9 dni

Przystanek Alaska

$1895
06-09-2022 06-20-2022 06-29-2022 07-10-2022 07-23-2022 08-02-2022 08-14-2022 08-27-2022 09-06-2022
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

ANCHORAGE – PARK STANOWY CHUGACH – ZACHÓD SŁOŃCA NAD ZATOKĄ COOK’A – WHITTIER – REJS STATKIEM – LODOWCE SPŁYWAJĄCE DO ZATOKI KSIĘCIA WILLIAMA – NIEDŹWIEDZIE – MIASTECZKO GIRDWOOD – WIZYTA W PALMER – FARMA WOŁÓW PIŻMOWYCH – LODOWIEC MATANUSKA – OPUSZCZONA KOPALNIA ZŁOTA – PRZEŁĘCZ HATCHER – WIZYTA W COOPER LANDING – SPACER NAD WODAMI KACHEMAK BAY – PRZEJAZD DO EKLUTNA – ZWYCZAJE ATABASCAN – ROSYJSKA CERKIEW PRAWOSŁAWNA – PARK NARODOWY DENALI – JEZIORO WONDER – MIASTECZKO TALKEETNA – SZCZYT DENALI  – MIEJSCOWOŚĆ SEWARD – REJS NA WIELORYBY – PARK NARODOWY KENAI FJORDS – LODOWIEC EXIT – CENTRUM KULTURALNE I MUZEUM W ANCHORAGE – SZCZYT FLATTOP – GÓRY ALASKA – WESTCHESTER LAGOON – POTTER MARSCH

Jaskinie

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka

Trekking/hiking


Plan podróży

1. dzień

CHICAGO – ANCHORAGE

Spotkanie grupy na lotnisku, odprawa paszportowo – bagażowa. Przelot  z Chicago do Anchorage. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Anchorage  zostało założone w 1914. Jego nazwa oznacza w języku angielskim „miejsce kotwiczenia, kotwicowisko”. Jest położone w południowo-środkowej części Alaski. Rozpościera się na terenie przybrzeżnej niziny, w pobliżu gór Chugach. Stanowią one barierę rozwoju budownictwa we wschodniej części miasta, którego granice sięgają jeszcze dalej na wschód, do terenów Parku Stanowego Chugach. Brak tu metra i tramwajów, komunikacja publiczna ogranicza się jedynie do autobusów. Miasto zamieszkuje około 40%  wszystkich mieszkańców Alaski. Spora część Anchorage zajęta jest przez wojsko, które posiada tu dużą bazę. Wieczorem spacer po głównej, reprezentacyjnej ulicy miasta – 4-tej Alei. Wizyta w punkcie widokowym na góry Chugach i największe miasto Alaski – Anchorage. Zachód słońca nad zatoką Cook’a – park Kincaid. Nocleg.

2. dzień

ANCHORAGE – PRINCE WILLIAM SOUNDS – ANCHORAGE

Śniadanie. Przejazd do Whittier, gdzie wsiądziemy na statek. Wybierzemy się w rejs, na którym zobaczymy 26 lodowców spływających do zatoki Księcia Williama. Jest to najlepsze miejsce na Alasce, z którego można oglądać lodowce i podziwiać bogactwo fauny. Żyje tam ponad 200 gatunków ptaków, a przy odrobinie szczęścia zobaczymy niedźwiedzie. W trakcie rejsu serwowany jest darmowy gorący posiłek oraz kawa, herbata i inne napoje. Po 5-cio godzinnym rejsie powrót do portu i przejazd z wizytą w miasteczku Girdwood. Postój widokowy na Beluga Point.

3. dzień

PALMER – MATANUSKA GLACIER – ANCHORAGE

Śniadanie. Wizyta w Palmer na farmie wołów piżmowych. Malownicza trasa do lodowca Matanuska. Spacer pod lodowiec z przewodnikiem. Jest to jeden z najłatwiej dostępnych lodowców na Alasce. Jego prawie 27-milowy język spływa z gór Chugach. Następnie udamy się w kierunku Hatcher’s Pass. Zwiedzanie Parku Historycznego Kopalni Independance. Opuszczona, wielka kopalnia złota, położona bardzo malowniczo na przełęczy Hatcher w paśmie górskim Talkeetna, kryje jeszcze wiele tajemnic. Przejazd na nocleg.

4. dzień

ANCHORAGE- HOMER

Przejazd na trasie Anchorage- Homer z licznymi przystankami. Wizyta w Cooper Landing, które jest letnią mekką dla wędkarzy. Spacer nad turkusowymi wodami Cooper landing. Rosyjski ortodoksyjny kościół w Ninilchik z 1901 roku na półwyspie Kenai. Wizyta na lokalnych plażach w poszukiwaniu orłów. Spacer nad wodami Kachemak Bay oraz poszukiwanie, uwielbiających ten rejon, orłów. Wizyta u lokalnych artystów oraz w Visitor Center.

5. dzień

 EKLUTNA - TALKEETNA - DENALI NP

Śniadanie. Przejazd do Eklutna, spacer nad jeziorem. Wizyta w parku historycznym, gdzie znajduje się rosyjska cerkiew prawosławna z unikatowym cmentarzem. Ciekawe połączenie historii, kultury i zwyczajów Atabascan z wpływem rosyjskiego kościoła. Droga do Talkeetna, miasteczka, które było inspiracją dla serialu „Przystanek Alaska”. Miasteczko jest bazą wypadową na najwyższą górę Ameryki Północnej. Dla chętnych możliwość przelotu nad masywem Denali z lądowaniem na lodowcu – jeśli pogoda na to pozwoli. Popołudniowy przejazd do Denali National Park.

6. dzień

DENALI NATIONAL PARK 

Wjazd do Denali National Park specjalnymi autokarami. Wizyta w Centrum Turystycznym. Przejazd malowniczą i jedyną drogą, która wiedzie wgłąb parku. Autobusy parkowe zmierzają w stronę jeziora Wonder, zatrzymając się co jakiś czas, szczególnie kiedy pojawiają się dzikie zwierzęta. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy niedźwiedzie grizli, karibu, orły przednie a może i wilki. W parku żyje 36 gatunków ssaków i 130 gatunków ptaków. Przy sprzyjających warunkach powinniśmy zobaczyć masyw Denali wiecznie pokryty czapą śniegu i lodu. Powrót na nocleg.

7. dzień

DENALI NATIONAL PARK- ANCHORAGE 

Malownicza droga powrotna z Parku Narodowego Denali do Anchorage z licznymi przystankami. Lunch w miasteczku Talkeetna, spacer nad rzeką Sustina i oglądanie majestatycznego szczytu Denali (przy dobrej pogodzie).

8. dzień

ANCHORAGE- SEWARD- KENAI FJORDS- HOMER

ANCHORAGE- SEWARD- KENAI FJORDS- HOMER
Poranny przejazd do miejscowości Seward na rejs na wieloryby. Wybierzemy się na 3.5 godzinną wyprawę statkiem wycieczkowym do Parku Narodowego Kenai Fjords. Większą część parku zajmuje pole lodowe Hardinga, z którego spływa w stronę zatoki alaskańskiej prawie 40 lodowców. Popłyniemy wśród porozrzucanych wysepek, zatok, cieśnin i głębokich fiordów w poszukiwaniu dzikich mieszkańców Alaski. Często można tutaj dostrzec lwy morskie i foki wygrzewające się wzdłuż linii brzegowej. W trakcie rejsu (za dodatkową opłatą) możliwość zjedzenia na lunch pysznego łososia z Alaski. Ukoronowaniem wyprawy będzie podpłynięcie do jednego z lodowców, z którego co jakiś czas odpadają większe lub mniejsze bryły lodu, dryfujące później u jego podstawy. Następnie spacer po miasteczku i wizyta w lokalnej, usytuowanej we wnętrzu kościoła, kawiarni. Wędrówka do lodowca Exit. Przejazd na nocleg.

9. dzień

ANCHORAGE – CHICAGO

Po śniadaniu wizyta w Alaskan Native Heritage Center – renomowanym centrum kulturalnym i muzeum w Anchorage, gdzie można poszerzyć wiedzę o rdzennych mieszkańcach Alaski lub wizyta w Ulu Factory (zależna od godziny wylotu grupy) – miejscu, gdzie produkowane są tradycyjne, wielofunkcyjne eskimoskie noże. Przejazd na punkt widokowy w pobliże szczytu Flattop z widokiem na Anchorage, góry Alaska i Cook Inlet. Spacer nad wodami Westchester Lagoon oraz Potter Marsh w poszukiwaniu łosi. Czas wolny na zakup pamiątek. Transfer na lotnisko. Przelot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych
 • Przejazdy na całej trasie
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Wyżywienie według programu

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletu lotniczego Chicago – Anchorage – Chicago. Cena $400-700 w zaleznosci od terminu. 
 • Kosztów biletów wstępu
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Opłat bagażowych (do sprawdzenia u przewoźnika)
 • Opłat za wycieczki fakultatywne, w tym wycieczkowe przeloty samolotem i rejsy wycieczkowe

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wiosna na Mackinac Island

$345 2 dni 05-28-2022

Dziki Zachód

$1995 10 dni 07-05-2022

Najstarsze Miasta Ameryki

$995 6 dni 06-02-2022
Pokaż wszystkie wycieczki 238