Seattle
8 dni

Zachodnie Wybrzeże USA – od Seattle do San Diego

$1595
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

SEATTLE – LEGENDARNY TARG “PIKE’S PLACE MARKET” – PARK NARODOWY OLYMPIC – HOH RAINFOREST – PLAŻA RUBY – NARODOWE I STANOWE PARKI HISTORYCZNE LEWISA I CLARKA – MIASTECZKO CRESCENT CITY – PARK STANOWY REDWOOD – SAN FRANCISCO – MOST GOLDEN GATE – WZGÓRZE TWIN PEAKS – SANTA CRUZ – MONTEREY – MIASTECZKO CARMEL-BY-THE-SEA – SANTA MONICA – SPACER PO MOLO – SAN DIEGO – PARK NATURALNY SUNSET CLIFFS –


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie grupy na lotnisku ORD w Chicago. Odprawa i przelot bezpośrednio do Seattle. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Zwiedzanie Seattle – największego miasta stanu Waszyngton, które oferuje wiele ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych. Miasto to, siedziba Microsoftu, ma też bardzo duże tradycje lotnicze. To tutaj narodził się prawdziwy, wielki przemysł lotniczy. Boeing wprawdzie przeniósł swoje biura do Chicago, ale fabryki nadal są w Seattle. Odwiedzimy bardzo popularny wśród mieszkańców Pike’s Place Market – legendarny targ ze świeżymi rybami i owocami morza, wypijemy kawę w oryginalnej, pierwszej na świecie, historycznej już lokalizacji Starbucks oraz wyjedziemy na szczyt Space Needle, skąd z wysokości 184 m rozpościera się najlepszy widok na Seattle i okolice. Przejazd na nocleg.

2.dzień

Przejazd do Parku Narodowego Olympic. Kilka krótkich trekkingów po parku znanym z przepięknego wybrzeża, alpejskich łąk, jednych z największych na świecie lasów deszczowych oraz poszarpanych szczytów górskich, z których spływają lodowce. Odwiedzimy Hoh Rainforest, gdzie przejdziemy się szlakiem wśród porośniętych mchem drzew-olbrzymów oraz gigantycznych paproci. Następnie Ruby Beach, jedna z najczęściej fotografowanych plaż na świecie, z unikalnymi formacjami skalnymi oraz wyblakłymi od słońca kłodami dryfującego drewna. Przejazd na nocleg.

3.dzień

Zwiedzanie Narodowych i Stanowych Parków Historycznych Lewisa i Clarka, w pobliżu ujścia rzeki Columbia. Upamiętniają one słynną ekspedycję Lewisa i Clarka, którzy w poszukiwaniu granic Ameryki wyruszyli w pierwszą amerykańską ekspedycję i pokonując wszelkie możliwe niedogodności, zdołali dotrzeć do wybrzeży Pacyfiku. Wyprawa ta zmieniła losy kontynentu. Podczas naszej wyprawy zatrzymamy się w licznych punktach widokowych oraz w pobliżu ujścia rzeki Columbia do Pacyfiku. Piękne, malownicze plaże Oregonu będą naszymi przystankami w drodze na południe wzdłuż wybrzeża Oceanu Spokojnego. Przejazd na nocleg w okolicy Crescent City.

4.dzień

W tym dniu pokonujemy kolejne mile, zdaniem wielu, najpiękniejszej trasy USA. Słynną drogą 101 przejedziemy od Crescent City w kierunku San Francisco. Highway 101 biegnie od Waszyngtonu, przez Oregon, aż do Los Angeles w południowej Kalifornii. Całe wybrzeże, wzdłuż którego prowadzi trasa, zachwyca urzekającą przyrodą, historycznymi miejscami i jednymi z najbardziej rozpoznawalnych miast na świecie. Wysokie klify, winiarnie, gigantyczne sekwoje i urocze, dzikie plaże to świetne miejscówki na niezapomniane zdjęcia. Wzdłuż wybrzeża północnej Kalifornii ciągną się kilometry chronionych lasów. My odwiedzimy Redwood State Park, gdzie odbędziemy spacer wśród spektakularnych, gigantycznych sekwoi. Późnym popołudniem dojazd do San Francisco i niezapomniany zachód słońca nad ikoną San Francisco – mostem Golden Gate, który przez ponad 20 lat miał status najwyższego mostu na świecie.

5.dzień

Od rana poznajemy San Francisco – niezwykłe, jedno z najdroższych i najpiękniejszych miast w USA. To tutaj mieści się największe i najstarsze Chinatown w Ameryce Północnej oraz Lombard Street – najbardziej kręta uliczka na świecie, z ośmioma ostrymi zakrętami na zboczu o nachyleniu 40 stopni. Wjedziemy na wzgórze Twin Peaks, które wznosząc się na wysokość 281m oferuje przepiękną panoramę na miasto z mostem w tle.  Kontynuując naszą podróż na południe podążamy malowniczą „jedynką”. Po drodze zobaczymy historyczną latarnię morską i zatrzymamy się na farmie by skosztować deser ze świeżych, organicznych owoców (niebo w gębie!). Odkryjemy rajską plażę z malowniczą grotą i sekretnym przejściem, a późny lunch zjemy w uroczym Santa Cruz. Zachód słońca obejrzymy w scenerii mostu Bixby Bridge. Wieczorem dojazd do Monterey.

6.dzień

Zwiedzamy Monterey – miasteczko, które uwiecznione przez pisarza Johna Steinbecka, posiada dziesiątki uroczych sklepików z pamiątkami oraz restauracji z owocami morza. Słynie z akwarium z tysiącami roślin i zwierząt morskich, prezentowanych w podwodnych, interaktywnych wystawach oraz Fisherman’s Wharf, historycznego nabrzeża, które w latach 60-tych funkcjonowało jako targ rybny, zanim stało się atrakcją historyczną. Z Monterey udamy się do kolejnej perełki – miasteczka Carmel-by-the-Sea, które leży w sąsiedztwie pól golfowych Pebble Beach i miasta San Jose. Jego burmistrzem był między innymi amerykański aktor i reżyser, Clint Eastwood. W Carmel odwiedzimy Bazylikę San Carlos Borromeo, która została założona w 1770 roku, jako druga z 21 misji kalifornijskich. Przejazd przez Santa Barbara na nocleg w okolice Los Angeles.

7.dzień

Przejazd do Santa Monica, nadmorskiego miasta położonego na zachód od Los Angeles. Pospacerujemy po molo, na którym znajduje się znak oznajmiający koniec legendarnej, historycznej Route 66 – „matki wszystkich dróg. Przejazd w kierunku San Diego, najdalej wysuniętego na południe miasta Kalifornii, położonego w odległości zaledwie 30 km od granicy z Meksykiem i słynnego muru oddzielającego te dwa państwa. Zwiedzanie San Diego. Miłośnikom militariów z pewnością spodoba się port i nabrzeże San Diego, przy którym cumuje lotniskowiec USS Midway (obecnie muzeum), łódź podwodna oraz kilka statków i kutrów należących do marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych. Na poprzecinanych skalnymi klifami pobliskich plażach wylegują się foki i słonie morskie, a klifowe wybrzeże oraz dzika flora i fauna nadaje tym miejscom niespotykany charakter. Zachód słońca obejrzymy przy Sunset Cliffs Natural Park. Nocleg w okolicy San Diego.

8.dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko. Przelot na lotnisko ORD w Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Cena zawiera

  • Przejazdy minibusem na  trasie Seattle – San Diego
  • Zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika

Cena nie zawiera

  • Kosztów przelotów na trasie Chicago – Seattle oraz San Diego – Chicago
  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Door County i Washington Island

$745 3 dni 08-11-2023

Sekrety południowej Kalifornii

$1195 5 dni 07-10-2023 09-18-2023

Sekrety południowej Kalifornii

$995 5 dni 03-25-2023 05-21-2023

Alaska Latem

$2395 11 dni 06-03-2023 07-23-2023 08-20-2023
Pokaż wszystkie wycieczki 111