w Home of Good Hope – stołówce dla najbiedniejszych dzieci w slumsach, prowadzonej przez Monikę – pogodną i charyzmatyczną Nambijkę, dającą szansę setkom dzieci na uczęszczanie do szkół.

Tego dnia kończy się nasza przygoda z Namibią. Po pożegnaniu z grupą wyruszymy w drogę na lotnisko, by wrócić do naszych domów i planować kolejną podróż z Rek Travel Adventure. Polecamy inne kraje afrykańskie: Kenia czy Kamerun.

Namibia 2024: pod rozgwieżdżonym niebem

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).