Śladami Historii – wyjazd młodzieżowy do Wielkich Metropolii Wschodniego Wybrzeża

4 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych koszt $795/os
 • zakwaterowanie w pokojach trzyosobowych koszt $700/os
 • zakwaterowanie w pokojach czteroosobowych koszt $645/os
 • przejazdy na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • śniadania uwzględnione w koszt nocy hotelowej
 • bilety wstępu do One World Observatory
 • koszt rejsu przy Wodospadzie Niagara- Maid of the Mist
 • koszt rejsu pod Statuę Wolności w Nowym Jorku
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • wyżywienia inne niż wymienione w świadczeniach
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

WODOSPAD NIAGARA – WYSPA KOZIA – NOWY JORK – MANHATTAN – REJS STATKIEM WOKÓŁ “LIBERTY ISLAND” – STATUA WOLNOŚCI – REJS NA MANHATTAN – BOWLING GREEN – BROOKLYN BRIDGE – ROCKEFELLER CENTER – KATEDRA  ŚWIĘTEGO PATRYKA – SPACER PO “FIFTH AVENUE” – FILADELFIA – HISTORYCZNE BUDYNKI – WASZYNGTON – PENTAGON – CMENTARZ ARLINGTON – MAUZOLEUM LINCOLNA – “ŚCIANA PŁACZU” – BIAŁY DOM – POMNIK TADEUSZA KOŚCIUSZKI – KOŚCIÓŁ PREZYDENCKI – KAPITOL – POMNIK KAZIMIERZA PUŁASKIEGO – DWORZEC KOLEJOWY “UNION STATION”

 

 

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd o godzinie 3.00 rano sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634).

Przejazd przez stany Illinois, Indianę, Ohio, Pensylwanię i Nowy Jork. Po drodze przerwy na odpoczynek, kawę i posiłki.

Pierwszy punkt naszej wyprawy to wodospad Niagara. W planach mamy rejs statkiem pod wodospady oraz spacer po terenie najstarszego w Stanach Zjednoczonych parku stanowego. Odwiedzimy też Wyspę Kozią, gdzie znajdują się punkty widokowe gwarantujące wyjątkową ucztę dla oczu.

Przejazd na nocleg.

2.dzień

Wyjazd do Nowego Jorku. Przejazd tunelem pod rzeką Hudson na Manhattan. Rejs statkiem wokół Liberty Island, gdzie znajduje się najsłynniejszy nowojorski obiekt – Statua Wolności, którą widzieli imigranci przybywający do Ameryki i która stała się symbolem wolności i nadziei na lepsze jutro. Powrotny rejs na Manhattan.

W czasie pieszego spaceru obejrzymy najsłynniejsze budowle i obiekty Dolnego Manhattanu. W programie początek ulicy Broadway, czyli miejsce narodzin Nowego Jorku, wtedy jeszcze holenderskiej osady Nowy Amsterdam. Zobaczymy najstarszy miejski park – Bowling Green i posąg byka – symbol potęgi Nowojorskiej Giełdy oraz budynek, w którym zrodziła się finansowa potęga Johna D. Rockefellera, firma Standard Oil.

Obejrzymy budynki dawnych wielkich armatorów, w tym właścicieli Titanica, Kościół św. Trójcy oraz WTC (Światowe Centrum Handlu), gdzie stały zniszczone w zamachu z 2001 r. Bliźniacze Wieże.

Woolworth Building, zbudowany w 1913 roku w stylu gotyckim budynek o wysokości 241 m przez 17 lat był najwyższym budynkiem świata.

Zobaczymy Wall Street, przy której znajduje się budynek Giełdy Nowojorskiej oraz starą przystań South Street Seaport, z której rozciąga się wspaniały widok na Brooklyn Bridge, jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Nowego Jorku, widniejący na pocztówkach, uwieczniony w filmach i ten sam, o którym śpiewał Edward Stachura.

Przejazd przez Chińską Dzielnicę i postój przy budynku ONZ.

Zobaczymy Metropolitan Opera i Rockefeller Center, gdzie znajdują się złoty Prometeusz i gigantyczne lustro. Wjedziemy na taras widokowy One World Observatory, skąd rozciąga się cudowna panorama Manhattanu i wspaniały widok na Empire State Building.

Kolejne punkty w programie to Katedra św. Patryka i spacer po Fifth Avenue.

Czas wolny zaplanowaliśmy na oświetlonym gigantycznymi neonami elektryzującym Times Square. Przejazd na nocleg w okolicy Nowego Jorku.

3.dzień

Wyruszamy do Filadelfii. W historycznej dzielnicy zobaczymy słynne budynki, m.in. Indpendence Hall, miejsce związane z narodzinami Stanów Zjednoczonych, bo to tutaj podpisano Deklarację Niepodległości oraz Konstytucję Stanów Zjednoczonych.

Następnie przejazd do Waszyngtonu. Zwiedzanie rozpoczniemy od Cmentarza Arlington, największego cmentarza wojskowego w Stanach Zjednoczonych, gdzie pochowany został między innymi prezydent John F. Kennedy. Ze wzgórza na cmentarzu rozciąga się widok na Pentagon.

Przed nami wizyta w Mauzoleum Lincolna oraz pod pomnikiem Weteranów Wojny Koreańskiej i pomnikiem Weteranów Wojny Wietnamskiej, przy którym znajduje się słynna „Ściana Płaczu”, z wygrawerowanymi nazwiskami poległych w Wietnamie. Obejrzymy także Mauzoleum Bohaterów II Wojny Światowej.

Następnie przejedziemy pod Biały Dom, w którego części parkowej stoi pomnik Tadeusza Kościuszki. Kolejnym punktem na trasie jest Kościół Prezydencki, a następnie Kapitol. Po drodze zobaczymy pomnik Kazimierza Pułaskiego.

Na koniec zaplanowaliśmy wizytę w starym dworcu kolejowym Union Station. Nocleg w okolicy Waszyngtonu.

4.dzień

Wyjazd w drogę powrotną do Chicago. Przejazd przez malownicze góry Appalachy i postoje w punktach widokowych.

Następnie krótka wizyta w Shanksville, w miejscu upamiętnienia katastrofy samolotu United Airlines Lot 93, która miała miejsce 11 września 2001 r. Heroiczna postawa pasażerów samolotu i zapisy z pokładowych urządzeń, które udało się odczytać, stały się inspiracją dla twórców filmu „Lot 93”.

Do Chicago wrócimy około północy.

Spawdź inne wycieczki:

 

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).