Wiosna w Smoky Mountains

Wiosna w Smoky Mountains

4 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.

Wiosna w Smoky Mountains


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godzinie 5:00 rano. Całodzienny przejazd przez Illinois, Indianę, Kentucky oraz Tennessee. W czasie podróży regularne postoje na krótki odpoczynek i posiłki.

Dojazd do Gatlinburga – miasta położonego u stóp Parku Narodowego Wielkich Gór Dymnych, najczęściej odwiedzanego parku narodowego w Stanach Zjednoczonych. Wieczorem spacer po mieście. Czas na odpoczynek. Nocleg.

2.dzień

Dzień 2

Dzisiejszy dzień spędzimy w Parku Narodowym Gór Dymnych.

O poranku, kiedy góry spowija jeszcze mgła, wjedziemy kultowym SkyLift na Gatlinburg SkyBridge. To najdłuższy, wiszący most dla pieszych w Ameryce Północnej. Z kładki SkyDeck, która dosłownie przecina niebo, rozciągając się na ponad 200 metrów nad głęboką doliną, będziemy mogli podziwiać majestat Gór Dymnych.

Spacer przez most po szklanych panelach na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.

W dalszej części dnia, krótkie przyjemne wędrówki przy Sugarlands Visitor Center. Wybierzemy się m.in. na szlak wzdłuż Little River prowadzący do 80-metrowego wodospadu. Miejsce to jest jednym z najbardziej popularnych w rejonie Smoky Mountains.

Wieczorem czas wolny w Gatlinburgu. Do wyboru jest cała gama rozrywkowych miejsc, jak na przykład Ripley’s Aquarium z ponad 10 tysiącami egzotycznych stworzeń morskich, Muzeum „Ripley’s Believe It or Not” lub rodzinny Park Rozrywki Anakeesta, oferujący spacery po wiszących mostach nad koronami drzew, czy wieżę widokowa z panoramą 360 stopni.

Nocleg.

3.dzień

Dzień 3

Dzisiaj rozpoczynamy prawdziwą przygodę z Parkiem Narodowym Smoky Mountains.

Przejedziemy przez główne pasmo gór z przystankami w najbardziej malowniczych miejscach. Na początek panorama na Wielkie Góry Dymne z przełęczy Newfound Gap, gdzie zrobimy sobie obowiązkowe selfie z tablicą oznaczającą granicę między dwoma stanami: Tennessee i Północną Karoliną.

Odwiedzimy rezerwat Indian Cherokee oraz wybierzemy się na szlaki do pobliskich wodospadów. Następnie przejazd do Clingman’s Dome – najwyższego punktu w stanie Tennessee, najwyższego szczytu na wschód od Mississippi, a także najwyższego punktu na Szlaku Appalachów (2025 m n.p.m.).

Podejście na platformę widokową jest strome, ale rozciąga się z niej widok do pozazdroszczenia, szczególnie, że zostaniemy tam na zachód słońca.

Powrót do Gatlinburga. Czas wolny. Nocleg.

4.dzień

Przejazd do Pigeon Forge. Śniadanie w Starym Młynie. Droga powrotna do Chicago, do którego zamierzamy dojechać w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).