Wyspa Mackinac, podwodne wraki i Wydmy Śpiącego Niedźwiedzia: czterodniowa przygoda w Michigan

4 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy na całej trasie wycieczki
 • w niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
 • opiekę przewodników
 • kompleksowe wsparcie dla klienta, na każdym etapie Twojej podróży

 

Przed każdą wycieczką wysyłamy SMS z informacjami dotyczącymi wyjazdu. W tym przypomnieniu zawieramy szczegóły takie jak godzina zbiórki i miejsce wyjazdu – zawsze jest to nasze biuro. Przypominamy także o wszelkich opłatach związanych z wycieczką, takich jak koszty biletów wstępu.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • biletów wstępu

Zapraszamy na czterodniową przygodę, która przeniesie Cię do serca Michigan, stanu pełnego naturalnych cudów i fascynujących atrakcji. Nasza wycieczka “Wyspa Mackinac, Podwodne Wraki i Wydmy Śpiącego Niedźwiedzia” to niezapomniane doświadczenie, które pozwoli Ci odkryć najpiękniejsze zakątki tego stanu.

Podczas tej wycieczki odwiedzimy:

 • Wyspę Mackinac, gdzie poczujesz, jak cofasz się w czasie. Transport ograniczony jest tam do rowerów, koni i powozów, co dodaje temu miejscu niepowtarzalnego uroku.
 • Podwodne wraki na Jeziorze Huron. Podczas rejsu o zachodzie słońca będziesz mógł podziwiać te tajemnicze struktury przez szklane dno łodzi.
 • Wydmy Śpiącego Niedźwiedzia, które wznoszą się nad piaszczystymi plażami Jeziora Michigan. To miejsce zostało wybrane przez ABC Good Morning America jako najpiękniejsze miejsce w Ameryce.

Czy jesteś gotowy na przygodę? Dołącz do nas i odkryj te i wiele innych atrakcji, które czekają na Ciebie w Michigan. Zarezerwuj swoje miejsce już dziś!

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka

Wspinaczka


Plan podróży

1.dzień

Odkryj nieodkryte skarby Michigan z Rek Travel

Rozpocznij swoją niezapomnianą trzydniową przygodę z Rek Travel, wyruszając wczesnym rankiem z naszego biura przy 5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634. Czeka Cię podróż pełna niesamowitych widoków, przepełniona atrakcjami, które odkryjesz wzdłuż południowego i wschodniego wybrzeża malowniczego Jeziora Michigan.

Przez serce Chicago do tajemniczych wydm Indiany

Twoja podróż rozpocznie się od przejazdu przez tętniące życiem centrum Chicago, a następnie przez majestatyczne wydmy Indiany. Czeka Cię wizyta w tajemniczym stanie Michigan, który skrywa wiele nieodkrytych skarbów.

St Joseph – latarnia morska strzegąca portu od 1832 roku

Następnie odwiedzisz St Joseph, gdzie czeka na Ciebie spacer do historycznej latarni morskiej, która od 1832 roku strzeże wejścia do portu. To miejsce pełne jest historii i piękna. Czeka Cię niezapomniane doświadczenie, podczas którego poczujesz atmosferę tego miejsca, zanurzysz się w jego historię i będziesz mógł podziwiać niesamowite widoki.

Podziwiaj panoramę Jeziora Michigan z najwyższego punktu widokowego

Spacer wzdłuż piaszczystego brzegu Jeziora Michigan, który doprowadzi Ciebie do punktu widokowego, który jest najwyższym miejscem w okolicy. Po pokonaniu ponad 200 schodów, czeka Cię zapierająca dech w piersiach panorama na jezioro. To niezapomniane doświadczenie, które pozwoli Ci poczuć prawdziwą wielkość i piękno Jeziora Michigan.

Odkrywanie Wydm Śpiącego Niedźwiedzia

Następnie udajemy się w kierunku Sleeping Bear Dunes National Lakeshore. Wydmy Śpiącego Niedźwiedzia wznoszą się nad piaszczystymi plażami Jeziora Michigan, jedynego z Pięciu Wielkich Jezior, które w całości znajduje się w granicach USA. Z 60 milami chronionych plaż, to miejsce zostało kilka lat temu wybrane przez ABC Good Morning America jako najpiękniejsze miejsce w Ameryce.

Przejazd trasą widokową

Kolejnym punktem naszej trasy jest 7-milowa trasa widokowa, która oferuje zapierające dech w piersiach widoki na wydmy, Jezioro Michigan i Glen Lake. Ta malownicza droga jest jedną z najbardziej spektakularnych tras widokowych w Stanach Zjednoczonych. Zatrzymujemy się w licznych punktach widokowych, aby móc podziwiać panoramę jeziora z wysokości 450 stóp – to jeden z najlepszych widoków na Jezioro Michigan. Tu podziwiamy niezapomniany zachód słońca.

Wieczorny przejazd do Traverse City

Wieczorem udajemy się na nocleg w okolicach Traverse City, gdzie zaczniemy kolejny dzień naszej wycieczki. Przygotuj się na kolejne niesamowite doświadczenia, które czekają na Ciebie w drugim dniu naszej wycieczki.

2.dzień

Odkrywanie uroków Leland, Cross Village, Mackinac City i Cheboygen

Poranny start w Leland

Kolejny dzień naszej wycieczki rozpoczniemy odwiedzając malownicze miasteczko Leland. Położone na wybrzeżu Sleeping Bear Dunes, pomiędzy Jeziorami Michigan i Leelanau, Leland jest prawdziwym klejnotem. Zwiedzimy je pieszo, odkrywając urokliwe sklepiki i galerie, które odwiedzimy podczas spaceru. Miasteczko jest niezwykle malownicze dzięki położonym nad samą wodą restauracjom i niewielkiemu wodospadowi w samym centrum tej rybackiej wioski.

Cross Village – śladem polskiego artysty

Następnie odwiedzimy wioskę Cross Village, gdzie spotkamy się z niezwykłą historią. Poznamy tam niezwykłą historię Polaka, artysty – samouka, który po śmierci indiańskiego wodza, został mianowany jego następcą i przybrał imię Biała Chmura. Odwiedzimy utworzony przez niego zajazd, który stał się popularnym miejscem spotkań lokalnej społeczności.

Mackinac City – brama do historii i przygody

Następnie przejedziemy do Mackinaw City. To brama do Górnego Półwyspu i jedno z najlepszych miejsc do zobaczenia w Michigan ze względu na swoje położenie i bogatą historię. Miasteczko jest jednym z dwóch głównych portów promowych dla osób chcących odwiedzić wyspę Mackinac. Zobaczymy latarnię morską Old Mackinac Point i odwiedzimy muzeum, w którym poznamy historię budowy słynnego mostu.

Cheboygen – rejs po zachodzie słońca

Na zakończenie dnia czeka na Ciebie nietypowa atrakcja. Wybierzemy się w rejs o zachodzie słońca po jeziorze Huron, jednym z pięciu Wielkich Jezior. Popłyniemy po rzece Cheboygen obok zabytkowych latarni by później w płytkich wodach zatoki oglądać przez przeszklone dno podwodne wraki, których historię przybliży nam przewodnik.

Wieczorny przejazd na nocleg

Późnym wieczorem udajemy się na nocleg, gdzie zaczniemy kolejny dzień naszej wycieczki. Przygotuj się na kolejne niesamowite doświadczenia, które czekają na Ciebie w trzecim dniu naszej wycieczki.

3.dzień

Pełen przygód dzień na Mackinac Island i wizyta w Ludington

Mackinac Island – rowerowy raj

Cały trzeci dzień naszej wycieczki poświęcimy na Mackinac Island, które nieustannie przyciąga nie tylko miłośników rowerów. Dostaniemy się na nią przejeżdżając po słynnym moście, łączącym górny i dolny półwysep stanu Michigan. To najdłuższy most wiszący na półkuli zachodniej, często porównywany do Golden Gate Bridge w San Francisco ze względu na swoje piękno.

Podróż w czasie na Mackinac Island

Na wyspę dostaniemy się promem wypływającym z miasteczka St. Ignace. Mackinac Island to jedno z niewielu miejsc, gdzie wprowadzono zakaz ruchu samochodowego. Przebywając w miejscu, gdzie transport ograniczony jest do rowerów, koni i powozów, poczujesz, jak cofasz się w czasie.

Spacer po Mackinac Island

Udamy się na spacer główną ulicą, przy której „rozsiadły się” ukwiecone hotele i dziesiątki oryginalnych sklepików. W niektórych z nich można podpatrzeć produkcję lokalnych łakoci (fudge), które wysyłane są na cały świat. Zajrzymy do ciekawego kościółka św. Anny i do Butterfly Museum z okazami motyli pochodzącymi z całego świata. Zobaczymy historyczny fort i Arch Rock – naturalny łuk wapienny powstały w okresie polodowcowym z ciekawym widokiem na jezioro. Spacer zaprowadzi nas też do Grand Hotel, jednego z największych hoteli na świecie.

Wieczorny powrót z Mackinac Island

W wolnym czasie będzie można wypożyczyć rower lub przejechać się konną dorożką. Wieczorem powrót promem na górną część Półwyspu Michigan. Przy sprzyjających warunkach pogodowych przy Mackinac Bridge obejrzymy zachód słońca.

Powrót do hotelu i relaks po pełnym wrażeń dniu

Po dniu pełnym odkryć i niesamowitych doświadczeń, wrócimy do naszego hotelu. Tam będzie można odpocząć, podsumować wrażenia z dnia, a także naładować baterie przed kolejnym dniem pełnym przygód. Czas ten można wykorzystać na relaks, rozmowy z innymi uczestnikami wycieczki, czy też na cieszenie się urokami hotelu.

4.dzień

Ostatni dzień pełen przygód w Michigan

Ludington – miasto artystów i rzeźb

Ostatni dzień naszej czterodniowej przygody z Michigan rozpoczniemy od wizyty w Ludington. To miasto przyciąga artystów swoim naturalnym pięknem, a w jego centrum znajdują się galerie fotografów, malarstwa i rzeźby. Te ostatnie, wykonane z brązu, a przedstawiające różne aspekty historii tego portowego miasta, będziemy mieć okazję obejrzeć w formie ciągle powiększającej się kolekcji w parku przy promenadzie, w sąsiedztwie przystani.

Silver Lake – raj dla miłośników przyrody i adrenaliny

Następnie skierujemy się w kierunku parku stanowego Silver Lake. Położony na granicy dwóch jezior – Michigan Lake i Silver Lake, pokryty jest gęstym lasem i różnej wysokości i kształtu wydmami, będącymi dziełem wiejącego z dużą prędkością w stronę zachodniego wybrzeża wiatru. Przed nami wyjątkowa atrakcja – przejażdżka samochodami terenowymi po wydmach.

Little Sable Point Lighthouse – widok, który zapiera dech w piersiach

Nieopodal Silver Lake znajduje się Little Sable Point Lighthouse i będzie to kolejny punkt na naszej trasie w drodze powrotnej do Chicago. Tam planujemy krótki postój na odpoczynek i spacer po plaży, a dla chętnych wejście na wybudowaną w 1874 roku latarnię, z której roztacza się piękny widok na jezioro. Dla tego widoku warto pokonać 130 stopni wiodących na górę.

Powrót do Chicago

Powrót do Chicago planujemy w godzinach wieczornych, kończąc naszą niezapomnianą, czterodniową przygodę po stanu Michigan.

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).