Algieria 2024: wyprawa do serca Sahary

11 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Zakwaterownie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Nocleg w namiotach na pustyni.
 • Lokalny przelot na trasie Algier-Dżanat-Algier.
 • Śniadania.
 • Transport komfortowym busem.
 • Transport samochodem terenowym w okolicy Dżanat.
 • Sprzęt campingowy – wygodne namioty.
 • Obecność lokalnego kucharza (podczas pobytu na pustyni).
 • Opiekę lokalnego przewodnika.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika.
 • Zwiedzanie Algieru.
 • Bilet wstępu do mauzoleum Kleopatry i Juby.
 • Bilet wstępu do Muzeum Archeologicznego.
 • Zwiedzanie ruin twierdzy dynastii Zirid.
 • Bilet wstępu do stanowiska archeologicznego Kala de Beni Hammed.
 • Zwiedzanie Dżamili.
 • Bilet wstępu do meczetu Amir Abd-el-Kader.
 • Pobyt w oazie zamieszkałej przez Tuaregów.
 • Zwiedzanie jaskiń z prehistorycznymi malowidłami.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Posiłków nie wymienionych w programie.
 • Zwyczajowych napiwków.
 • Wydatków natury osobistej.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Algieria to największe państwo Afryki, w 80%  pokryte zjawiskowymi pustyniami. Co zaskakujące, piasek zajmuje mniej niż jedną piątą rozległej pustyni Sahary. Resztę obszaru pustynnego  stanowią surowe góry, równiny żwirowe i suche słone jeziora. Z tego powodu 90% ludności zamieszkuje wybrzeże. Ale Algeria to również kraj, gdzie  najwspanialsze zabytki, starożytne ruiny i wykopaliska archeologiczne przenoszą nas w podróż w czasie.

Kultura i historia

Pustynia


Plan podróży

1.dzień

Lot do Algieru

Naszą przygodę rozpocznimy od odprawy paszportowo-bagażowej i lotu do  Algieru. Dawniej uchodziło ono za jedno z najbardziej romantycznych miast arabskich, dzisiaj ze względu na wysokie budynki o lśniącej bieli nazywane natomiast “Algierem Białym”

Algieria - piękne miasto Algier

2.dzień

Mauzoleum Mauretanii

Po śniadaniu wyjazd do oddalonej o około 70 km od Algieru Tipasy. Po drodze zobaczymy zbudowane z kamieni mauzoleum Kleopatry i Juby, czyli słynny Grobowiec Królów Numidyjskich, nazywany też Królewskim Mauzoleum Mauretanii.

Odwiedzimy też Muzeum Archeologiczne. Po przyjeździe do Tipasy zwiedzimy ruiny starożytnego miasta, znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Tipasy Algieria, ruiny, morze w tle

 

3.dzień

Satif

Po śniadaniu wyruszymy do Satif. Zobaczymy tam ruiny twierdzy dynastii Zirid i wpisane na listę UNESCO stanowisko archeologiczne Kala de Beni Hammed.

Kala de Beni Hammed było założoną w 1007 roku pierwszą stolicą Hammadydów. Do dziś zachował się znajdujący się tam w bardzo dobrym stanie wielki meczet. Kolacja i nocleg w Satif.

miasto Satif twierdza Zirid

4.dzień

Dżamila

Po śniadaniu udamy sie w kierunku Konstantyny. Po drodze zatrzymamy się w Dżamili. Odwiedzimy jedno z najlepiej zachowanych stanowisk archeologicznych północno-wschodniej Algierii z wpisanymi na listę  UNESCO ruinami rzymskiego miasta z I wieku n.e.

Następnie dotrzemy do Konstantyny, gdzie zobaczymy m.in.  słynne wiszące mosty. Na koniec dnia czas wolny.

Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w Konstantynie.

wąwóz rzeki Rhumel, Konstantyna, Algieria

5.dzień

Timgad

Po śniadaniu udamy się zobaczyć słynny meczet Amir Abd-el-Kader, który łączy w sobie wszystkie style architektury muzułmańskiej – piękne perskie minarety, główną bryłę bardziej w stylu północnoafrykańskim i zdobienia rodem z Andaluzji  i lokalnej, algierskiej tradycji.

Następnie wyruszymy  do Batny, a po drodze odwiedzimy słynne stanowisko archeologiczne ze starożytnym kolonialnym miastem rzymskim Timgad.

Po przyjeździe do Batny, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

meczet Amir Abd-el-Kader Algieria

6.dzień

BRAMA W GŁĄB SAHARY: DŻANAT

Po śniadaniu wyruszymy  w droge powrotna do Algieru. Tam udamy sie na spacer po mieście, odwiedzimy rowniez słynne muzeum. Po kolacji pojedziemy  na lotnisko, skąd ruszymy do Dżanat – miasta leżącego u podnóża pasma górskiego Tasili Wan Ahdżar w południowej Algierii, bramy do niezapomnianej podróży w głąb Sahary.  Dżanat położone jest w oazie na Saharze i założone zostało już w średniowieczu przez lud nazywany Tuaregami. Przylot do Dżanat, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Pustynia Sahara Algieria

7.dzień

OBRAZ ZWYCZAJÓW LUDU BERBERYJSKIEGO: DŻANAT

W tym dniu udamy się do jednej z  oaz zamieszkałej przez Tuaregów – lud berberyjski, prowadzący koczowniczy tryb życia i zajmujący się przede wszystkim wypasem zwierząt. Odwiedzimy jedno z muzeów i pospacerujemy po lokalnym, kolorowym bazarze pełnym tradycyjnego rękodzieła. Późnym popołudniem będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłą panoramę miasta. Niezapomniane widoki gwarantowane.

Po tych atrakcjach powrót wieczorem do hotelu.

Oaza Tuaregów, pustynia

8.dzień

NAJPIĘKNIJESZY OBSZAR PUSTYNNY: TADRART

W tym dniu zaczyna sie nasza przygoda z pustynną Algierią. Po śniadaniu wyruszymy w stronę regionu nazywanego regionem Tadrart – jednego z najpiękniejszych obszarów pustynnych. Teren ten słynie z niesamowitych skał, wąwozów, wzniesień, różnobarwnych wydm oraz wyrytych dzieł sztuki, które przedstawiają nie tylko zwierzęta i ludzi, ale i symbolizują liczne przemiany kulturowe czy środowiskowe tego obszaru. Po drodze zobaczymy słynne malowidła i zjemy obiad. Dzisiejszą noc spędzimy na pustyni wśród niesamowitych krajobrazów i ogromnych wydm. Będzie więc okazja do zrobienia fantastycznych zdjęć. Wieczorem czeka na nas atrakcja, kolacja i nocleg w namiotach na pustyni.

Pustynia Tadrart, Algieria

9.dzień

WIELOBARWNA PUSTYNIA: TIN MERZOUGA

Po śniadaniu czeka nas podróż po mieniącej się wieloma kolorami (od pomarańczowego po czerwony) pustyni pełnej ogromnych wydm. Następnie zwiedzanie jaskiń z prehistorycznymi malowidłami i cennymi artefaktami. Podziwiać będziemy łuki skalne, ryciny, formacje piaskowe. Dzień zakończymy magicznym spacerem po wydmach, z których będziemy mieli okazję podziwiać nadzwyczajną panoramę regionu. Kolejna okazja do podziwiania niezwykłych krajobrazów. Nocleg w namiotach na pustyni w okolicy Tin Merzouga.

Wielobarwna pustynia Tin Merzogua w Algierii

 

10.dzień

ALGIERIA - PUSTYNNE KRAJOBRAZY

Po śniadaniu  udamy się w wędrówkę po pustyni. Zobaczymy finezyjne, pustynne formacje skalne i prehistoryczne ryciny przedstawiające m. in. zwierzęta – słonie, żyrafy, bydło i myśliwych. Wieczorem atrakcja – tradycyjna kolacja przygotowana przez lokalnych kucharzy. Spróbujemy pysznej herbaty oraz zobaczymy jak wygląda jej przygotowanie, ale i prawdopodobnie dowiemy się w jakim celu pijemy ciepłą herbatę na równie ciepłej pustyni. Nocleg w namiotach na pustyni.

pustynne formacje skalne przedstawiające słonia

 

11.dzień

"THE CRYING COW": DŻANAT

Po śniadaniu powrót do Dżanat. Po drodze  zatrzymamy sie, by zobaczyc płaskowyż Ahawad pełen błyszczących, metalicznych, szarych i wykonanych z granitu formacji wyglądających jak olbrzymie kule srebra. Następnie ujrzymy słynne malowidła nazywane przez miejscowych „The Crying Cow” przedstawiające ogromne krowy ze łzami w oczach. Przyjazd do oazy w Dżanat . Wieczorem ostatnia pożegnalna kolacja przy akompaniamencie tradycyjnej muzyki. Po kolacji przejazd na lotnisko i powrót do domu czy innego miejsca docelowego.

 

Pustynia Dżanat Algieria

12.dzień

Powrót z Algierii

Nasza podróż dobiega końca, ale nic się nie martw! Zapraszamy na kolejne wycieczki z Rek Travel!

Algieria: wyprawa do serca Sahary

Może cię zainteresować:

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).