Namibia

Namibia

12 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Transfery z i na lotnisko
 • Zakwaterowanie w domkach kempingowych typu lodge
 • Transport samochodem terenowym
 • Opiekę przewodnika polskojęzycznego
 • Usługi kierowca i przewodnika lokalnego
 • Usługi kucharza, sprzęt
 • Wyżywienie według programu
 • Opłaty wjazdowe do parków i rezerwatów
 • Wycieczkę z przewodnikiem po Jahannesburgu
 • Wizytę w wiosce Himba

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletow lotniczych
 • Kosztu wizy
 • Wyżywienia
 • Śpiworów
 • Wydatków natury osobistej jak napoje, drinki, rozmowy telefoniczne
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszcznia bagażu osobistego
 • Zwyczajowych napiwków
 • Kosztu wykonania testu na COVID-19 przed wylotem i powrotem do USA

NAMIBIA: Windhoek, pustynia Namib, Deadvlei,  Sossusvlei, Swakopmund, Khorixas, Rezerwat Dzikich Zwierząt Ongava, Etosha East

Rozrywka

Safari

Wczasy


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Spotkanie grupy na lotnisku O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Chicago.

2.dzień

Dzień 2

Przylot do Johannesburga we wczesnych godzinach wieczornych. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Dla chętnych wieczorne zwiedzanie miasta.

3.dzień

Dzień 3

Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

Poznamy największe miasto RPA podczas całodniowej wycieczki, która obejmuje wszystkie najważniejsze atrakcje Johannesburga i Soweto. Poznamy historię miasta, odwiedzając Wzgórze Konstytucyjne i Muzeum Apartheidu, przypominające najtragiczniejszy okres w burzliwych dziejach kraju.

Podążymy śladami Nelsona Mandeli w Soweto, zwiedzając Dom Nelsona Mandeli, Muzeum Hectora Pietersona i Plac Wolności. Następnie transfer na lotnisko i przelot do Windhoek – stolicy Namibii.

Przejazd na nocleg na terenie wygodnego kempingu, w otoczeniu dających cień drzew, w samym sercu Windhoek. Do dypozycji gości jest internet (Wi-Fi), basen oraz położona w odległości kilku minut spacerem legendarna, portugalska restauracja. Joe’s Beerhouse. W niewielkiej odległości od kempingu znajduje się centrum handlowe z bankiem, bankomatem, pocztą, supermarketem, apteką i kawiarnią.

4.dzień

W tym dniu wybierzemy się na pustynię Namib, oddaloną o około 65 km od kanionu Sesriem, Położone w jego pobliżu obozy i schroniska służą jako baza wypadowa do wyprawy na wydmy. Kanion Sesriem to długi na kilometr, głęboki wąwóz skalny wyrzeźbiony przez wodę, który najlepiej zwiedzać pieszo.

Poza możliwością zakwaterowania, kemping ma świetną lokalizację dzięki bliskiej odległości nie tylko od kanionu ale również od pustyni Namib. To najstarsza pustynia świecie, a na jej wydmy wybierzemy się przed zachodem słońca, by zobaczyć je w najlepszej z możliwych odsłon. Zachodzące słońce nad pomarańczowymi wydmami, pojawiające się na nieboskłonie gwiazdy i odgłosy zwierząt, które budzą się dożycia o zmroku z pewnością zapadną na długo w pamięć.

Dla spragnionych więcej wrażeń możliwość bardzo wczesna pobudka by ponownie wspiąć się na wydmy, zmieniające kolory wraz ze wschodzącym nad horyzontem słońcem.
Nocleg na terenie kempingu położonego przy wejściu do kanionu, będącego bazą wypadową do wycieczek na pustynię.

5.dzień

Dzień 5

Na dobry początek dnia Dune 45, słynna wydma w obszarze Sossusvlei na pustyni Namib w Namibii. Jej nazwa pochodzi od tego, że znajduje się na 45 kilometrze drogi łączącej Sesriem i Sossusvlei. Piaszczyste wydmy w rejonie Sossusvlei są znane jako „gwiaździste wydmy” ze względu na kształt formowany przez wiatr wiejący ze wszystkich kierunków. W rezultacie wydmy prawie się nie poruszają.

Następnie transfer to Deadvlei i Sossusvlei. Sossusvlei, położona w południowej części pustyni Namib, to solno-gliniana „patelnia” otoczona wydmami. Ze względu na swój wyjątkowy czerwony piasek, którego kolor zawdzięcza pokrywającej wydmę warstwie tlenku żelaza, Sossusvlei jest obowiązkowym punktem dla wielu osób podróżujących do Afryki.
Po południu powrót do Sesriem, gdzie wybierzemy się na spacer wzdłuż kamiennych ścian, wznoszących się stromo po obu stronach malowniczego kanionu Sesriem, poczas którego można zaobserwować ptaki, budujące swoje gniazda w skałach. Nazwa kanionu powstała gdy pierwsi osadnicy używali go jako źródła wody, którą pozyskiwali używając sześciu kawałków skóry (‚ses riem = sześć rzemieni), przywiązanych razem do wiader z wodą u podstawy kanionu). Przy wysokim na 30-40 metrów kanionie znajdują się baseny, w których woda jest uzupełniana dzięki ulewnym deszczom.
Nocleg na terenie kempingu przy kanionie.

6.dzień

Przejazd do Swakopmund. To malowniczo położone u wybrzezy Namibii nadmorskie miasto znane jest z szeroko otwartych alei, kolonialnej architektury i otaczającej je pustyni. Miasto zostało założone w 1892 roku jako główny port niemieckiej Afryki Południowo-Zachodniej. Miasto często postrzegane jest bardziej jako niemieckie niż same Niemcy.

Swakopmund, obecnie nadmorski kurort, jest stolicą obszaru turystycznego Wybrzeża Szkieletów i ma wiele do zaoferowania, aby zadowolić wszystkich odwiedzających. Na pozór dziwaczna mieszanka wpływów niemieckich i namibijskich, swobodna atmosfera i chłodna morska bryza sprawiają, że jest to bardzo popularne miejsce w Namibii. Odwiedzający je mogą spodziewać się wielu ekscytujących zajęć, takich jak chociażby jazda na quadach, jazda konna, paralotniarstwo, wędkarstwo, oraz fascynujące wycieczki po pustyni.
Nocleg na terenie kempingu, malowiczo położonego u ujścia rzeki Swakopmund, zaledwie kilka metrów od plaży.

7.dzień

Dzień 7

Zwiedzamy Khorixas.  To małe miasteczko w południowym regionie Kunene w Namibii, które niegdyś było stolicą Damaralandu, a obecnie jest domem dla około 6000 mieszkańców, z których większość pochodzi z grupy etnicznej Damara. Khorixas i jego okolice oferują różnorodne opcje zakwaterowania, od podstawowych kempingów po ekskluzywne luksusowe domki, co czyni go doskonałą bazą wypadową do odkrywania cudów Damaralandu.

Samo miasteczko zapewnia dostęp do supermarketu, banku i stacji benzynowej, natomiast okolica jest rajem dla miłośników przyrody z wieloma atrakcjami turystycznymi, w tym dziwacznym Welwitschia mirabilis na Burnt Mountain, rzadkimi formacjami kamiennymi, skamieniałym lasem, starożytnymi rytami naskalnymi oraz wieloma fascynującymi zjawiskami geologicznymi.

Khorixas jest uosobieniem małego miasteczka z Namibii. Żyje w swoim wolnym, typowym dla Afryki, rytmie, a jego przyjaźni i serdeczni mieszkańcy serdecznie witają wszystkich odwiedzających miasto gości.
Nocleg na terenie kempingu położonego na wzgórzach Damaraland między Etosha a regionem Kunene i Wybrzeżem Szkieletów.

8.dzień

Przejazd do Rezerwatu Dzikich Zwierząt Ongava, w trakcie którego zatrzymamy się z wizytą w wiosce Himba. Rezerwat od południa graniczy z Parkiem Narodowym Etosha i oferuje szereg luksusowych domków z widokiem na malownicze krajobrazy usiane bujną przyrodą. Będziemy mieć niespotykaną możliwość zobaczyć dzikie zwierzęta jak lwy, żyrafy, słonie, białe i czarne nosorożce oraz wiele innych gatunków występujących na afrykańskich równinach. To niebywała okazja aby wybrać się na safari, wraz z lokalnym przewodnikiem podążać śladami zwierząt lub podziwiać zachód słońca w pięknej scenerii.
Nocleg na terenie kempingu znajdującego się kilkanaście kilometrów od południowego wjazdu do parku. To najstarszy kemping w Etosha a na jego obszarze znajduje się Instytut Ekologiczny i centrum administracyjne parku. Do dyspozycji gości jest sklep, bar oraz basen, a jego główną atrakcją jest niezaprzeczalnie położony w pobliżu wodopój, z którego korzystają zwierzęta, od lwów i nosorożców, po słonie i antylopy.

Spektakl (i fotograficzna gratka) zaczyna się o świcie, kiedy zwierzęta licznie przybywają do wodopoju bu ugasić pragnienie, ale aktywność trwa przez cały dzień do późnych godzin nocnych. Wczesnym wieczorem często zdarza się, że zwierzęta różnych gatunków (np. czarny nosorożec, słoń i lew) korzystają z wodopoju w tym samym czasie.

9.dzień

Dzień 9

Przygody z safari i egzotycznymi, dzikimi zwierzętami ciąg dalszy. Tym razem odwiedzimy Etosha East, rezerwat i sanktuarium dzikich zwierząt we wschodniej części znanego na całym świecie Parku Narodowego Etosha, znanego jako jeden z najbardziej dostępnych rezerwatów dzikich zwierząt w Afryce Południowej.

Etosha East szczyci się rozległymi, otwartymi równinami usianymi półpustynnymi łąkami sawannowymi, usianymi wodopojami i odosobnionymi obozowiskami w buszu. Imponująca „solniczka” Etosha o powierzchni 5000 kilometrów kwadratowych zajmuje duży obszar po wschodniej stronie parku i jest widoczna nawet z kosmosu. Ten odległy obszar obfituje w liczne dzikie zwierzęta, takie jak lwy, słonie, czarne nosorożce i żyrafy, a także różnorodne ptactwo, w tym flamingi, strusie, orły, dzioborożce i sowy.

Nocleg na terenie kempingu we wschodniej części Parku Narodowego Etosha w pobliżu oświetlonego wodopoju dla zwierząt, co sprawia, że jest to idealna miejscówka nie tylko na nocleg, ale i do obserwacji zwierzyny i ptactwa. Zakwaterowanie obejmuje wygodne domki wyposażone w prysznice z ciepłą i zimną wodą, toaletę i kuchnię z urządzeniami kuchennymi. Goście będą mieli również dostęp do odkrytego basenu oraz restauracji i baru serwujących autentyczne dania kuchni afrykańskiej.

10.dzień

Powrót do Windhoek – miejsca, od którego rozpoczynaliśmy afrykańską przygodę.

Czas wolny na głębszą eksplorację miasta. Chętni mogą odwiedzić Tintenpalast zwany równiez Pałacem Atramentowym– budynek rządowy, w którym podejmowane są ważne decyzje rządu Namibii oraz położoną na terenie kompleksu Gibeon Meteorite Fountain – fontannę nazwaną od miejsca Gibeon w Namibii, gdzie w roku 1838 spadł największy na świecie deszcz meteorytów.

Z położonej nieopodal wieży wodnej roztacza się piękna panorama na stolicę, w tym Uniwersytet, zaporę wodną i dwa niemieckie zamki. Jedną z atrakcji jest tez przejażdżka turystycznym, piętrowym autobusem z odkrytym dachem, który zabierze nas na dwugodzinną wycieczkę po mieście, podczas której zobaczymy najsłynniejsze miejsca w stolicy Namibii.

11.dzień

Dzień 11

Kontunuujemy zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, który odsłoni przed nami dalsze sekrety stolicy Namibii, łącznie z nazwą, którą Windhoek zawdzięcza gorącym źródłom, które kiedyś znajdowały się na tych terenach. Windoek to kosmopolityczne miasto i stolica kraju. Kolonialne dziedzictwo widoczne jest w architekturze i wnętrzach wielu niemieckich restauracji, kawiarni i sklepów oraz powszechnie używanym języku niemieckim.

Ze względu na ciekawą mieszankę historycznego budownictwa i nowoczesnej architektury, miasto przyciąga turystów, którzy swoje kroki kierują m. in do starego, niemieckiego fortu Alte Feste z 1890 roku i kościoła z piaskowca, zbudowanego ponad 100 lat temu – Christuskirche (Christ Church). Odwiedzimy m. in. Namibia Craft Centre w kompleksie Old Brewery, gdzie można podziwiać i zakupić oryginalne pamiątki wykonane przez lokalną społeczność.

Wśród wielu rękodzielniczych wyrobów można znaleźć np. biżuterię ze strusich jaj, ręcznie plecione kosze, muszle omba czy produkty wykonane z oleju z pestek owoców. Żeby wpasować się w niemieckie dziedzictwo miasto można spróbować niemieckich dań i przysmaków oraz niemieckiego piwa. Wieczorem czas wolny.

12.dzień

Dzień 12

Transfer na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).