Wielkie Metropolie Wschodniego Wybrzeża

6 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • 5 noclegów w hotelach wysokiej klasy
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych lub jedno-osobowych za dodatkową dopłatą
 • transport na całej trasie wycieczki
 • śniadania wliczone w koszt doby hotelowe
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • kompleksowe wsparcie dla klienta, na każdym etapie Twojej podróży
 • ubezpieczenie turystyczne
 • obowiązkową składkę na TFG i TFP

Cena nie zawiera

 • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
 • biletów lotniczych
 • biletów wstępu (koszt ok. $200/os.)

Czy marzyłeś kiedykolwiek o zwiedzaniu najważniejszych miast wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych? Czy chcesz zobaczyć słynne miejsca i zrozumieć historię, która ukształtowała Amerykę, jaką znamy dzisiaj? Jeśli tak, to nasza wycieczka “Wielkie Metropolie Wschodniego Wybrzeża” jest idealna dla Ciebie!

Na przestrzeni pięciu dni zanurzysz się w fascynujący świat metropolii jak Nowy JorkFiladelfia czy Waszyngton DC. Nasza niepowtarzalna trasa obejmuje atrakcje charakterystyczne dla określonego regionu – od porywających struktur miejskich po miejsca pełne dziedzictwa, które są symbolem lokalnej historii. Wystarczy chwila, aby poczuć puls życia w tych miastach, które są pełne aktywności o każdej porze!

Podczas wycieczki z nami odwiedzisz:

 1. Wodospady Niagara
 2. Historyczne pomniki
 3. 9/11 Memorial
 4. Rejs statkiem wokół Sataty Wolności
 5. Baltimore
 6. Waszyngton D.C.
 7. Bialy Dom
 8. Filadelfia i Dzwon Wolności
 9. Schody Rockiego Balboa
 10. Eastern Prison
 11. Flight 93 National Memorial
 12. Pittsburgh

I wiele innych!

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę, która pozwoli Ci zobaczyć Amerykę jak nigdy dotąd! Zanurz się w niesamowity świat amerykańskich metropolii. Ta okazja nie zdarza się często – przeżyj z nami wspaniały czas.

 

 

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Pittsburgh: miasto 446 mostów

Naszą wycieczkę na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w bardzo wczesnych godzinach porannych. Kierując się na wschód wjedziemy do stanu Indiana, który zamieszkuje duża społeczność Amiszów. Tam zaplanujemy śniadanie i posłuchamy ciekawej historii, która z Europy doprowadziła ich właśnie na wschodnie wybrzeże USA.

Dalsza podróż prowadzić będzie przez północną Indianę, Ohio oraz Pensylwanię. Po wjechaniu do miasta Pittsburgh czeka nas krótkie zwiedzanie „Miasta Mostów”, które przypisuje sobie zaszczyt posiadania największej liczby mostów na świecie. Odwiedzimy park w centrum miasta u zbiegu trzech wielkich rzek oraz wjedziemy na wysoko położony punkt widokowy, z którego roztacza się piękna panorama na tzw. Złoty Trójkąt.

Będąc w Pensylwanii nie odmówimy sobie wizyty pod pomnikiem poświęconym ofiarom zamachu terrorystycznego z 11 września 2001 roku. Flight 93 Memorial upamiętnia bohaterską postawę pasażerów i załogi słynnego Lotu 93.

Wieczorem zakwaterowanie w hotelu (spędzimy tu 2 noce) na przedmieściach Washington DC w stanie Maryland.

2.dzień

Serce Amerykańskiej Polityki

Po śniadaniu zwiedzanie Waszyngtonu, politycznej stolicy USA, które rozpoczniemy od wizyty na cmentarzu Arlington. Tam zobaczymy m. in. zmianę warty przy grobie Nieznanego Żołnierza oraz odwiedzimy groby prezydenckiej rodziny Kennedych.

Odwiedzimy też miejsca pamięci narodowej: Lincoln Memorial z monumentalnym posągiem Prezydenta oraz pomniki weteranów składające hołd amerykańskim żołnierzom, którzy walczyli w wojnach w Wietnamie i Korei. Zatrzymamy się też przy Lustrzanej Sadzawce (Reflecting Pool), w której pięknie odbija się pomnik Waszyngtona.

Zwiedzanie Waszyngtonu nie byłoby kompletne, gdybyśmy nie zobaczyli Białego Domu – oficjalnej rezydencji i miejsca pracy amerykańskich prezydentów. Przystaniemy też przy pomniku naszego rodaka, Tadeusza Kościuszki, znajdującego się na pobliskim skwerze La Fayette Square oraz przy pomniku gen. Kazimierza Pułaskiego.

Późnym popołudniem przejedziemy na Wzgórze Kapitolińskie, na którym góruje biała kopuła Kapitolu, pod budowę którego kamień węgielny położył sam Jerzy Waszyngton.

Zwiedzanie zakończymy pod budynkiem Washington Union Station – kolejowego dworca głównego z repliką Dzwonu Wolności.

3.dzień

Perełki Wschodniego Wybrzeża

Opuszczamy Waszyngton i udajemy się na podbój kolejnych metropolii położonych na wschodnim wybrzeżu USA. Zanim dotrzemy do kosmopolitycznego Nowego Jorku, odwiedzimy Baltimore i Filadelfię.

Baltimore to największe miasto stanu Maryland. Zatrzymamy się na krótki postój w śródmieściu, zobaczymy  Baltimore Harbor i USS Constelation – ostatni zwodowany ( w 1854 roku) żaglowy okręt Stanów Zjednoczonych, będący dumą miasta.

Następnie przejedziemy do Filadelfii. Odwiedzimy miejsca związane z amerykańską walką o niepodległość, w tym Dzwon Wolności. Zobaczymy też słynne schody wiodące do Muzeum Sztuki, po których filmowy Rocky Balboa wbiegł w jednym z pamiętnych momentów kinematografii. My też podejmiemy to wyzwanie!

Po południu przejazd do Nowego Jorku i rejs statkiem wycieczkowym na wyspę ze Statuą Wolności. Posąg stojący u ujścia rzeki Hudson do Oceanu Atlantyckiego niegdyś służył za latarnię morską; dzisiaj jest symbolem wolności, Nowego Jorku i Stanów Zjednoczonych.

Odwiedzimy charakterystyczne i symboliczne miejsca „Wielkiego Jabłka”. Czeka nas m. in. spacer po Moście Brooklińskim, jednym z najstarszych mostów na świecie i wjazd na taras widokowy One World Observatory oferujący spektakularną panoramę miasta.

Na trasie naszego zwiedzania znajdzie się ponadto Wall Street, słynna nowojorska giełda z posągiem szarżującego byka oraz miejsce pamięci ofiar ataku na World Trade Center 09/11.

Wieczorem wizyta na najsłynniejszym placu świata – Times Square, a po niej przejazd tunelem Lincolna i widok na Manhattan z tarasu widokowego. Spektakularną  panoramą określaną mianem „One Million Dollars View” zakończymy bogaty w widoki i wrażenia dzień.

Późnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu.

4.dzień

Ślady Historii i Symbole Nowego Jorku

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Nowego Jorku. Na początek wybierzemy się w rejs promem na Manhattan, który pozwoli nam zobaczyć miasto z innej perspektywy. Po nim udamy się na spacer po nabrzeżu rzeki Hudson.

Odwiedzimy Central Park – płuca Nowego Jorku, z tysiącami drzew, kilkoma jeziorami i stawami oraz kilometrami spacerowych ścieżek. To tutaj kręcone były sceny do niemal wszystkich seriali i filmów o Nowym Jorku.

Następnie czeka nas spacer wzdłuż słynnej Piątej Alei (Fifth Avenue), najbogatszej ulicy świata, który zaprowadzi nas do Centrum Rockefellera i katedry św. Patryka.

Nowy Jork pełen jest znanych budynków. Nasza spacerowa wycieczka pozwoli nam zobaczyć najważniejsze z nich, jak Empire State Building, Flatrion Building, Trump Tower, Chrysler Building i gmach ONZ.

Na obejrzenie zachodu słońca wybraliśmy nie byle jaką miejscówkę. Przeszklony taras widokowy The Edge zapewni nam odpowiednie miejsce, aby docenić zarówno nowojorską zabudowę z lotu ptaka, jak i wspomniany zachód słońca.

Powrót do hotelu promem przez rzekę Hudson to kolejna okazja, aby zachwycić się piękną, nocną panoramą miasta, które podobno nigdy nie zasypia.

5.dzień

Odkrywanie potężnych wodospadów Niagara

Opuszczamy Nowy Jork ale atrakcji nie zabraknie. Dzień będzie ekscytujący, a zachwyty nad architekturą i historią zamienimy na cud natury – gigantyczne Wodospady Niagara.

Nasza droga prowadzić będzie przez pasmo jednych z najstarszych gór, Appalachów, i krainę polodowcowych jezior. Przełomy rzek, piękne wodospady i położone na malowniczych zboczach winiarnie to coś, co charakteryzuje te rejony i zwabia turystów.

Po dojechaniu do miasteczka Niagara Falls wybierzemy się w rejs statkiem wycieczkowym „Maid of the Mist”, którym podpłyniemy pod ścianę wodospadu. Pozwoli nam to poczuć na własnej skórze potęgę natury.

Zakwaterowanie w hotelu położonym w pobliżu wodospadów umożliwi nam wieczorne oglądanie pięknie podświetlonych nocną iluminacją wodospadów (w niektórych terminach wycieczki możliwość obserwacji pokazu ogni sztucznych nad wodospadami)

Dla chętnych wizyta w kasynie gry Seneka lub spacer na kanadyjską stronę ( konieczny ważny paszport oraz ESTA lub wiza w przypadku obywateli polskich ), która oferuje wyjątkową możliwość spaceru wzdłuż rwącej rzeki Niagara.

 

6.dzień

Żegnamy Wschodnie Wybrzeże

Po śniadaniu spacer na Wyspę Kozią (Goat Island), w trakcie którego poznamy historię, która stoi za jej nazwą. Nasza wędrówka zaprowadzi nas do wodospadu Końska Podkowa (Horseshoe Falls).

Zjedziemy windą do tzw. Groty Wiatrów (Wind Cave) i przejdziemy pod spadającymi kaskadami wodospadu Welon Panny Młodej (Bridal Veil Falls). Gwarantujemy, że przebywanie w tak bliskiej odległości od stóp gigantycznego wodospadu nie pozostawi na nas przysłowiowej suchej nitki ale za to pozostawi niezapomniane wrażenia.

Następnie przejdziemy na tarasy widokowe nad wodospadem Amerykanin. Dla chętnych możliwość przelotu helikopterem nad wodospadami (atrakcja dostępna tylko w sezonie).

Po południu przejazd w drogę powrotną do Chicago. W trakcie przejazdu planujemy krótkie postoje. Przejeżdżając przez Cleveland zatrzymamy sie w punkcie widokowym z panoramą na miasto i jezioro Erie – jedno z pięciu Wielkich Jezior.

Powrót do Chicago szacujemy na późne godziny wieczorne (przed północą).

Pokaż cały plan wycieczki

6 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).