chicago wycieczka z polskim biurem podróży

Chicago – w dniu rocznicy Wielkiego Pożaru

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • przejazdy na całej trasie wycieczki
  • opieka polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

Największe atracje Chicago

MICHIGAN AVENUE – GOLDEN MILE – WATER TOWER – KATEDRA NAJŚWIĘTSZEGO IMIENIA JEZUS – MILLENIUM PARK – CLOUD GATE – THE ART INSTITITE OF CHICAGO – ROUTE 66 SIGN – COLUMBUS DRIVE – BUCKINGHAM FOUNTAIN – ADLER PLANETARIUM – FIELD MUSEUM – STADION SOLDIER FIELD – WILLIS TOWER – REJS PO RZECE CHICAGO

Kultura i historia


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd o godzinie 9:00 rano sprzed biura Rek Travel (5825 W. Irving Park Road). Przejazd wzdłuż jeziora Michigan z panoramą Uniwersytetu Northwestern,  założonego w 1851 roku w miejscowości Evanstone przez rodzinę McCormic

Po przyjeździe do centrum Chicago podziwianie ulicy Michigan Avenue na wysokości najstarszego zabytku miasta – Watertower, a następnie Michigan Avenue nazywanej Złotą Milą oraz Katedry Najświętszego Imienia Jezus w Chicago, wzniesionej w 1875 roku po wielkim pożarze miasta. Przejazd do Millenium Park, gdzie zobaczymy Cloud Gate nazywaną pieszczotliwie „fasolką”.

Zobaczymy także The Art Institute of Chicago, Bibliotekę Miejską oraz miejsce, gdzie rozpoczyna się słynna Route 66. Następnie przejedziemy na południe miasta ulicą Columbus Drive, gdzie corocznie odbywa się Polska Parada 3-go Maja. Po drodze będziemy podziwiać Pomniki Kościuszki, Kopernika, Fontannę Buckingham, Adler Planetarium, Field Museum, Stadion Soldier Field i Arie Crown Theatre.

Następnie udamy się do jednej z najprężniej rozwijających się chińskich dzielnic w USA czyli do chicagowskiej Chinatown. Tam w cieniu chińskiej bramy będziemy mogli zakupić pamiątki z wietrznego miasta. Następnie powrócimy do Downtown, aby wjechać na najwyższy budynek miasta – Willis Tower (ongiś Sears Tower) i móc stamtąd podziwiać panoramę nie tylko całego Chicago, ale także stanów Illinois, Indiany, Michigan i Wisconsin.

Odwiedzimy ponadto Chicago Architecture Foundation, gdzie dowiemy się jak Chicago stało się “miastem architektury” i poznamy przyszłe projekty wiodących architektów.

W godzinach wieczornych planujemy dla Państwa rejs po rzece Chicago i Jeziorze Michigan, skąd będziemy mogli podziwiać panoramę wieżowców przy zachodzącym słońcu. Rejs trwać będzie około 90 minut. Po powrocie na stały ląd powrócimy do miejsca skąd rozpoczęła się nasza przygoda z wietrznym miastem i tam zakończymy wycieczkę.

Inne wycieczki w Chicago:

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).