Mackinac Island

Wiosna na Mackinac Island

2 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • nocleg w hotelu wysokiej klasy turystycznej
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • transport na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • wyżywienia
  • biletów wstępu
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

Mackinac Island

MACKINAW CITY – PARADA Z OKAZJI MEMORIAL DAY WEEKEND – REJS NA MACKINAC ISLAND – PRZEJAZD BRYCZKĄ  – WINGS OF MACKINAC – ARCH ROCK – FORT MACKINAC – MACKINAC DOWNTOWN – UDZIAŁ W INSCENICACJI HISTORYCZNYCH WYDARZEŃ I POKAZACH STRZELANIA Z MUSZKIETÓW – WIZYTA W WĘDZARNI RYB

Kultura i historia

Plaże

Rozrywka

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed siedziby Rek Travel we wczesnych godzinach porannych.

Przejazd do Mackinaw City, gdzie przyjrzymy się uroczystej paradzie z okazji Merial Day Weekend. Po paradzie przejazd do przystani i rejs promem na Wyspę Mackinac.

Wyspę odwiedzimy w czasie kwitnienia bzów, których kolory i zapach dodają uroku i tak malowniczej już wyspie. W sezonie kwitnienia organizowany jest też tam Festiwal Bzów.

Mackinac Island to wyspa wyjątkowa, gdzyż oprócz straży pożarnej i ambulansu medycznego nie ma  tam żadnych samochodów, a ruch kołowy odbywa się tylko na rowerach i pojazdami konnymi.

Po wyspie przejedziemy się bryczką. Podczas przejażdżki będziemy mogli podziwiać nie tylko wspaniałe widoki, ale również kolorową i różnorodną architekturę tonących w kwiatach domów mieszkalnych.

Pierwszym przystankiem będzie Wings of Mackinac. Jest to duża szklarnia z ogrodem, w środku której będziemy mogli zobaczyć różne gatunki pięknych roślin i hodowle jeszcze piękniejszych motyli.

Następnym przystankiem będzie słynna formacja skalna Arch Rock. Jest ona jedną z głównych i chyba najbardziej znanych atrakcji turystycznych na wyspie, spod której rospościera się cudowny widok na jezioro Huron.

Ostatnim przystankiem na trasie wycieczki będzie położony na wysokim wzgórzu Fort Mackinac. Jest on pozostałością po stacjonującej tam kiedyś brytyjskiej, a potem amerykańskiej jednostce wojskowej.

Po przejażdżce czas wolny na zakupy pamiątek i zjedzenie obiadu (koszt własny) w malowniczym downtown. Wieczorem powrót do Mackinaw City na nocleg.

2.dzień

Tego dnia od rana w mieście odbywają się inscenizacje wydarzeń, które miały miejsce w 1763 i 1779 roku. W 1763 roku wybuchło w tym miejscu powstanie Pontiac’a. To wtedy wojownicy indiańscy pozorując mecz w piłkę (Lacrosse) podstępem zajęli fort Michilimackinac. Natomiast w roku 1779 brytyjczycy zlikwidowali swój garnizon wojskowy w Michilimackinac i przenieśli go na wyspę Mackinac.

Jest to najstarsza tego typu impreza w Stanach Zjednoczonych. Podczas jej trwania mają miejsce pokazy strzelania z muszkietów i salwy ognia artyleryjskiego. Można będzie również porozmawiać z przebranymi w stroje z tamtej epoki żołnierzami brytyjskimi, francuskimi handlarzami skór i ubranymi w tradycyjne stroje Indianami.

Zanim udamy się w drogę powrotną zajedziemy jeszcze do wędzarni ryb, w której można będzie spróbować pysznej kiełbasy zrobionej z White Fish.

Powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).