chicago

Wybrane Atrakcje Chicago – Usługi Transportowe

1 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opieka polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.

Plan podróży

1.dzień

Wyjazd o godzinie 9:00 rano sprzed biura Rek Travel (5825 W. Irving Park Road). Przejazd na północne przedmieścia – Winnetki, jednego z najbogatszych miast Ameryki. Oglądanie z zewnątrz Świątyni Wszystkich Wyznań Bahai w Wilmette. Następnie przejazd do centrum wzdłuż jeziora Michigan z panoramą Uniwersytetu Northwestern,  założonego w 1851 roku w miejscowości Evanstone przez rodzinę McCormic

Po przyjeździe do centrum Chicago podziwianie ulicy Michigan Avenue na wysokości najstarszego zabytku miasta – Watertower, a następnie Michigan Avenue nazywanej Złotą Milą oraz Katedry Najświętszego Imienia Jezus w Chicago, wzniesionej w 1875 roku po wielkim pożarze miasta. Przejazd do Millenium Park, gdzie zobaczymy Cloud Gate nazywaną pieszczotliwie „fasolką”.

Zobaczymy także The Art Institute of Chicago, Bibliotekę Miejską oraz miejsce, gdzie rozpoczyna się słynna Route 66. Następnie przejedziemy na południe miasta ulicą Columbus Drive, gdzie corocznie odbywa się Polska Parada 3-go Maja. Po drodze będziemy podziwiać Pomniki Kościuszki, Kopernika, Fontannę Buckingham, Adler Planetarium, Field Museum, Stadion Soldier Field i Arie Crown Theatre.

Kolejnym miejscem naszej wyprawy będzie słynny na cały świat Uniwersytet Chicago, który wykształcił ponad setkę laureatów nagrody Nobla. Tam planujemy spacer po campusie uniwersyteckim oraz wizytę w Kaplicy Rockefelera – fundatora szkoły. Ze świątyni wiedzy udamy się do jednej z najprężniej rozwijających się chińskich dzielnic w USA czyli do chicagowskiej Chinatown. Tam w cieniu chińskiej bramy będziemy mogli zakupić pamiątki z wietrznego miasta.

Następnie powrócimy do Downtown aby wjechać na najwyższy budynek miasta – Willis Tower (ongiś Sears Tower) i móc stamtąd podziwiać panoramę nie tylko całego Chicago, ale także stanów Illinois, Indiany, Michigan i Wisconsin. W godzinach wieczornych planujemy dla Państwa rejs po rzece Chicago i Jeziorze Michigan, skąd będziemy mogli podziwiać panoramę wieżowców przy zachodzącym słońcu. Rejs trwać będzie około 90 minut.

Po powrocie na stały ląd powrócimy do miejsca skąd rozpoczęła się nasza przygoda z wietrznym miastem i tam zakończymy wycieczkę.

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).