Wielkie Metropolie Wschodniego Wybrzeża

5 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach wysokiej klasy MARRIOTT I SHERATON
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych lub jedno-osobowych za niewielką dopłatą
 • przejazdy na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
 • Kompleksowe wsparcie dla klienta, na każdym etapie Twojej podróży

 

Przed każdą wycieczką wysyłamy SMS z informacjami dotyczącymi wyjazdu. W tym przypomnieniu zawieramy szczegóły takie jak godzina zbiórki i miejsce wyjazdu – zawsze jest to nasze biuro. Przypominamy także o wszelkich opłatach związanych z wycieczką, takich jak koszty biletów wstępu.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • Biletów wstępu

Czy marzyłeś kiedykolwiek o zwiedzaniu najważniejszych miast wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych? Czy chcesz zobaczyć słynne miejsca i zrozumieć historię, która ukształtowała Amerykę, jaką znamy dzisiaj? Jeśli tak, to nasza wycieczka “Wielkie Metropolie Wschodniego Wybrzeża” jest idealna dla Ciebie!

Na przestrzeni pięciu dni zanurzysz się w fascynujący świat metropolii jak Nowy Jork, Filadelfia czy Waszyngton DC. Nasza niepowtarzalna trasa obejmuje atrakcje charakterystyczne dla określonego regionu – od porywających struktur miejskich po miejsca pełne dziedzictwa, które są symbolem lokalnej historii. Wystarczy chwila, aby poczuć puls życia w tych miastach, które są pełne aktywności o każdej porze!

Podczas wycieczki z nami odwiedzisz:

 1. Wodospady Niagara
 2. Muzea
 3. The Edge
 4. Historyczne pomniki
 5. 9/11 Memorial
 6. Rejs statkiem
 7. Biały Dom
 8. Dzwon Wolności
 9. Filadelfia
 10. Waszyngton D.C.
 11. Schody Rockiego Balboa
 12. Flight 93 National Memorial

I wiele innych!

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę, która pozwoli Ci zobaczyć Amerykę jak nigdy dotąd! Zanurz się w niesamowity świat amerykańskich metropolii. Ta okazja nie zdarza się często – przeżyj z nami wspaniały czas.

UWAGA!!!
PROGRAM WYJAZDU W TERMINIE 10 – 14 SIERPNIA 2023 REALIZOWANY JEST W ODWRÓCONEJ KOLEJNOŚCI

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Odkrywanie potężnych Wodospadów Niagara – Rejs "Maid of the Mist", Jaskinia Wiatrów, Goat Island, Luna Island i nocny pokaz świateł wodospadu

Poranny Start: W drodze do Cudu Natury

wodospad niagara
Widok na wodospad Niagara Falls

Ruszamy na naszą przygodę o godzinie 4:00 rano, z biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd). Zaczniemy naszą podróż, przemierzając stany Illinois, Indiana, Ohio, Pensylwania i Nowy Jork. Po drodze zadbamy o odpowiedni odpoczynek, odświeżające kawy i smaczne posiłki, aby nabrać energii na naszą ekscytującą podróż.

Spotkanie z Potęgą: Rejs “Maid of the Mist”

Naszym pierwszym celem są Wodospady Niagara, uznane za jedne z największych cudów natury w USA. Zacznijmy naszą przygodę z wielkim rozmachem, pływając na statku wycieczkowym “Maid of the Mist”, który zaniesie nas pod samą ścianę wodospadu. Tam poczujemy na własnej skórze potęgę przyrody.

Wodospady Niagara skrywają w sobie wiele fascynujących historii. Jedną z nich jest historia śmiałków, którzy zaryzykowali życie, próbując przepłynąć przez wodospady w drewnianych beczkach. Wielu z nich zginęło, podkreślając potęgę i nieprzewidywalność tych wodospadów.

Dodatkowo, Wodospady Niagara, choć są często kojarzone z USA, są tak naprawdę podzielone pomiędzy Stany Zjednoczone a Kanadę. Ich nazwa pochodzi od nazwy lokalnego plemienia Irokezów – “Niagagarega”, co oznacza “grzmot wody“. To miejsce niewątpliwie stanowi dramatyczne i potężne świadectwo siły natury.

Wejście w Cieniu Wodospadu: Jaskinia Wiatrów

welon panny młodej niagara fals
Widok na Welon Panny Młodej

Następnie, po odkryciu tajemnic wodospadu z bliska, udajemy się do Jaskini Wiatrów. Ta niezwykła atrakcja przeniesie nas, po zjechaniu windą ponad 50 metrów w dół, po drewnianych kładkach do podnóża Wodospadu Bridal Veil (Welon Panny Młodej). Spektakl spadającej wody i towarzyszący mu huk to doznanie, które zapiera dech w piersiach.

Odkrywanie scenicznych miejsc w: Goat Island i Luna Island

Gdy już doświadczyliśmy pełnej mocy wodospadu, zrelaksujemy się na spokojnym spacerze wzdłuż krawędzi wodospadu, podziwiając go z zupełnie innej, ale równie oszałamiającej perspektywy. Następnie odwiedzimy Goat Island i Luna Island, które kryją w sobie wiele historii i niesamowitych widoków. Te punkty widokowe gwarantują niezapomniane wrażenia dla każdego miłośnika przyrody.

Wieczorna Magia: Nocna Iluminacja Wodospadu

Wieczór przyniesie nam kolejne niesamowite doświadczenie – podziwianie wodospadów oświetlonych kolorowymi reflektorami. Nocna iluminacja to zupełnie inne, magiczne oblicze wodospadu, które odsłania jego niepowtarzalny urok. Po tym wyjątkowym spektaklu udajemy się do komfortowego Hotelu Sheraton, aby nabrać sił na kolejne atrakcje.

Czas na Odpoczynek: Nocleg w Hotelu Sheraton

Po pełnym wrażeń dniu, odpoczynek w Hotelu Sheraton to idealny sposób na regenerację sił na kolejne przygody. Przygotujcie się na więcej niesamowitych doświadczeń w kolejnym dniu wycieczki!

2.dzień

W Sercu Nowego Jorku – Central Park, Rockefeller Center, Katedra Św. Patryka, Piąta Aleja, Metropolitan Opera, Chrysler Building, The Edge, Union Station, Times Square

Poranny Start: Na Drodze do Miasta, które nigdy nie śpi

panorama nowego yorku
Panorama Nowego Jorku

Zaczynamy dzień wczesnym śniadaniem, z niecierpliwością czekając na kilkugodzinną podróż do Nowego Jorku. To miejsce, które każdy musi odwiedzić, stolica światowej mody, a zarazem centrum kulturalne i finansowe Ameryki.

Wśród punktów naszej trasy znajduje się Central Park i Metropolitan Opera

Rozpoczynamy naszą wycieczkę od odwiedzenia Central Parku, zielonego serca Manhattanu. Wśród jego zielonych alejek kręcono wiele kultowych filmów, takich jak “Kevin sam w Nowym Jorku”. Park kryje w sobie wiele atrakcji, w tym korty tenisowe, parki rozrywki, fontanny i restauracje. Nie ominie nas również Metropolitan Museum, jedno z największych i najważniejszych muzeów sztuki na świecie. Następnie odwiedzimy jedną z najsłynniejszych oper świata, “Metropolitan Opera”, gdzie kultura wita nas na każdym kroku.

Niezapomniane Widoki: Rockefeller Center i Trump Tower

Następnie kierujemy się ku Rockefeller Center, domowi dla najpopularniejszej choinki w USA. Chętni będą mogli wejść na Top of the Rock Observation Deck tego, skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na cały Nowy Jork. Następnie odwiedzimy Trump Tower, majestatyczny drapacz chmur nazwany imieniem jednego z jego fundatorów, Donalda Trumpa.

Zakupy i Sztuka: Piąta Aleja, Katedra Św. Patryka, Chrysler Building

Ruszamy na spacer luksusową Piątą Aleją, gdzie zobaczymy Katedrę św. Patryka, jedną z największych katolickich świątyń w Ameryce. Piąta Aleja doprowadzi nas do Chrysler Building, znanego z przykładu architektury „art deco”. Jego niepowtarzalne ozdoby nawiązują do elementów samochodów Chryslera.

Doświadczenie z Wysokości: The Edge

panorama, widok z the eagle nowy york
Widok z The Edge

Czeka nas niesamowite doświadczenie – wyjazd na taras widokowy The Edge, najwyższy taras na świeżym powietrzu na półkuli zachodniej. Skąd spojrzymy na miasto 100 pięter w dół, doświadczając Nowego Jorku w sposób absolutnie niepowtarzalny.

Światła Miasta: Times Square

W naszym planie zwiedzania znajduje się Times Square, nazywane “Skrzyżowaniem Świata” ze względu na swoje jasno oświetlone bilbordy i reklamy. Jest to miejsce, które z pewnością zapewni nam niepowtarzalne doświadczenie. Dodatkowo, dla miłośników teatru, istnieje możliwość udania się na Broadway i obejrzenia muzycznego spektaklu. Ciekawostką jest, że Broadway to najdłuższa ulica w Nowym Jorku, rozciągająca się na ponad 33 km, która jest również domem dla ponad 40 profesjonalnych teatrów.

Zasłużony Odpoczynek: Nocleg w Hotelu Sheraton

Po dniu pełnym przygód wracamy do komfortu Hotelu Sheraton, aby nabrać sił na następne dni pełne niesamowitych atrakcji.

3.dzień

Ślady Historii i Symbole Nowego Jorku – 9/11 Memorial, One World Observatory, Trinity Church, Federal Hall NM, Trump Tower, East River Greenway, Rejs Statkiem (Statua Wolności i Ellis Island)

Poranne Wejście: Przez Tunel do Manhattanu

Dzień rozpoczynamy śniadaniem i przejazdem przez tunel na Manhattan. Pierwszy punkt programu to miejsce, które zapisało się na trwałe w historii całego świata – 9/11 Memorial.

Czas na Refleksję: 9/11 Memorial i One World Observatory

Tu, gdzie kiedyś stały bliźniacze wieże World Trade Center, teraz znajdują się dwie sadzawki upamiętniające ofiary ataków z 11 września 2001 roku. Stąd rozpościera się widok na nowy symbol odrodzenia miasta – One World Trade Center. Wjedziemy windą, której ściany pokryte są ekranami przedstawiającymi historię Nowego Jorku, na taras widokowy. Z góry rozciąga się niezapomniana panorama 360 stopni na Manhattan.

Kroki Historii: Trinity Church, Federal Hall NM

skrzyżowanie świata nowy york
Nocny widok na Times Square

Następnie przemierzamy Wall Street, by dotrzeć do zabytkowego kościoła Trójcy Świętej (Trinity Church) oraz Federal Hall National Monument – miejsca, gdzie pierwszy prezydent USA, George Washington, złożył przysięgę. Kontrast pomiędzy starą architekturą a nowoczesnymi drapaczami chmur jest niezwykle malowniczy.

Skrzydła Finansów: Trump Tower i Byk Wall Street

Niedaleko znajduje się Trump Tower, a spacer kończymy przy posągu szarżującego byka – jednym z najważniejszych symboli Nowego Jorku.

Zielone Ukojenie: East River Greenway

Na chwilę odpoczniemy od miejskiego gwaru, spacerując wzdłuż East River Greenway, skąd będziemy podziwiać widoki na śródmieście Manhattanu i Brookliński Most.

Wsłuchując się w Fale: Rejs Statkiem, Statua Wolności, Ellis Island

widok na statua wolnosci
Symbol Ameryki Statua Wolności

Następnie wsiadamy na statek wycieczkowy, by z bliska zobaczyć Statuę Wolności i Ellis Island. W tle będzie widoczny słynny Brooklyn Bridge, a my będziemy cieszyć się wiatrem we włosach i wolnością.

Wielkie Jabłko po Zmierzchu: Times Square

Wieczór spędzimy na najsłynniejszym placu świata – Times Square. Dla chętnych możliwość obejrzenia spektaklu na Broadwayu.

Zasłużony Odpoczynek: Nocleg w Hotelu Sheraton

Po dniu pełnym emocji wracamy do naszego hotelu, aby odpocząć i naładować baterie na kolejne przygody.

4.dzień

Wyprawa po Amerykańskich Symbolach – Filadelfia, Washington D.C., Cmentarz Arlington, Biały Dom, Lincoln Memorial, Washington Monument, Korean War Veterans Memorial, Vietnam War Veterans Memorial

Poranny Wypad: Filadelfia

Opuszczamy Nowy Jork i kierujemy się do Filadelfii, gdzie odwiedzimy miejsca związane z amerykańską walką o niepodległość, w tym ikoniczny Dzwon Wolności. W Filadelfii zobaczymy także słynne schody Muzeum Sztuki, które filmowy Rocky Balboa wbiegł w jednym z najbardziej pamiętnych momentów kinematografii. My też podejmiemy to wyzwanie!

Serce Amerykińskiej Polityki: Washington D.C.

Następnie udamy się do Washington DC. Pierwszym punktem jest Bazylika Niepokalanego Poczęcia, gdzie będziemy mieli okazję do duchowej refleksji.

Cmentarz i Groby Sławy: Cmentarz Arlington

Potem odwiedzimy Cmentarz Arlington, gdzie pochowano wielu amerykańskich żołnierzy, w tym prezydenta Johna F. Kennedy’ego. Zobaczymy tam także Grób Nieznanego Żołnierza z emocjonującym rytuałem zmiany warty.

Symboliczne Budynki: Union Station, Biały Dom, Kapitol

Przejdziemy przez Union Station, jeden z najważniejszych dworców kolejowych w kraju, i odwiedzimy Kapitol oraz Biały Dom – oficjalną rezydencję i miejsce pracy prezydentów USA. W pobliżu znajduje się La Fayette Square, z pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Pamięć Narodowa: Lincoln Memorial, Washington Monument, Korean War Veterans Memorial, Vietnam War Veterans Memorial

Kolejnym przystankiem będzie Lincoln Memorial, z monumentalnym posągiem Abrahama Lincolna. Tuż obok znajduje się Reflection Pool, gdzie w wodzie odbija się niewielki obraz Washington Monument. Będziemy mieli okazję zobaczyć również Korean War Veterans Memorial oraz Vietnam War Veterans Memorial, znaną jako “Ściana Płaczu”.

Zasłużony Odpoczynek: Nocleg w Hotelu Marriott

Po dniu pełnym emocji wracamy do naszego hotelu, gdzie możemy odpocząć i przygotować się na kolejne przygody.

5.dzień

Powrót do Domu i Odwiedziny w Flight 93 National Memorial

Poranek: Wykwaterowanie i Początek Powrotnej Podróży

Po wykwaterowaniu z hotelu rozpoczynamy powrotną podróż, która przeniesie nas przez malownicze krajobrazy różnych stanów i góry Appalachów.

Południe: Przystanek w Shanksville, Flight 93 National Memorial

Nasz główny przystanek dzisiaj to Shanksville, gdzie odwiedzimy miejsce poświęcone pamięci ofiar katastrofy lotu 93 linii United Airlines, które miało miejsce 11 września 2001 roku. Pasażerowie tego lotu pokazali niewiarygodną odwagę próbując przejąć kontrolę nad samolotem od terrorystów. Ich heroiczna postawa została uwieczniona w filmie “Lot 93”.

Wieczór: Powrót do Chicago

Planujemy dotrzeć do Chicago późnym wieczorem, kończąc naszą fascynującą podróż po wschodnim wybrzeżu USA.

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).