nowy jork
5 dni

Wielkie Metropolie Wschodniego Wybrzeża

$1195
04-13-2023 05-04-2023 05-25-2023 06-29-2023 07-27-2023 08-10-2023 09-01-2023 09-11-2023 09-28-2023 10-19-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

NIAGARA FALLS – REJS STATKIEM „MAID OF THE MIST” – JASKINIA WIATRÓW – GOAT ISLAND – LUNA ISLAND – NOCNA ILUMINACJA – NOWY JORK – 9/11 MEMORIAL – ONE WORLD OBSERVATORY – TRINITY CHURCH – FEDERAL HALL NM – TRUMP TOWER – EAST RIVER GREENWAY – REJS STATKIEM (STATUA WOLNOŚCI I ELLIS ISLAND) – FILADELFIA – WASHINGTON D.C. – CMENTARZ ARLINGTON – UNION STATION – BIAŁY DOM – LINCOLN MEMORIAL – REFLECTION POOL – WASHINGTON MONUMENT – KOREAN WAR VETERANS MEMORIAL – VIETNAM WAR VETERANS MEMORIAL – FLIGHT 93 NATIONAL MEMORIAL

 

UWAGA!!!
PROGRAM WYJAZDU W TERMINIE 10 – 14 SIERPNIA 2023 REALIZOWANY JEST W ODWRÓCONEJ KOLEJNOŚCI

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

NIAGARA FALLS – REJS STATKIEM „MAID OF THE MIST” – JASKINIA WIATRÓW – GOAT ISLAND – LUNA ISLAND – NOCNA ILUMINACJA

Wyjazd o godzinie 4.00 rano sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd). W drodze do pierwszej atrakcji przejedziemy przez stany Illinois, Indianę, Ohio, Pensylwanię i Nowy Jork. Po drodze krótkie przerwy na odpoczynek, kawę i posiłki.

Pierwszym punktem naszej wycieczki jest wodospad Niagara, jedna z największych przyrodniczych atrakcji USA. Na początek wybierzemy się w rejs statkiem wycieczkowym o wymownej nazwie „Lady of the Mist” pod samą ścianę wodospadu. Tam poczujemy na własnej skórze potęgę wodospadu, a przy słonecznej pogodzie zobaczymy piękną tęczę.

Drugą po rejsie największą atrakcją nad Wodospadem Niagara jest niewątpliwie Jaskinia Wiatrów. Nie odmówimy sobie i tej przyjemności i po zjechaniu windą ponad 50 m przejdziemy po drewnianych kładkach do samych stóp wodospadu Bridal Veil (Welon Panny Młodej). Huk spadającej wody jest nie do opisania.

Przemoczeni „do suchej nitki” ale i z uśmiechem na twarzy wybierzemy się na spacer wzdłuż krawędzi wodospadu, by z innej, chociaż równie bliskiej perspektywy, oglądąć spektakl, którego reżyserem jest sama Matka Natura.

Odwiedzimy Wyspę Kozią, gdzie poznamy historię jej nazwy, oraz Wyspę Luna. Na obu znajdują się punkty widokowe gwarantujące wyjątkową ucztę dla oczu.

Wieczorem czeka nas jeszcze jedna przyjemność – podziwianie wodospadów podświetlonych kolorowymi reflektorami. Ich nocna iluminacja pokaże nam zupełnie inne oblicze spadających w ciemność mas wody. Dopiero wtedy udamy się do pobliskiego hotelu,

by odpocząć i przygotować się do atrakcji kolejnego dnia.

2.dzień

CENTRAL PARK – ROCKEFELLER CENTER – KATEDRA ŚW PATRYKA – PIĄTA ALEJA – METROPOLITAN OPERA – CHRYSLER BUILDING – THE EDGE – UNION STATION – TIMES SQUARE

Dzień rozpoczniemy wczesną pobudką. Przed nami kilkugodzinny przejazd do Nowego Jorku, a my chcemy się tam znaleźć jak najszybciej. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Ameryce, stolica światowej mody oraz centrum kulturalne i finansowe.

Po śniadaniu kontynuujemy naszą przygodę z Nowym Jorkiem, ikoną wśród amerykańskich metropolii i jednym z największych miast świata. Na początek udamy się do najbardziej znanego nowojorskiego parku, znajdującego się w samym środku Manhattanu. Central Park, bo o nim mowa, jest nie tylko popularnym miejscem na odpoczynek ale i jednym z najbardziej filmowanych miejsc. Sam park jest ogromny, na jego terenie znajdują się korty tenisowe, parki rozrywki, fontanny i restauracje. Podejdziemy też pod pomnik Władysława Jagiełły – polski akcent w Nowym Jorku.

Następnie skierujemy nasze kroki do Rockefeller Center, gdzie każdego roku stoi najpopularniejsza choinka w USA. Dla chętnych wjazd na Top of the Rock Observation Deck, wielopoziomowy taras widokowy, który zapewnia zapierające dech w piersiach widoki (panorama 360 stopni) na Nowy Jork. Top of the Rock jest uważany przez wielu za najlepszy i najbardziej romantyczny widok na Nowy Jork wraz z Empire State Building. Potem czeka nas spacer luksusową Piątą Aleją, przy której stoi Katedra św. Patryka, jedna z największych katolickich świątyń w Ameryce. Piąta Aleja doprowadzi nas budynku Metropolitan Opera oraz Chrysler Building. Ten ostatni jest znanym przykładem architektury „art deco” a jego charakterystyczne ozdoby cechuje podobieństwo do elementów samochodów Chryslera. Swego czasu był najwyższym budynkiem świata.

Nowy Jork uważany jest za miasto o najwyższej liczbie drapaczy chmur a panoramę miasta zdobi blisko 6 tysięcy wieżowców i ich liczba stale rośnie. Perspektywa spojrzenia na miasto z lotu ptaka zapiera dech w piersiach, dosłownie i w przenośni. Zafundujemy sobie zatem jeszcze jedną okazję by podziwiać kosmopolityczną metropolię z góry. Wyjedziemy na taras widokowy The Edge. Jest to najwyższy taras na świeżym powietrzu na półkuli zachodniej o ciekawej i niepowtarzalnej konstrukcji. Jest niejako „zawieszony w powietrzu”, co daje wrażenie „unoszenia się” na niebie i oferuje 360-stopniowe widoki, których nie można uzyskać nigdzie indziej.Spojrzenie 100 pięter w dół z tarasu  o szklanej podłodze pozwoli nam doświadczyć Nowego Jorku w sposób niepowtarzalny.

Chętni będą mogli zakosztować atmosfery Times Square, który jasno oświetlony licznymi bilbordami i reklamami jest czasami określany jako „Skrzyżowaniem Świata”.

3.dzień

NOWY JORK – 9/11 MEMORIAL – ONE WORLD OBSERVATORY – TRINITY CHURCH – FEDERAL HALL NM – TRUMP TOWER – EAST RIVER GREENWAY – REJS STATKIEM (STATUA WOLNOŚCI I ELLIS ISLAND)

Dzień rozpoczniemy wczesną pobudką. Przed nami kilkugodzinny przejazd do Nowego Jorku, a my chcemy się tam znaleźć jak najszybciej. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Ameryce, stolica światowej mody oraz centrum kulturalne i finansowe.

Na początek udamy się do miejsca, w którym wydarzenia z 11 września 2001 roku zmieniły historię nie tylko Nowego Jorku ale i całego świata. Memorial 9/11 – to tutaj, w miejscu dawnych fundamentów bliźniaczych wież, na placu obsadzonym setkami dębów, znajdują się dwie duże sadzawki, które upamiętniają ofiary poległe w ruinach World Trade Center. Symboliczna pustka po olbrzymich wieżowcach wśród gęstej zabudowy Nowego Jorku przypomina o braku tych, którzy zginęli.

Z miejsca tego doskonale widać strzelisty wieżowiec One World Trade Center, będący symbolem odrodzenia się Nowego Jorku. Tam też skierujemy swoje kroki, by jedną z wind, której ściany są pokryte ekranami pokazującymi historię miasta, wyjechać na przeszklony taras widokowy. Ta popularna wśród turystów atrakcja oferuje niesamowitą panoramę 360 stopni na Manhattan.

Następnie udamy się pod zabytkowy kościół Trójcy Świętej (Trinity Church) z XVII wieku, stojący u zbiegu ulic Wall Street i Broadway w finansowej dzielnicy Nowego Jorku. Potem krótki spacer do brązowego posągu szarżującego byka, znajdującego się w pobliżu nowojorskiej giełdy. Ten bodaj najpopularniejszy byk na świecie jest jednym z najważniejszych symboli Wielkiego Jabłka.

Kontynuujemy spacer by mijając Battery Park dotrzeć do Federal Hall National Monument, miejsca pierwszego ratusza w Nowym Jorku i pierwszego Kapitolu Stanów Zjednoczonych. To na balkonie tego budynku pierwszy amerykański prezydent George Washington złożył przysięgę na Biblię, o czym przypomina pomnik prezydenta znajdujący się przy wejściu do tego jednego z najstarszych budynków na Wall Street.

Jego architektura nawiązująca do greckiego odrodzenia kontrastuje z otaczającymi drapaczami chmur. Przykładem tych ostatnich i naszym kolejnym przystankiem na trasie zwiedzania jest Trump Tower – ponad 200-metrowy wieżowiec położony przy Piątej Alei na środkowym Manhattanie, nazwany imieniem jednego z właścicieli i fundatorów, amerykańskiego miliardera i byłego prezydenta USA, Donalda Trumpa.

Czas odpocząć od wysokich budynków. Udajemy się  w stronę East River Greenway. Ta nadbrzeżna promenada ciągnie się na dystansie prawie 10 mil oferując spacerowiczom i rowerzystom wspaniałe widoki na śródmieście Manhattanu i Brookliński Most. Ten ostatni zobaczymy już niedługo i to ze znacznie ciekawszej perspektywy.

Czeka nas bowiem rejs statkiem wycieczkowym, z pokładu którego przyjrzymy się z bliska jednej z największej atrakcji tego miasta i jednemu z głównych symboli USA – Statule Wolności. Przepłyniemy obok Ellis Island oraz wspomnianego, słynnego Brooklyn Bridge a podziwiając Statuę Wolności, panoramę Manhattanu i jego słynne drapacze chmur, poczujemy ową „wolność” i wiatr we włosach.

Na koniec zatrzymamy się przy lotniskowcu „Intrepid”, który niegdyś dzielnie służył podczas II Wojny Światowej oraz wojny w Wietnamie. Po zakończeniu służby miał być pocięty na żyletki, ale ostatecznie zamieniono go w muzeum i dzisiaj, cumując przy nabrzeżu, przyciąga nowojorczyków i turystów.

Nowy Jork to miasto, które jednak nigdy nie śpi. Sprawdzimy to osobiście na słynnym Times Square gdzie zapraszamy chętnych, niestrudzonych i żądnych więcej wrażeń, by tam, pośród kolorowych reklam, elektronicznych ekranów, bilbordów, telebimów i … tysięcy ludzi zakończyć dzień pełen wrażeń.

Po dniu obfitującym w atrakcje i wrażenia przejedziemy do hotelu, gdzie po zakwaterowaniu będziemy mogli udać się na zasłużony odpoczynek.

4.dzień

FILADELFIA – WASHINGTON D.C. – CMENTARZ ARLINGTON – UNION STATION – BIAŁY DOM – LINCOLN MEMORIAL – REFLECTION POOL – WASHINGTON MONUMENT – KOREAN WAR VETERANS MEMORIAL – VIETNAM WAR VETERANS MEMORIAL

Opuszczamy Nowy Jork i udajemy się do Filadelfii, najważnieszego miasta i ośrodka przemysłowego, handlowego i edukacyjnego w Pensylwanii. To tutaj znajduje się ikoniczny symbol amerykańskiej niepodległości, znany również jako Dzwon Wolności. Zatrzymamy sie przy ogromnym gmachu mieszczącym Muzeum Sztuki. Dla turystów jednak, często ważniejszym i bardziej rozpoznawalnym miejscem są schody, po których wbiegł filmowy Rocky Balboa. Wbiegniemy po nich i my : )

Następnie udamy się do Washington DC, politycznej stolicy Stanów Zjednoczonych. Na początek odwiedzimy cmentarz Arlington, największy cmentarz wojskowy w Stanach Zjednoczonych, gdzie pochowany został m.in. prezydent John F. Kennedy, i z którego rozciąga się widok na Pentagon.

Przejedziemy na Union Station, reprezentacyjny dworzec kolejowy z 1907 roku a potem pod Biały Dom, najsłynniejszy dom w mieście, będący oficjalną rezydencją i miejscem pracy amerykańskich prezydentów. W pobliżu Białego Domu znajduje się plac, La Fayette Square, z pomnikiem naszego rodaka, Tadeusza Kościuszki.

Naszym kolejnym przystankiem na trasie zwiedzania Waszyngtonu będzie Lincoln Memorial. Budynek, otoczony kolumnadą, skrywa posąg 16-ego prezydenta, Abrahama Lincolna, siedzącego w zadumie w fotelu. Ten wysoki na 30 m budynek jest jednym z najpiękniejszych budynków w Waszyngtonie i znajduje się w pobliżu Reflection Pool – basenu, w którym odbija się stojący po drugiej stronie, znany z pocztówek i wielu filmów obelisk Waszyngtona. Ten biały, prawie 170-metrowy pomnik upamiętnia prezydenturę pierwszego prezydenta USA, Jerzego Waszyngtona.

Podejdziemy ponadto pod pomnik pomnikiem Weteranów Wojny Koreańskiej i pomnikiem Weteranów Wojny Wietnamskiej, przy którym znajduje się słynna „Ściana Płaczu”, z wygrawerowanymi nazwiskami poległych w Wietnamie.

Po tak intensywnym i bogatym w atrkacje dniu przejedziemy do hotelu na nocleg.

5.dzień

FLIGHT 93 NATIONAL MEMORIAL

Nasza podróż powoli dobiega końca. Po wykwaterowaniu z hotelu udajemy się w drogę powrotną. Nasz podróż będzie przebiegać przez kilka stanów i malownicze góry Appalachów.

W trakcie przejazdu zatrzymamy się na regularne postoje oraz jeden dłuższy w miejscowości Shanksville, gdzie odwiedzimy miejsce upamiętniające katastrofę samolotu United Airlines Lot 93, która miała miejsce 11 września 2001 roku. Heroiczna postawa pasażerów samolotu i zapisy z pokładowych urządzeń, które udało się odczytać, stały się inspiracją dla twórców filmu „Lot 93”.

Do Chicago planujemy wrócimy około północy.

 

Sprawdź inne wycieczki nad Wodospad Niagara:

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Cena zawiera

  • noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • przejazdy na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • w niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
  • Biletów wstępu

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Door County i Washington Island

$745 3 dni 08-11-2023

Sekrety południowej Kalifornii

$1195 5 dni 07-10-2023 09-18-2023

Sekrety południowej Kalifornii

$995 5 dni 03-25-2023 05-21-2023

Alaska Latem

$2395 11 dni 06-03-2023 07-23-2023 08-20-2023
Pokaż wszystkie wycieczki 111