Wiosenna Alaska

7 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • 5 noclegów  w resorcie Alyeska Resort: pokój dwuosobowy $1395/osoba , pokój 3 osobowy $1195/osoba, pokój 4 osobowy $995/osoba
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Transfer z i na lotnisko

Cena nie zawiera

  • Kosztu biletów lotniczych
  • Wyżywienia
  • Możliwość dokupienia śniadania w cenie 35$ od osoby
  • Biletów wstępów
  • Wydatków natury osobistej ( napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp. )

ANCHORAGE – GIRDWOOD – PARK NARODOWY KENAI FJORD – SEWARD – WASILLA – FARMA RENIFERÓW – LOT HELIKOPTEREM – PARK NARODOWY GUGACH – WHITTIER – JEZIORO I LODOWIEC PORTAGE – “POLOWANIE” NA ZORZĘ  – PARK NARODOWY KINCAID – “POLOWANIE” NA ŁOSIA – ANCHORAGE – WILDLIFE CONSERVATION CENTER – SEWARD HIGHWAY

Kultura i historia

Parki narodowe

Rejs statkiem

Rozrywka

Trekking/hiking

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - ANCHORAGE

Odprawa bagażowa na ORD z przewodnikiem, wylot w godzinach rannych. Przylot do Anchorage, transfer do hotelu, zwiedzanie okolic Girdwood.

2.dzień

OSADA SEWARD

Po śniadaniu wybierzemy się do parku narodowego Kenai Fjords, a dokładnie do malowniczo położonej osady Seward, skąd wyruszymy na rejs w poszukiwaniu wielorybów, delfinów, lwów morskich i podziwianiu piękna gór wpadających do oceanu. Po rejsie obiad w lokalnej restauracji serwującej świeże, alaskańskie ryby. Następnie powrót do hotelu i wieczorek zapoznawczy przy ognisku i grzańcu.

3.dzień

WASILLA

Rano, wypoczęci udamy się w okolice Wasilla, gdzie pognamy zaprzęgiem psim kierowanym przez najlepszych maszerów na Alasce. Stamtąd co roku wyrusza najsłynniejszy wyścig psich zaprzęgów – Iditarod, którego historia sięga początku XX wieku. Po śnieżnej wyprawie odwiedzimy lokalne muzeum poświęcone wyścigowi. Następnie odwiedzimy farmę reniferów, gdzie dla chętnych będzie okazja pocałunku z łosiem. Po kolacji, udamy się w stronę hotelu na nocleg. Dla chętnych tego dnia, zamiast psich zaprzęgów, przygotowaliśmy kolejną atrakcję – lot helikopterem ponad górami parku Chugach z lądowaniem na lodowcu, jak i możliwość krótkich wędrówek po malowniczej okolicy.

4.dzień

WHITTIER - PORTAGE

Po śniadaniu, dla chętnych wrażeń przygotowaliśmy przejażdżkę skuterami śnieżnymi po okolicznych górach. Dla pozostałych możliwość szusowania po okolicy na rowerach tzn. fat tire bike lub relaks w hotelowym spa na zewnątrz, gdzie będą czekać na państwa baseny z gorącą wodą, sauna, i inne atrakcje pod gołym niebem z widokami na okalające hotel śnieżne szczyty. Po południu, wybierzemy się do mistycznego miasteczka Whittier, które dawniej było bazą wojskową, gdzie  wszyscy mieszkańcy mieszkała w jednym bloku i skąd latem odchodzą rejsy na najpiękniejsze lodowce w okolicy. Po drodze zatrzymamy się w punkcie widokowym przy jeziorze Portage, skąd można zobaczyć lodowiec o takiej samej nazwie usytuowany na drugim krańcu jeziora. Po dniu pełnym emocji udamy się na kolacje, a wieczorem będziemy próbować złapać zorzę polarną.

5.dzień

ANCHORAGE

Dziś udamy się na zwiedzanie największego miasta na Alasce – Anchorage. Wraz z przewodnikiem będziemy odkrywać znane i mniej znane zakamarki miasta. Wybierzemy się do parku Kincaid na poszukiwanie łosia, podjedziemy pod pomnik kapitana Cooka, wypijemy pyszna kawę z jednego z lokalnych coffee booths, odwiedzimy klimatyczne lokalne browarnie, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zwiedzimy centrum miasta, odwiedzimy jedno z lokalnych muzeów poświęconych kulturze rodowitych Alaskańczyków. Na koniec oczywiście wybierzemy się na pyszny obiad w tradycyjnej Alaskańskiej restauracji. Po dniu pełnym wrażeń, wrócimy do hotelu na wspólny wieczorek przy ognisku, skąd będziemy próbować upolować zorzę polarną.

6.dzień

SEWARD HIGHWAY - ANCHORAGE

Rano, po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, udamy się do lokalnego wildlife conservation center, w którym zwierzęta dochodzą do pełni sił przed ponownym wypuszczeniem do swojego naturalnego środowiska. Będziemy mieli okazji zobaczyć niedźwiedzie, białe wilki, renifery czy piżmowoły arktyczne. Następnie udamy się w stronę Anchorage, po drodze zatrzymując się w najlepszych punktach widokowych niezwykle malowniczej trasy Seward Highway, jak Beluga point, Bird point czy Bore tide viewing. W Anchorage zrobimy pamiątkowe zakupy w najlepszym lokalnym gift shop, jeszcze raz udamy się na poszukiwanie łosia i zjemy kolejną pyszną kolację w ulubionej restauracji Alaskańczyków. Wieczorem transfer na lotnisko i odlot do Chicago.

7.dzień

ANCHORAGE - CHICAGO

Przylot do Chicago w godzinach rannych.

Pokaż cały plan wycieczki

7 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).