Swięta w Chicago

Magia Świąt w Chicago

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.

Święta w Chicago?

DOM KEVINA Z FILMU “KEVIN SAM W DOMU” – MUZEUM NAUKI I TECHNIKI – WYSTAWA “CHRISTMAS AROUND THE WORLD AND HOLIDAYS OF LIGHT” – DALEY PLAZA – KIERMASZ CHRISTKINDLMARKET – LINCOLN PARK ZOO – LABIRYNT ŚWIATEŁ

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 7:30 rano.

Przejazd pod dom Kevina, który stał się popularny dzięki kultowemu filmowi „Kevin Sam w Domu”, co roku emitowanemu przez polską telewizję w okresie Świąt Bożego Narodzenia i gromadzącemu wielu widzów przed telewizorami.

Dom, w którym kręcone były sceny do wspomnianego filmu, znajduje się na przedmieściach Chicago. Jest własnością prywatną, szacowaną na blisko 2 miliony dolarów i w okresie świąt przyciąga wszystkich, którzy chcą poczuć klimat filmu i zatrzymać znaną miejscówkę filmową w kadrze.

Następnie przejedziemy do Muzeum Nauki i Techniki, gdzie co roku poza stałymi ekspozycjami prezentowana jest wystawa „Christmas Around the World and Holidays of Light”.

Historia wystawy zaczęła się w 1942 roku od zaledwie jednego bożononarodzeniowego drzewka. Dzisiaj, choinka o wysokości kilku pięter otoczona jest „lasem” ponad 50 świątecznych drzewek, które co roku ubierane są przez wolontariuszy w taki sposób, aby poprzez specjalnie dobrane ozdoby i dekoracje reprezentowały świąteczne tradycje różnych kultur świata.

To swoista podróż na święta do różnych krajów świata, tyle że odbywa się ona pod jednym dachem.

Po południu udamy się na Daley Plaza, gdzie zanurzymy się w świątecznym klimacie popularnego kiermaszu Christkindlmarket, spacerując wśród unoszącego się w powietrzu zapachu prażonych orzechów, świeżych precli, niemieckich kiełbasek, gorącej czekolady i grzanego wina, przy dźwiękach świątecznej muzyki i w blasku błyszczących ozdób świątecznych

Jest to najbardziej autentyczny, jedyny tradycyjny kiermasz świąteczny tego rodzaju poza granicami Europy, oferujący wyjątkowe doświadczenie zakupów świątecznych i nie tylko. Christindlmarket, zainspirowany XVI-wiecznym Christkindlmarket w Norymberdze w Niemczech jest wszystkim dobrze znany z wysokiej jakości prezentów i jedzenia serwowanego przed sprzedawców. To obowiązkowe miejsce na mapie świątecznych atrakcji dla mieszkańców Chicago i przyjezdnych.

Opcjonalnie, dla mniej zainteresowanych świątecznym duchem kiermaszu – wizyta na lodowisku „Skating Ribbon at Magie Daley Park”.

Późnym popołudniem, gdy słońce będzie chylić się ku zachodowi, udamy się do Lincoln Park Zoo. Zgodnie z wieloletnią już tradycją, ComEd prezentuje na terenie zoo iluminację świąteczną ZooLights, która co roku przyciąga setki odwiedzających. Jak oni, zanurzymy się w migoczącej baśniowej krainie Zaczarowanego Lasu oraz w Labiryncie Świateł, olśniewających dynamicznie zmieniającymi się kolorowymi światełkami, pobudzającymi świąteczny nastrój i tworzącymi niepowtarzalną magię w powietrzu.
Planowany powrót około godz. 7 wieczorem.

Sprawdź inne wycieczki po Chicago: Chicago – Wietrzne Miasto, Mroczne Tajemnice Chicago

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).