Park Narodowy Yellowstone

Park Narodowy Yellowstone

6 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
  • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy na całej trasie zwiedzania
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej, jak napoje, drinki, pamiątki, zwyczajowe napiwki itp.
  • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
  • Biletów wstępu

PAŁAC KUKURYDZIANY W MITCHELL – DIGNITY STATUE – KOLONIA PIESKÓW PRERIOWYCH – PARK NARODOWY BADLANDS – MOUNT RUSHMORE Z GŁOWAMI PREZYDENTÓW – POMNIK SZALONEGO KONIA (CRAZY HORSE MEMORIAL) – BLACK HILLS – SYLVAN LAKE – DEADWOOD – DIABELSKA WIEŻA (DEVIL’S TOWER) – CODY – PARK NARODOWY YELLOWSTONE – TARASY TERMALNE MAMMOTH HOT SPRINGS – WIELKI KANION YELLOWSTONE – WODOSPAD NA RZECE YELLOWSTONE – OLD FAITHFUL – GRAND PRISMATIC – MORNING GLORY – GRAND TETON – FREMONT LAKE – KAPITOL STANOWY W WYOMING – BIG BOY 4004 – CHEYENNE MUSEUM DEPOT – KAPITOL STANOWY W IOWA

 

Gorące źródła

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W. Irving Park Road) we wczesnych godzinach porannych (ok. godz. 3:00 rano).

Przejazd przez stany: Illinois, Wisconsin, Minnesota, Południowa Dakotę. W trakcie podróży regularne postoje m.in. na posiłki i napoje. Dłuższy postój planujemy przy Corn Palace – Pałacu Kukurydzianym, którego elewacja wykonana jest z kolb kukurydzy, układanych każdego roku w spektakularną mozaikę. Tworzy ona obrazy z farmerskiego życia mieszkańców Dakoty Południowej.

Mijając rzekę Missouri zatrzymamy się również przy kolejnym punkcie widokowym. To historyczne miejsce  z podróży Clarka i Louise’a. Tam również zobaczymy wysoki na 50 stóp pomnik Indianki, wykonany ze stali nierdzewnej, który został specjalnie zaprojektowany przez rzeźbiarza Dale’a Lamphere’a, aby uczcić kulturę Indian Dakota.

Zanim dojedziemy do Parku Narodowego Badlands, zatrzymamy się by tradycyjnie pozdrowić kolonię piesków preriowych, natomiast sam wieczór zakończymy już w przepięknym Parku Narodowym Badlands. Ten jeden z młodszych parków (powstał w 1978 roku) wyglądem przypomina krajobraz na księżycu lub skamieniałe miasto.

Przejedziemy parkową drogą widokową (Badlands Loop Road), która odsłoni przed nami osobliwe formacje skalne, strome kaniony, wąskie wąwozy, wysokie iglice i kolorowe skały. Przejazd na nocleg.

2.dzień

Po śniadaniu przejedziemy do słynnych „Głów Prezydentów”. Obejrzymy wyrzeźbione w górze Mt. Rushmore słynne popiersia prezydentów – jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Stanach Zjednoczonych. Rzeźba z granitu o wysokości około 60 stóp przedstawia prezydentów USA George’a Washingtona, Thomasa Jeffersona, Theodore’a Roosevelta i Abrahama Lincolna.

Po południu zobaczymy wykuwaną w górze Mt. Thunderhead, niedokończoną jeszcze rzeźbę indiańskiego wodza Crazy Horse (Szalonego Konia). Dzieło to rozpoczął kilkadziesiąt lat temu Korczak Ziółkowski – urodzony w Bostonie syn polskich emigrantów. Planuje się, że ostateczne wymiary rzeźby to 195 metrów długości i 172 metry wysokości.

Ramię Szalonego Konia będzie miało 80 m długości, a głowa 27 m wysokości; dla porównania, głowy czterech prezydentów USA w Mount Rushmore mają po 60 stóp (18 m) wysokości. Pomnik jest w trakcie budowy od 1948 roku i jest jeszcze daleki od ukończenia.

Następnie przejedziemy przez Czarne Wzgórza (Black Hills), i przystaniemy przy ciekawej formacji skalnej Needle’s Eye, która, jak nazwa wskazuje, wyglądem przypomina igielne ucho.  Po południu czeka nas krótki spacer nad Sylvan Lake, prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym z pięciu jezior zlokalizowanych w Custer State Park, a także ze wszystkich jezior w rejonie Black Hills.

Smaczny obiad planujemy w malowniczej scenerii miasteczka Deadwood, po którym przejedziemy do Devil’s Tower. Ten najstarszy pomnik narodowy ma postać granitowego rdzenia dawnego wulkanu, który majestatycznie wznosi się nad równinami prerii. Diabelska Wieża jest ważnym dla Indian miejscem, gdzie spotykają swoich bogów i celebrują rytualne obrzędy. Dość wrażeń na dziś. Udajemy się na nocleg w Wyoming.

3.dzień

Tego dnia docieramy do głównego punktu programu całego wyjazdu – Parku Narodowego Yellowstone, do którego wjedziemy przez Bramę Wschodnią. Po drodze zatrzymamy się w miasteczku Cody, w stanie Wyoming, gdzie w jednej z licznych restauracji spróbujemy pysznego steak’a. Przy wjeździe do parku czas na obowiązkowe zdjęcie pamiątkowe. Nie mniej obowiązkowym przystankiem będzie przystanek z panoramą na jezioro Yellowstone, jedno z najwyżej położonych jezior w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli czas pozwoli zobaczymy też inne gejzery, bulgoczące błota i fumarole, których w parku jest całe mnóstwo. Nocleg w okolicy parku.

 

4.dzień

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie najstarszego i, zdaniem wielu, jednego z najpiękniejszych parków Ameryki – Yellowstone.

Zobaczymy najbardziej charakterystyczne jego zakątki. Zwiedzanie rozpoczniemy od Wielkiego Kanionu Rzeki Yellowstone by przekonać się dlaczego Park nosi nazwę ” Zółty Kamień”. Kanion, którego ściany miejscami osiągają 300 m wysokości, rozpoczyna się przepięknym wodospadem Upper Falls na rzece Yellowstone. Wodospad ma wysokość 94 m, a więc jest on prawie dwukrotnie wyższy niż inny, nie mniej znany wodospad Niagara. To jedna z bardziej malowniczych fotograficznych miejscówek w parku.

Następnie udamy się pod najbardziej znany w świecie gejzer Old Faithful, gdzie wraz z innymi „ciekawskimi”  zaczekamy na jego erupcję. Gejzer, którego nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza „stary wierny”, wybucha regularnie co kilkadziesiąt minut, tryskając fontanną wody i kłębami pary.

Zatrzymamy się też przy przepięknym i najbardziej kolorowym cudzie natury w Parku Narodowym Yellowstone – Grand Prismatic oraz przy cudownie niebieskim „Morning Glory”. Przewidziany czas wolny na spacer i samodzielną eksplorację parku.

Późnym popołudniem udamy się w kierunku Grand Teton. To pasmo górskie Gór Skalistych rozciąga się na odcinku około 40 mil przez stan Wyoming, na wschód od Idaho, a większa część tego pasma znajduje się w obrębie Parku Narodowego Grand Teton. Przejazd na nocleg w Wyoming.

5.dzień

Przy sprzyjającej pogodzie pojedziemy nad Fremont Lake. Jest to drugie co do wielkości, naturalne jezioro o długości 12 mil i szerokości do 1 mili oraz siódme co do głębokości jezioro wkraju. Ze szlaku spacerowego wzdłuż jeziora rozciąga się przepiękna panorama na Wind River Range.

Kolejnym przystankiem w dzisiejszej podróży będzie stolica stanu Wyoming, Cheyenne. Zatrzymamy się przy budynku stanowego kapitolu oraz największej, parowej lokomotywie na świecie – Big Boy 4004. Odwiedzimy też Cheyenne Depot Museum. Potem czas na posiłek, po którym ruszamy w droge powrotną. Nocleg w Nebrasce.

 

6.dzień

Kontynuujemy drogę powrotną do Chicago. Mijając amerykańskie prerie, zatrzymamy się w stolicy stanu Iowa, Des Moines, przy budynku kapitolu stanowego, którego kopuła pokryta jest płatkami prawie 24-karatowego złota. Planowany przyjazd do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

 

Pokaż cały plan wycieczki

6 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).