Kenia- Wielka Migracja – Oko w Oko z Dziką Przyrodą Afryki

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Transport między parkami i oglądanie przyrody z pokładów jeep Land Cruiser 4×4
 • Wyżywienie w trakcie trwania safari
 • Butelkowaną wodę pitną
 • Ubezpieczenie, opiekę lekarską
 • Pobyt w Ashnil Samburu Camp, Ashnil Samburu Camp Sarova Lion Hill, Basecamp Mara
 • Zakwaterowanie w hotelu w Nairobi
 • Lokalne przejazdy oraz transfery z/na lotnisko.
 • Opłaty za wstęp i przebywanie na terenie parków narodowych
 • Wyżywienie wymienione w programie: śniadanie/lunch/kolacja
 • Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika lokalnego/kierowcy safari

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych
 • Dodatkowych atrakcji nie wymienionych w programie
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Opłat bagażowych (do sprawdzenia u operatora)
 • Wizyty w wiosce Masajskiej – ok. $20
 • Lotu balonem nad Masai Mara – $420
 • Wydatków natury osobistej i zwyczajowych napiwków
 • Odszkodowania w przypadku zniszczenia lub zagubienia bagażu
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego – ok. $180 (do potwierdzenia w biurze)
 • Opłaty wizowej – ok $55
 • Kosztu testu Covid 19 wykonywanego na terenie Kenii przed powrotem do USA – ok $140

KENIA: NAIROBI – PARK NARODOWY SAMBURU – GÓRA KENYA –  REZERWAT SAMBURU – PARK NARODOWY JEZIORA NAKURU – WODOSPAD THOMPSON W NYAHURURU – PARK NARODOWY WIELKICH ROWÓW AFRYKAŃSKICH – PARK NARODOWY JEZIORA NAKURU – NARODOWY REZERWAT MASAI MARA – WIOSKA MASAJÓW – LOT BALONEM

Kemping

Kultura i historia

Lot balonem

Rozrywka

Safari


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO

Spotkanie grupy na lotnisku O’Hare w Chicago około 2-2,5 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Kenii.

2.dzień

NAIROBI

Przylot do Nairobi, stolicy i największego miasta Kenii. Przejazd na nocleg i odpoczynek.

3.dzień

NAIROBI – SAMBURU

Rano, po śniadaniu, wyruszymy do położonego ok 320 km od Nairobi Parku Narodowego Samburu.

Pięciogodzinną podróż centralnymi wyżynami Kenii umili nam widok plantacji kawy, herbaty oraz ananasów. Zobaczymy ośnieżoną Mt. Kenya, najwyższy szczyt Kenii i drugi co do wysokości w Afryce (po Kilimandżaro) oraz kontrastujące z nimi czerwone zbocza położone poniżej. W ciągu dnia obiad.

Zakwaterowanie w gustownie urządzonym na styl Samburu domku, leżącym nad brzegiem rzeki Ewaso Nyiro. Do dyspozycji gości jest basen  w sąsiedztwie zapierających dech w piersi widoków. Kolacja.

4.dzień

SAMBURU

Po śniadaniu wyruszymy w plener. Dzień spędzimy na podziwianiu fauny i flory, z której słynie położony na wys. 800 m n.p.m. park.

Podczas przejazdu odsłoniętymi jeepami przez suche i malownicze obszary rezerwatu zaobserwujemy zwierzynę łowną, koncentrującą się wzdłuż brzegów rzeki Ewaso Nyiro. Tutaj znajduje się większość dzikich zwierząt, takich jak słonie, żyrafy, zebry, lwy, gepardy, bawoły, oryksy.

Przejazd na nocleg do Ashnil Samburu Camp . Obiad w ciągu dnia. Kolacja w kompleksie.

5.dzień

SAMBURU – JEZIORO NAKURU 

Pobudka wcześnie rano. Po rannym safari wyruszymy w dalszą drogę do Parku Narodowego Jeziora Nakuru. Głównymi mieszkańcami Parku Narodowego Lake Nakuru są setki gatunków ptactwa wodnego. Park znany jest przede wszystkim jako wspaniała ostoja flamingów różowych.

Po drodze postój by zobaczyć 74-metrowy wodospad Thompson w Nyahururu. Położony na dnie Wielkich Rowów Afrykańskich Park Narodowy utworzono w 1968 roku i jest on jednym z najładniejszych parków w Kenii. Słynie z ponad 450 gatunków ptaków zamieszkujących ten teren oraz licznych przedstawicieli ssaków. Można tu spotkać m.in. lwy, lamparty, hieny i antylopy.

Wielkie skaliste skarpy górujące nad lasem akacjowym, wodospady, zalesione wzgórza i drzewa kandelabrowe są domem dla nielicznie już występujących tu flamingów oraz gromadnie występujących pelikanów, kormoranów, zimorodków, strusi, bocianów, czapli i orłów.

Tutejsza fauna i flora jest bogata, ruchliwa i pełna kolorów. Słynie też z obecności zagrożonych gatunków. Na pewno zobaczymy rzadko spotykaną żyrafę ugandyjską (zwaną też żyrafą Rothschilda) spotykaną jedynie na terenie Kenii i Ugandy oraz białego i czarnego nosorożca.

Wieczorem przejazd na nocleg do Sarova Lion Hill Game Lodge. Hotel znajduje się na zboczu wzgórza graniczącego z jeziorem Nakuru, w samym sercu Parku Narodowego Lake Nakuru. Posiada 67 luksusowych domków. Do dyspozycji gości jest basen, spa, tenis stołowy, rzutki i bilard.

Dla chętnych możliwość uczestniczenia w odbywających się każdego wieczoru tradycyjnych pokazach tańca i animacjach.

6.dzień

JEZIORO NAKURU – MASAI MARA

W tym dniu czeka nas około 6-cio godzinny przejazd do rezerwatu Masai Mara.

Narodowy Rezerwat Masai Mara na obszarze 1510 km kwadratowych, jest częścią rozciągającego się na terenie Tanzanii Parku Narodowego Serengeti.

Można tu spotkać słonie, bawoły, hipopotamy, a nawet nosorożce czarne. W Narodowym Rezerwacie Masai Mara jest także największa w Kenii populacja lwów. Występuje tu także niespotykany nigdzie indziej w Kenii antylopowiec koński.

Popularność Masai Mara nie dziwi, oprócz wielkiej piątki występują tu niezliczone małe gryzonie i wszelkiej maści owady oraz 286 zidentyfikowanych gatunków ptaków.

Wieczorem przejazd na nocleg. W tym dniu spać będziemy w podwójnych „namiotach” nad rzeką Talek. Wszystkie wyposażone w toalety, prysznice i ogrzewanie.

7.dzień

MASAI MARA  

Kolejny dzien, który spędzimy w jednym z najbardziej ekscytujących ekosystemów dzikiej przyrody na świecie. Jest to jeden z najsłynniejszych rezerwatów dzikich zwierząt w Afryce, który wraz z przyległym Serengeti w Tanzanii uważany jest za najpiękniejszy park na świecie.

Masai Mara to głównie płaska sawanna z rzadkimi drzewami i licznymi stadami antylop, gazeli, zebr, słoni, żyraf oraz polującymi na nie drapieżnikami takimi jak lwy, lamparty, gepardy, hieny, czy szakale. Masai Mara pozostaje domem dla największej i najbardziej zróżnicowanej koncentracji dzikich zwierząt niż jakikolwiek inny park przyrodniczy w regionie.

Końcem dnia udamy się nad rzekę Mara, granicząca z Tanzanią, gdzie podczas wielkich migracji w miesiącach: sierpień i wrzesień setki tysięcy antylop gnu i zebr przekracza rzekę oraz niziny rezerwatu kierując się na wschód. Przy odrobinie szczęścia zaobserwujemy stada krokodyli i hipopotamów, pasących się na zielonej trawie gnu, antylop i zebr oraz czyhających na swoje ofiary lwów, gepardów i hien.

W drugiej połowie dnia przejazd na nocleg w Basecamp Masai Mara.

8.dzień

MASAI MARA – NAIROBI

Przed śniadaniem krótkie safari, by móc zaobserwować budzącą się do życia afrykańską faunę. Zwieńczeniem safari będzie okazja odwiedzenia i poznania Masajów.

W Kenii Masajowie są jedną z 40 grup etnicznych i mimo, że stanowią zaledwie 2% społeczeństwa, są jednocześnie najbardziej rozpoznawalni.

Opcjonalnie wizyta w wiosce, gdzie goście stają się kimś więcej niż gośćmi, stają się częścią społeczności Masajów. Jednym z elementów widowiska jest pokaz plemiennych tańców oraz szczególnie widowiskowych podskoków, z których słyną Masajowie, przy akompaniamencie charakterystycznych śpiewów.

Dla chętnych, za dodatkową opłatą w wysokości $420 – lot balonem nad Masai Mara. Wieczorny przejazd na lotnisko w Nairobi. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Chicago.

9.dzień

Chicago

Przylot do Chicago. Pożegnanie grupy.

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

 

Sprawdź inne wycieczki do Afryki:

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).