Kanada, Toronto

Kanada

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym
 • Osiem (8) noclegów w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania wliczone w koszt doby hotelowej
 • Przejazdy autokarem lub minibusem na calej trasie
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Opiekę przewodnikow lokalnych

Cena nie zawiera

 • Kosztu wyżywienia z wyjatkiem śniadan wliczonych w koszt doby hotelowej
 • Wydatków natury osobistej, jak napoje, drinki, itp.
 • Biletów wstępu 
 • Kosztu testu na Covid 19
 • Ubezpieczenia turysrycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

KANADA

TORONTO – MISSISSAUGA – PORT CREDIT – REJS PO RZECE ŚWIĘTEGO WAWRZYŃCA – MONTREAL – QUEBEC CITY – WODOSPAD MONTMORENCY – OTTAWA – ALONQUIN PROVINCIAL PARK – HUNTSVILLE – WODOSPAD NIAGARA

 

Kultura i historia

Trekking/hiking

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Chicago

Zbiórka pod biurem Rek Travel w Chicago o godzinie 5 rano. Przejazd w kierunku granicy z Kanada. Przekroczenie granicy i przejazd do Toronto. Kolacja i nocleg w okolicach Toronto.

2.dzień

Toronto

Po śniadaniu zwiedzanie największego miasta w Kanadzie – Toronto, będącego jednocześnie centrum finansowym i ekonomiczną stolicą kraju. Miasto uchodzi także za jedno z najbardziej zielonych miast na świecie ze względu na parki i zielone skwerki znajdujące się niemal w całym centrum.

Na początek największa atrakcja miasta – wieża transmisyjna CN Tower (553 m- 1,815.3 ft), z której rozpościerają się spektakularne widoki na panoramę miasta z drapaczami chmur na czele.

Następnie udamy się pod arenę sportową Rogers Centre (SkyDome), przejedziemy przez biznesową dzielnicę miasta oraz miniemy takie miejsca jak: parlament, Queen’s Park, City Hall oraz Uniwersytet.

Przejazd do Mississauga. Zwiedzanie Port Credit, wioski położonej wzdłuż linii brzegowej jeziora Ontario. Jest to urocza wioska, której początki sięgają 1720 roku, a jej rdzeń stanowi dzielnica słynąca z pięknej architektury, uroczych parków i przystani nad jeziorem.

Nocleg i kolacja w Toronto.

3.dzień

Montreal

Toronto – Montreal. (trasa ok. 545 km) Po śniadaniu przejazd z Toronto do Montrealu, należącego do Prowincji Quebec.

Największa prowincja Kanady i jednocześnie największe francuskojęzyczne terytorium, to obszar, w którym większość populacji zachowała język i kulturę , odziedziczone po francuskich przodkach.

Dla chętnych godzinny rejs statkiem po rzece Św. Wawrzyńca w rejonie Parku 1000 Wysp (ok. 30 USD/os.). Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Montrealu.

4.dzień

Montreal

Montreal. Śniadanie w hotelu.

Zwiedzanie Montrealu obejmie takie atrakcje jak: Stare Miasto oraz  Plac Jacques-Cartier, Bazylika Notre-Dame czy lesiste zbocza Mt. Royal wraz z deptakami oraz pełne zieleni dzielnice handlowo-biznesowe.

Zobaczymy także centrum olimpijskie, Uniwersytet, ktory rozciąga się wzdłuż nabrzeża rzeki Św. Wawrzyńca. Przejazd do Quebec City. Po drodze zatrzymamy się w jednym z miejsc, gdzie wytwarzany jest syrop klonowy.

Nocleg w Quebec City.

5.dzień

Quebec City

Miasto wpisane na listę  światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto do dziś zachowało charakter dawnej siedziby francuskiej placówki kolonialnej, ze swymi 400-letnimi, kamiennymi murami, brukowanymi uliczkami, przechodzącymi w nowoczesne dzielnice, pękające od modnych restauracji, klubów i butików.

Zwiedzanie starej części miasta oraz przejazd przez Place Royale, Plac d’Armes, położoną na klifie Cytadelę oraz wzdłuż ciągnących się nad rzeką Tarasów Dufferina. Zobaczymy także jeden z najczęściej fotografowanych hoteli na świecie – imponująy, luksusowy Chateau Frontenac.

Zatrzymamy się w punkcie widokowym na wodospad Montmorency, a następnie pojedziemy nad kanion Sainte Anne. Tutaj chętni mogą skorzystać z Air Canyon – przejazdu na krzesełkach zawieszonych na linie nad kanionem. Piękne widoki i emocje gwarantowane.

Nocleg w hotelu w okolicy wodospadu Montmorency, na obrzeżach Quebec.

6.dzień

Ottawa

Quebec City – Ottawa. (trasa ok. 200 km)

Po śniadaniu przejazd do stolicy Kanady – Ottawy. Dynamicznie rozwijające się miasto z mieszaną populacją  oferuje wiele atrakcji milionom turystów.

Podczas zwiedzania przejedziemy obok Parlamentu mieszczącego się w neogotyckim budynku, Lauriel House oraz placu targowego Byward Market, przy którym znajduje się wiele restauracji i kafejek.

Przejedziemy także wzdłuż Kanału Rideau (202 km dł.)  – najstarszego kanału wodnego w Ameryce Północnej, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, łączącego stolicę z miastem Kingston.

Ponadto, przejdziemy obok: Muzeum Technologii, Narodowej Galerii Sztuki oraz Muzeum Cywilizacji. Nocleg w hotelu w Ottawie.

7.dzień

Huntsville

Ottawa – Huntsville. (trasa ok. 345 km) Śniadanie w hotelu.

Przejazd z Ottawy na tereny pięknego, zielonego Algonquin Provincial Park (7725 km2), znajdującego się w centralnej części prowincji Ontario. Park stanowi popularne miejsce piknikowego wypoczynku mieszkańców Toronto i Ottawy ze względu na bliskość bujnych lasów, jezior i rzek.

Odpoczynek wśród klonów, z możliwością obcowania wśród osobliwej flory i fauny tego malowniczego regionu. Warto dodać , iż Algonquin stanowi jedną z najlepszych lokalizacji w całej Ameryce Północnej do sfotografowania łosia, a ponadto jelenia wirginijskiego oraz bobra.

Przejazd do hotelu w miejscowości Huntsville.

8.dzień

Wodospad Niagara

Huntsville – Wodospad Niagara.

Po śniadaniu przejazd nad Wodospad Niagara. Oglądanie wodospadu od strony kanadyjskiej. Po południu przejazd wzdłuż rzeki Niagara, wyznaczającej jednocześnie granicę z USA. Zatrzymamy się w XIX-wiecznym mieście Niagara-On-The-Lake, leżącym nad samym jeziorem Ontario.

Czas wolny na zdjęcia oraz zakup lokalnych pamiątek. Przejazd do miasteczka Niagara (USA).

9.dzień

Chicago

Wodospad Niagara-Chicago. Po śniadaniu przejście do Wodospadu Niagara, który podziwiać będziemy ze specjalnej platformy widokowej. Rejs słynnym stateczkiem „ Maid of the Mist” pod sam wodospad i zejście do Groty Wiatrów.  Spacer na Kozią Wyspę.

Około południa udamy się w dogę powrotną do Chicago. Przyjazd  do Chicago w póżnych godzinach wieczornych.

Sprawdź również inne wycieczki:

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).