Afryka, zebry

Na Czarnym Lądzie: od Johannesburga do Kapsztadu

10 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • LOTY KRAJOWE
 • USŁUGI LOKALNEGO PRZEWODNIKA
 • POSIŁKI I ZAKWATEROWANIE ZGODNIE Z PLANEM WYCIECZKI
 • SAFARI O ZACHODZIE SŁOŃCA W PARKU NARODOWYM KRUGERA
 • CAŁODNIOWE SAFARI 4X4 W PARKU NARODOWYM KRUGERA
 • WYPRAWA Z PRZEWODNIKIEM DO WODOSPADÓW WIKTORII
 • PORANNE SAFARI W PARKU NARODOWYM CHOBE
 • POPOŁUDNIOWY REJS PO RZECE CHOBE
 • TRANSPORT I TRANSFERY OPŁATY LOTNISKOWE

Cena nie zawiera

 • KOSZTOW BILETOW MIĘDZYNARODOWYCH ORAZ OPLAT BAGAŻOWYCH
 • KOSZTÓW WIZ,
 • OPLAT ZA TESTY NA COVID,
 • LUNCHE, KOLACJA W JOHANNESBURGU, DWIE KOLACJE W KAPSZTADZIE,
 • NAPIWK ORAZ WYDATKI  NATURY  OSOBISTEJ

Afryka: Południowoafrykańska prowincja Gauteng, Park Narodowy Krugera, Nkambeni Tented Lodge, Livingstone, wodospady Wiktorii, Park Narodowy Chobe, Kapsztad, Góra Stołowa

Parki narodowe

Safari


Plan podróży

1.dzień

20 MARCA- NIEDZIELA

Spotkanie grupy na lotnisku, wieczorny odpoczynek po podróży.
Gauteng
Południowoafrykańska prowincja Gauteng – „miejsce złota” – jest domem dla jednego z najbardziej tętniących życiem miast Afryki i gospodarczej stolicy Afryki Subsaharyjskiej, Johannesburga, stolicy RPA Pretorii, tętniącego życiem Soweto, gór Magaliesberg i kolebką ludzkości, wpisaną na Listę Dziedzictwa Światowego. Chociaż jest to najmniejsza z prowincji RPA, służy jako potęga gospodarcza kraju.

Gauteng słynie z wielokulturowej mieszanki ludzi, eklektycznego dziedzictwa i tętniących życiem miast z malowniczymi naturalnymi krajobrazami. Odwiedzający mogą korzystać z wielu szlaków przyrodniczych i możliwości pieszych wędrówek, odkrywać najsłynniejsze miasteczka w RPA i odkrywać początki ludzkości.

Nocleg: Belvedere Estate
Każdy pokój w pensjonacie jest wygodny i przytulny, z kominkiem na drewno i aneksem kuchennym wyposażonym w kuchenkę mikrofalową, lodówkę i wszystkie udogodnienia, którymi można się cieszyć w domu. W cenę zakwaterowania wliczone jest przepyszne śniadanie angielskie. Na życzenie jesteśmy w stanie zaserwować również domowe obiady, które zaspokoją wszystkie gusta. Poranna i popołudniowa herbata oraz lunch mogą być podawane pod tzw. lapą, przy basenie lub w eleganckiej jadalni.

2.dzień

21 MARCA- PONIEDZIALEK

Plan dnia
Podróż do Parku Narodowego Kruger, safari o zachodzie słońca
Park Narodowy Krugera
Rozciągający się na ponad dwóch milionach hektarów słynny Park Narodowy Krugera jest jednym z największych na świecie rezerwatów zwierzyny łownej i naprawdę niezwykłym miejscem docelowym. Dzięki wyjątkowym rozmiarom odwiedzający mogą doświadczyć fantastycznej różnorodności – od zmieniającej się scenerii i ekosystemów, po imponującą gamę zwierząt, roślin i ptaków.

Park jest domem dla ponad 130 ssaków i ponad 500 gatunków ptaków. Odwiedzający mogą zetknąć się z prehistoryczną przeszłością tego obszaru, korzystając z wielu opcji zakwaterowania i oglądania obfitej przyrody, w tym słynnej Wielkiej Piątki.
Różnorodność i sama gęstość dzikiej przyrody sprawiają, że Park Narodowy Krugera to niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju doświadczenie.
Nocleg: Nkambeni Tented Lodge
Nkambeni Tented Lodge znajduje się na terenie Parku Narodowego Krugera.
Wejście do niego prowadzi przez Bramę Numbi w pobliżu Białej Rzeki i Hazyview. Znajdziecie  tu  150  pięknie  urządzonych  luksusowych  apartamentów  namiotowych z drewna i płótna. Luksusowe namioty dysponują sypialnią z łazienką i klimatyzacją, oraz prywatnym tarasem. Hotelowa restauracja oferuje prawdziwie południowoafrykańską gościnność i lokalne potrawy.

Nkambeni Tented Lodge jest zaangażowany w ochronę dziewiczych obszarów dzikiej przyrody. Apartamenty są zaprojektowane i skonstruowane tak, aby zapewnić minimalny wpływ na środowisko naturalne.

3.dzień

22 MARCA- WTOREK

Plan dnia
Całodniowe safari samochodami 4×4 w Parku Narodowym Krugera

4.dzień

23 MARCA- ŚRODA

Plan dnia
Przelot z Nelspruit do Livingstone, dla chętnych wyjśce na kolację
Livingstone
Tętniące życiem miasto graniczne Zambii, Livingstone, lub Maramba, znajduje się  w  południowej  prowincji kraju. To brytyjskie miasto kolonialne jest centrum turystycznym dla pobliskich Wodospadów Wiktorii, Parku Narodowego Mosi-oa-Tunya i rzeki Zambezi.

Nieustannie rozwijające się, romantyczne miejsce,  bogate  w kulturę i historię, z mnóstwem przepełnionych adrenaliną atrakcji do wyboru: skoki na bungee, zjazdy na linie, huśtawki w wąwozach, rafting, spływy kajakowe.  Dla gości szukających spokojniejszych atrakcji również ogromny wybór.

Odwiedź fascynujące Muzeum Livingstone’a, wybierz się na lot helikopterem nad wodospadami, lub przeżyj wspaniałą przejażdżkę po wpisanym na Listę  Światowego  Dziedzictwa  UNESCO Parku Narodowym Mosi-oa-Tunya, w którym żyją słonie afrykańskie, hipopotamy i imponująca różnorodność gatunków ptaków.

Nocleg: The David Livingstone Safari Lodge & Spa
Idealnie wkomponowany w bujne otoczenie brzegu rzeki Zambezi, David Livingstone Safari Lodge & Spa oferuje pięciogwiazdkowe zakwaterowanie w pobliżu imponującego cudu natury, jakim są wodospady Wiktorii. Ten luksusowy hotel zapewnia każdemu z gości takie same spokojne widoki, jakie niegdyś urzekły Davida Livingstone’a, nieustraszonego odkrywcę i misjonarza, który jako pierwszy ujrzał wodospad.

David Livingstone Safari Lodge & Spa sąsiaduje z Parkiem Narodowy Mosi-Oa-Tunya, który tworzy spokojną atmosferę i idealną przestrzeń do odpoczynku.

5.dzień

24 MARCA- CZWARTEK

Plan dnia
Poranna wyprawa z przewodnikiem do Wodospadów Wiktorii, przekroczenie granicy z Botswaną i wizyta w Kasane
Kasane
Ukryte w północno-wschodnim zakątku Botswany, nad brzegiem słynnej rzeki Chobe, malownicze miasteczko Kasane leży u progu spektakularnego Parku Narodowego Chobe. Nie ma żadnych ogrodzeń oddzielających wioskę od parku, a zwierzynę łowną, taką jak słonie i hipopotamy, często widuje się w mieście.
W Kasane znajduje się starożytne drzewo baobabu, które niegdyś służyło jako lokalne więzienie. Odwiedzający mogą spodziewać się wielu atrakcji, w tym safari po parku, rejsu o zachodzie słońca po rzece Chobe, wizyty w lokalnej wiosce lub mogą wybrać się na jednodniową wycieczkę do zapierających dech w piersiach Wodospadów Wiktorii.
Nocleg: Chobe Safari Lodge
Chobe Safari Lodge znajduje się w Kasane nad brzegiem rzeki Chobe i graniczy z Parkiem Narodowym Chobe. Tuż za progiem spotykają się cztery kraje afrykańskie: Botswana, Namibia, Zimbabwe i Zambia. Dlatego Chobe Safari Lodge oferuje doskonałą lokalizację do Chobe, Wodospadów Wiktorii lub Caprivi.
Miejsce zostało niedawno odnowione i służy jako magiczna loża do oglądania dzikich zwierząt.

6.dzień

25 MARCA- PIĄTEK

Plan dnia
Poranne safari w Chobe, popołudniowy rejs po rzece Chobe

7.dzień

26 MARCA- SOBOTA

Plan dnia
Poranne zwiedzanie Wodospadów Wiktorii po stronie Zimbabwe. Przejazd na lotniska w Wiktoria Falls i przelot do Kapsztadu. Transfer do hotelu i wieczorne zwiedzanie Victoria & Albert Waterfront w Kapsztadzie.
Kapsztad
Wyjątkowo malowniczy Kapsztad, spoczywający u zbiegu Oceanu Indyjskiego i Atlantyku, położony pomiędzy zboczami kultowej Góry Stołowej, a połyskującymi szafirowymi wodami Oceanu Atlantyckiego i Oceanu Indyjskiego, jest klasą samą w sobie. Niektóre miasta szczycą się bogatą kulturą, tętniącym życiem nocnym, kosmopolityczną atmosferą i niezwykłą architekturą, podczas gdy inne mogą pochwalić się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i niezwykłymi cudami natury.

Kapsztad ma to wszystko i wiele więcej. Z tętniącym życiem portem, światowej klasy plażami, najlepszymi winnicami i górzystym otoczeniem pełnym różnorodnej flory i fauny, Kapsztad niezmiennie urzeka serca wszystkich odwiedzających.

Nocleg: Chobe Safari Lodge
Dzieki niezaprzeczalnej idyllicznej lokalizacji w Kapsztadzie, ten 32-piętrowy miejski drapacz chmur stanowi idealną bazę wypadową do odkrywania wielu atrakcji, od Cape Point po Cape Winelands. Zarówno osoby podróżujące w interesach, jak i ci podróżujący w celach turystycznych mogą doświadczyć połączenia elegancji, tradycyjnej gościnności i światowej klasy udogodnień –  wszystko  to  oferuje  ten  niezapomniany hotel Tsogo Sun.

Na wysokości ponad 100 metrów nad poziomem morza Goście mogą podziwiać wspaniałe jak z pocztówki widoki na Górę Stołową i słynną wyspę Robben. Dzięki mnóstwu udogodnień w samym hotelu, relaks nigdy nie był łatwiejszy. W okolicy jest wiele rzeczy do zobaczenia i zrobienia, od muzeów po galerie sztuki i restauracje.

8.dzień

27 MARCA- NIEDZIELA

Plan dnia
Poranna wyprawa na Górę Stołową. Lunch na szczycie góry. Krótka przejażdżka przez miasto. Spacer na górę Lion’s Head przy zachodzie słońca.
Góra Stołowa
Góra Stołowa znajduje się w północnej części łańcucha górskiego południowego krańca Przylądka Dobrej Nadziei. Stała się symbolem Kapsztadu, a jej uproszczony wizerunek (wraz  z  Diablim  Szczytem  i Głową Lwa) widnieje na fladze tego miasta. Góra Stołowa jest jedynym obiektem na Ziemi, od którego wziął swą nazwę gwiazdozbiór – Gwiazdozbiór Góry Stołowej, oznaczony przez Nicolasa Louisa de Lacaille w roku 1751.
Lion’s Head
Lion’s Head to szczyt w Kapsztadzie, wysokość którego wynosi 669 m n.p.m. Obecną tradycją jest zdobywanie szczytu podczas pełni Księżyca. Ze szczytu roztacza się widok we wszystkich kierunkach, m.in. na zachodnie wybrzeże Atlantyku, Kapsztad, Zatokę Stołową i wyspę Robbeneiland.
Nocleg w Southern Sun Cape Sun

9.dzień

28 MARCA- PONIEDZIALEK

Plan dnia
Poranne zwiedzanie dzielnicy Bo-Kaap. Czas na zdjęcia w punkcie widokowym Maiden’s Cove. Przejazd wzdłuż Atlantyku trasa widokową Chapman’s Peak. Przejazd do Przylądka Dobrej Nadziei. Lunch w Penguin Restaurant. Obserwowanie pingwinów na Boulders Beach. Degustacja wina w Constantia Estate.
Bo-Kaap
Dzielnica Bo-Kaap na zboczu wzgórza jest popularnym miejscem dziennych wycieczek i słynie z wąskich brukowanych uliczek z kolorowymi budynkami.
Lokalna kultura Cape Malay przejawia się w takich miejscach jak meczet Auwal z lat 90 XVIII wieku i muzeum Bo-Kaap z eksponatami związanymi z osiągnięciami muzułmańskich imigrantów. Pobliskie proste restauracje serwują curry, roti i inne dania kuchni Cape Malay.
Chapman’s Peak
Góra po zachodniej stronie Półwyspu Przylądkowego, pomiędzy Hout Bay i Noordhoek w Kapsztadzie. Zachodnie zbocze góry opada ostro na setki metrów do Oceanu Atlantyckiego, a droga, znana jako Chapman’s Peak Drive, przylega do prawie pionowej ściany góry, łącząc Hout Bay z Noordhoek.
Nocleg w Southern Sun Cape Sun

10.dzień

29 MARCA- WTOREK

Plan dnia
Czas na plaży. Transfer na lotnisko.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).