alaska, zorza polarna

Zimowa Alaska – Polowanie na Zorzę Polarną

7 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych, w tym w renomowanym Chena Hot Springs Resort
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Transport na całej trasie zwiedzania

Cena nie zawiera

  • Biletów lotniczych
  • Biletów wstępu
  • Wyżywienia nie ujętego w świadczeniach
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Opłat bagażowych (do sprawdzenia u przewoźnika)

Alaska – Polowanie na Zorzę Polarną i wizyta u Świętego Mikołaja

Gorące źródła

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

ANCHORAGE

Spotkanie grupy na lotnisku ORD w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do Anchorage. To tutaj, od największego miasta Alaski, rozpoczyna się nasza zimowa wyprawa. Aklimatyzacja do zimowych warunków i zwiedzanie Anchorage. Nocleg w Anchorage.

2.dzień

ANCHORAGE – FAIRBANKS

Całodniowy przejazd trasą widokową z Anchorage do Fairbanks.

Kilkugodzinna podróż przez lodową krainę pozwoli nam zachwycać się niesamowitymi krajobrazami zimowej Alaski. Podróż umila nam krótkie postoje.

Zatrzymamy się m.in. w pogrążonej w zimowym snie Talkeetnie, oraz Denali Point. Z którego w pogodny dzień powinniśmy zobaczyć spektakularny masyw Denali – najwyższy szczytu Ameryki Północnej.

Zimowe dni na Alasce mogą być nieco krótsze niż niekończące się dni letnie, ale są pełne piękna, ze świeżym śniegiem pokrywającym wszystko i długimi godzinami zmierzchu, które malują niebo i góry w odcieniach różu, fioletu i pomarańczy.

Nocleg w Fairbank.

3.dzień

MUSEUM OF THE NORTH – NORTH POLE – CHENA HOT SPRINGS

Po śniadaniu odwiedzimy Muzeum Północy znajdujące się na terenie kampusu Uniwersytetu Alaski w Fairbanks. Muzeum przedstawia fascynujące historie ludzi, miejsca i dziką przyrodę Alaski. W galerii znajdziemy cały przekrój przez sztukę alaskańską – od starych eskimoskich rzeźb z kości słoniowej po współczesne obrazy i rzeźby. Niezależnie od zainteresowań każdy znajdzie tutaj coś interesującego.

Przejazd do North Pole. Wprawdzie nazwa miasteczka sugeruje biegun północny, ale do prawdziwego bieguna stąd daleko. Miasteczko za to kojarzy się (i dobrze) z adresem, pod który należy wysyłać korespondencję do Świętego Mikołaja. Rzeczywiście, to właśnie tutaj znajduje się jego dom, w którym przez okrągły rok panuje świąteczna atmosfera.

Po zakupach i obowiązkowym selfie z „gospodarzem” domu, przejeżdżamy do Chena Hot Springs Resort.

Czas wolny na kąpiele w gorących źródłach pod gołym niebem w zimowych warunkach! Nocleg w Chena Hot Springs Resort.

4.dzień

CHENA HOT SPRINGS

W tym dniu odwiedzimy Aurora Ice Museum.

W lodowym pałacu, powstałym z ponad 1000 ton lodu i śniegu, utrzymuje stała temperatura się 25° Fahrenheita (minus 7° Celsjusza). Mistrz rzeźbienia w lodzie, Steve Brice, stworzył zimową krainę lodowych rzeźb, przedstawiających lodowe komnaty, gigantyczne szachy czy pełnowymiarowe postacie walczących rycerzy na koniach.

Całe miejsce jest oświetlone lodowymi żyrandolami, które rozjaśniają kolory Aurora Borealis na błyszczących ścianach, a wszystko w barze, od szklanek po sam bar, jest wykonane z lodu. Po południu ponowna okazja do wygrzania się w wodach najsłynniejszych źródeł na Alasce.

Nocą wybierzemy się na fotograficzne łowy by upolować zorzę polarną.

5.dzień

CHENA HOT SPRINGS

Chena Hot Springs Resort to wprost wymarzone miejsce na zimowy odpoczynek. Położone zaledwie 60 mil od Fairbanks oferuje idealne warunki aby zobaczyć zorzę polarną i zanurzyć się w naturalnych gorących źródłach na świeżym powietrzu.

Od 1905 roku goście z całego świata korzystają z leczniczych wód w gorących źródłach Chena, ale nie jest to jedyna atrakcja, chociaż zapewne największa. Oprócz Gorących Źródeł i Muzeum Lodu, Chena Hot Springs oferuje szeroką gamę zajęć i atrakcji, w tym psie zaprzęgi, możliwość wynajęcia nart, skuterów śnieżnych, przejażdżki quadami, kuligi oraz spacery wśród majestatycznych drzew pokrytych śnieżną szatą.Przy odrobinie szczęścia, możliwość spotkania reniferów i łosi.

Kolejna, ostatnia już noc to również  kolejna, nie do zaprzepaszczenia szansa na ponowne wypatrywanie zorzy polarnej na obrzeżach miasta.

Nocleg w Chena Hot Springs.

6.dzień

FAIRBANKS

Po śniadaniu ruszamy w kierunku Fairbanks.

Jak Alaska, to nie sposób nie spróbować przejażdżki psim zaprzęgiem (atrakcja dla chętnych, dodatkowo płatna). Do wyboru dwie trasy; pół godzinna i godzinna ($70/$105). Trasa psiego zaprzęgu wiedzie po zalesionych zimowych szlakach w sercu doliny rzeki Chena. Przy trasie nie rzadko można spotkać łosie.

Wracamy do Fairbanks, krótki przystanek przy rurociągu alaskańskim. Następnie przejazd do centrum miasta nad rzekę Chena, gdzie zobaczymy m.in., Plac Golden Heart, łuk z poroża łosi oraz centrum turystyczne.

Transfer na lotnisko. Odprawa bagażowa i przelot do Chicago.

7.dzień

FAIRBANKS – CHICAGO

Przylot do Chicago w godzinach popołudniowych. Pożegnanie z grupą.

Przystanek Alaska– wycieczka w innym terminie

Pokaż cały plan wycieczki

7 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).