Wyspa Wielkanocna 2024/2025

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach wysokiej klasy turystycznej w pokojach 2-osobowych.
 • Transport  na całej trasie zwiedzania.
 • Śniadania w hotelach.
 • Zwiedzanie Santiago de Chile.
 • Bilet do Parku Narodowego Rapa Nui.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Realizację wycieczki zgodnie z programem.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu lotów na trasie Santiago de Chile – Wyspa Wielkanocna – Santiago de Chile (ok. 900 USD)
 • Wyżywienia poza wymienionym w świadczeniach.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego. Koszt ok. $750.

*KALKULACJĘ KOSZTÓW PRZYGOTOWANO DLA GRUPY MIN 10 OSÓB PŁACĄCYCH.

 

Zapraszamy was na niezapomnianą podróż po tej tajemniczej krainie, gdzie posągi Moai kryją wiele fascynujących historii. Odkryjcie bogactwo kultury Rapa Nui, dziką przyrodę i niezwykłą atmosferę tej magicznej wyspy. Gotowi na niezapomniane wrażenia? Wyspa Wielkanocna na Was czeka!

 

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Wczasy

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Lot do Santiago de Chile

Naszą podróż rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej, aby dotrzeć do Santiago de Chile.

2.dzień

Santiago de Chile

Po przylocie do Santiago de Chile i zakwaterowaniu w hotelu udamy się na zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. Plaza de Armas, Katedrę, budynek Poczty Głównej, jak również Pałac Prezydencki La Moneda, malutką dzielnicę Paris-Londres wraz z zabytkowym kościołem San Francisco.

Następnie udamy się na słynne wzgórze San Cristobl, gdzie skorzystamy z kolejki i wjedziemy na punkt widokowy. Tu podziwianie panoramicznego widoku miasta i pasma Andów.

Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

3.dzień

Wyspa Wielkanocna

Po wczesnym śniadaniu udamy się na lot na Wyspę Wielkanocną. Po przylocie tradycyjne powitanie na lotnisku w miasteczku Hanga Roa i przejazd do hotelu.

Następnie czas wolny, który można wykorzystać na spacer po miasteczku Hanga Roa – stolicy, a jednocześnie jedynym miasteczku na całej Wyspie Wielkanocnej.

Nocleg w hotelu w Hanga Roa

4.dzień

Orongo - Rano Kau

Dziś zobaczymy jak piękna jest Wyspa Wielkanocna.

Odwiedzimy m.in.: Orongo – uroczyste miasteczko poświęcone kultowi człowieka – ptaka. Następnie zwiedzimy Ahu Vinapu ze swoją architekturą przypominającą budowle ludów przedinkaskich.

Kolejny punkt widokowy, który odwiedzimy, pozwoli nam docenić krater Rano Kau z jego laguną.

Powrót do miasteczka i nocleg.

5.dzień

Rano Raraku, Ahu Tongariki

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku południowego wybrzeża i wschodniej części wyspy na wycieczkę, podczas której będziemy podziwiać prace starożytnego społeczeństwa Rapa Nui.

Odwiedzimy m.in. Hanga Poukura – przepiękne wybrzeże z ciekawymi formacjami skalnymi pochodzenia wulkanicznego i fenomenem zwanym Blowhole.

Następnie kontynuujemy podróż wzdłuż południowego wybrzeża aż do wejścia do „Ara o te Moai” i idziemy w kierunku Rano Raraku – obszaru wulkanu, który został przekształcony w fabrykę megalitów.

Na koniec wycieczki zwiedzamy Ahu Tongariki – największy i najbardziej imponujący odrestaurowany zabytek na Rapa Nui z 15 potężnymi Moai odstawionymi na ich miejsce.

Powrót do hotelu.

6.dzień

Terevaka, Ahu Akivi

Dziś wybierzemy się do starej farmy owiec Vai Tea, gdzie zaczyna się nasza wędrówka na najwyższy szczyt Maunga Terevaka.

Wędrówka na Maunga Terevaka to nie tylko fizyczne wyzwanie, ale także duchowa podróż po historii, naturze i kulturze Wyspy Wielkanocnej.

Po południu czas wolny. Nocleg na wyspie.

7.dzień

Tongariki, Anakena Beach

Dziś wyjedziemy z hotelu wcześnie rano, by podziwiać pierwsze promienie słońca wznoszące się za Moai wzniesionymi na Ahu Tongariki w zatoce Hanga Nui. Następnie wrócimy do hotelu na śniadanie.

Po śniadaniu odwiedzimy ekscytujące jaskinie w odległej środkowej i zachodniej części Wyspy Wielkanocnej.

Powrót do hotelu i czas wolny.

8.dzień

Hanga Roa, Santiago de Chile

Po śniadaniu będzie czas na ostatnie pamiątki i ostatnie chwile na polinezyjskej wyspie. To ostatnia szansa na spróbowanie tradycyjnych pierożków – empanadas z tuńczykiem, czy też ciasta po’e, deseru na bazie banana i dyni.

Transport na lotnisko z tradycyjnym pożegnaniem i lot powrotny do Santiago de Chile. Transport do hotelu w Santiago na nocleg.

9.dzień

Wylot z Santiago de Chile

Po śniadaniu czas wolny, a następnie transfer na lotnisko na lot powrotny.

10.dzień

Koniec podróży

Jak podobała się Wam Wyspa Wielkanocna? Dzisiaj czas dzielenia się wrażeniami i pożegnania z grupą i przylot do domu, by planować kolejną podróż z Rek Travel

Polecamy następną podróż z Rek Travel Adventure na Falklandy.

Wyspa Wielkanocna 2024: tajemnice posągów Moai

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).