Wielkie Metropolie Wschodniego Wybrzeża

5 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej: MARRIOTT I SHERATON
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • przejazdy na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • w niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
  • Biletów wstępu

NIAGARA FALLS – REJS STATKIEM „MAID OF THE MIST” – JASKINIA WIATRÓW – GOAT ISLAND – LUNA ISLAND – NOCNA ILUMINACJA – NOWY JORK – 9/11 MEMORIAL – ONE WORLD OBSERVATORY – TRINITY CHURCH – FEDERAL HALL NM – TRUMP TOWER – EAST RIVER GREENWAY – REJS STATKIEM (STATUA WOLNOŚCI I ELLIS ISLAND) – FILADELFIA – WASHINGTON D.C. – CMENTARZ ARLINGTON – UNION STATION – BIAŁY DOM – LINCOLN MEMORIAL – REFLECTION POOL – WASHINGTON MONUMENT – KOREAN WAR VETERANS MEMORIAL – VIETNAM WAR VETERANS MEMORIAL – FLIGHT 93 NATIONAL MEMORIAL

NOCLEGI W HOTELACH MARRIOTT/SHERATON.

UWAGA!!!
PROGRAM WYJAZDU W TERMINIE 10 – 14 SIERPNIA 2023 REALIZOWANY JEST W ODWRÓCONEJ KOLEJNOŚCI

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

NIAGARA FALLS – REJS STATKIEM „MAID OF THE MIST” – JASKINIA WIATRÓW – GOAT ISLAND – LUNA ISLAND – NOCNA ILUMINACJA

Wyjazd o godzinie 4.00 rano sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd). W drodze do Niagary przejedziemy przez stany: Illinois, Indiana, Ohio, Pensylwania i Nowy Jork. Po drodze krótkie przerwy na odpoczynek, kawę i posiłki.

Pierwszym punktem naszej wycieczki jest wodospad Niagara, jedna z największych przyrodniczych atrakcji USA. Na początek wybierzemy się w rejs statkiem wycieczkowym o wymownej nazwie „Lady of the Mist” pod samą ścianę wodospadu. Tam poczujemy na własnej skórze potęgę wodospadu, a przy słonecznej pogodzie zobaczymy też piękną tęczę.

Drugą po rejsie największą atrakcją nad wodospadem Niagara jest niewątpliwie Jaskinia Wiatrów. Nie odmówimy sobie i tej przyjemności i po zjechaniu windą ponad 50 m przejdziemy po drewnianych kładkach do samych stóp wodospadu Bridal Veil (Welon Panny Młodej). Widok i huk spadającej wody jest nie do opisania.

Przemoczeni „do suchej nitki” ale i z uśmiechem na twarzach wybierzemy się na spacer wzdłuż krawędzi wodospadu. Tam z innej, chociaż równie pięknej perspektywy, obejrzymy spektakl, którego reżyserem jest sama Matka Natura.

Następnie odwiedzimy Wyspy Trzech Sióstr, gdzie poznamy historię jej nazwy, oraz wyspę Luna Island (Wyspę Księżycową). Na obu znajdują się punkty widokowe gwarantujące wyjątkową ucztę dla oczu.

Wieczorem czeka nas jeszcze jedna przyjemność – podziwianie wodospadów podświetlonych kolorowymi reflektorami. Ich nocna iluminacja pokaże nam zupełnie inne oblicze spadającej w ciemność masy wody. Dopiero wtedy udamy się do pobliskiego hotelu, by odpocząć i przygotować się do atrakcji kolejnego dnia.

Nocleg w HOTELU SHERATON.

2.dzień

CENTRAL PARK – ROCKEFELLER CENTER – KATEDRA ŚW PATRYKA – PIĄTA ALEJA – METROPOLITAN OPERA – CHRYSLER BUILDING – THE EDGE – UNION STATION – TIMES SQUARE

Dzień rozpoczniemy wczesną pobudką i śniadaniem. Przed nami kilkugodzinny przejazd do Nowego Jorku, a my chcemy się tam znaleźć jak najszybciej. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Ameryce, stolica światowej mody oraz centrum kulturalne i finansowe.

Nowy Jork to miasto, “które nigdy nie śpi”, ikona wśród amerykańskich metropolii i jedno z największych miast świata. Na początek udamy się do najbardziej znanego nowojorskiego parku, znajdującego się w samym środku Manhattanu. Central Park, bo o nim mowa, jest nie tylko popularnym miejscem na odpoczynek ale i jednym z najbardziej filmowanych miejsc  (“Kevin sam w Nowym Jorku”). Park jest ogromny, na jego terenie znajdują się korty tenisowe, parki rozrywki, fontanny, restauracje i najwspanialsze z muzeów – Metropolitan Museum. Kolejnym punktem w naszym programie będzie jedna z najsłynniejszych oper świata, “Metropolitan Opera”.

Naszym kolejnym przystankiem na trasie zwiedzania jest Trump Tower – ponad 200-metrowy wieżowiec położony przy Piątej Alei na środkowym Manhattanie, nazwany imieniem jednego z właścicieli i fundatorów, amerykańskiego miliardera i byłego prezydenta USA, Donalda Trumpa.

Następnie skierujemy nasze kroki do Rockefeller Center, gdzie każdego roku stoi najpopularniejsza choinka w USA. Dla chętnych wjazd na Top of the Rock Observation Deck. Wielopoziomowy taras widokowy zapewnia zapierające dech w piersiach widoki i panoramę 360 stopni na Nowy Jork. Widok z Top of the Rock jest uważany przez wielu za najlepszy i najbardziej romantyczny. Potem czeka nas spacer luksusową Piątą Aleją, przy której stoi Katedra św. Patryka, jedna z największych katolickich świątyń w Ameryce. Piąta Aleja doprowadzi nas do 42nd Street, przy której znajduje się Chrysler Building. Ten ostatni jest znanym przykładem architektury „art deco” a jego charakterystyczne ozdoby cechuje podobieństwo do elementów samochodów Chryslera. Swego czasu był najwyższym budynkiem świata.

Nowy Jork uważany jest za miasto o najwyższej liczbie drapaczy chmur a panoramę miasta zdobi blisko 6 tysięcy wieżowców i ich liczba stale rośnie. Spojrzenie na miasto z lotu ptaka zapiera dech w piersiach, dosłownie i w przenośni. Zafundujemy sobie zatem jeszcze jedną okazję by podziwiać kosmopolityczną metropolię z góry. Wyjedziemy na taras widokowy The Edge. Jest to najwyższy taras na świeżym powietrzu na półkuli zachodniej o ciekawej i niepowtarzalnej konstrukcji. Jest niejako „zawieszony w powietrzu” i oferuje 360-stopniowe widoki, których nie można uzyskać nigdzie indziej. Spojrzenie 100 pięter w dół z tarasu  o szklanej podłodze pozwoli nam doświadczyć Nowego Jorku w sposób niepowtarzalny.

Chętni będą mogli zakosztować atmosfery Times Square, który jasno oświetlony licznymi bilbordami i reklamami jest czasem określany jako „Skrzyżowanie Świata”.

Nocleg w HOTELU SHERATON.

3.dzień

NOWY JORK – 9/11 MEMORIAL – ONE WORLD OBSERVATORY – TRINITY CHURCH – FEDERAL HALL NM – TRUMP TOWER – EAST RIVER GREENWAY – REJS STATKIEM (STATUA WOLNOŚCI I ELLIS ISLAND)

Po śniadaniu wjeżdżamy jednym z tuneli na Manhattan. Na początek udamy się do miejsca, w którym wydarzenia z 11 września 2001 roku zmieniły historię nie tylko Nowego Jorku ale i całego świata. “Memorial 9/11” – to tutaj w miejscu dawnych fundamentów bliźniaczych wież znajdują się dwie duże sadzawki, które upamiętniają ofiary poległe w ruinach World Trade Center. Symboliczna pustka po olbrzymich wieżowcach wśród gęstej zabudowy Nowego Jorku przypomina o braku tych, którzy zginęli.

Z miejsca tego doskonale widać strzelisty wieżowiec One World Trade Center, będący symbolem odrodzenia Nowego Jorku. Tam też skierujemy swoje kroki, by jedną z wind, której ściany są pokryte ekranami pokazującymi historię miasta, wyjechać na przeszklony taras widokowy. Ta popularna wśród turystów atrakcja oferuje niesamowitą panoramę 360 stopni na Manhattan.

Następnie udamy się pod zabytkowy kościół Trójcy Świętej (Trinity Church) z XVII wieku, stojący u zbiegu ulic Wall Street i Broadway w finansowej dzielnicy Nowego Jorku. Kontynuujemy spacer by mijając Battery Park dotrzeć do Federal Hall National Monument, miejsca pierwszego ratusza w Nowym Jorku i pierwszego Kapitolu Stanów Zjednoczonych. To na balkonie tego budynku pierwszy amerykański prezydent George Washington złożył przysięgę na Biblię, o czym przypomina pomnik prezydenta znajdujący się przy wejściu do tego jednego z najstarszych budynków na Wall Street. Jego architektura nawiązująca do greckiego odrodzenia kontrastuje z otaczającymi drapaczami chmur.

Potem krótki spacer do brązowego posągu szarżującego byka, znajdującego się w pobliżu nowojorskiej giełdy. Ten bodaj najpopularniejszy byk na świecie jest jednym z najważniejszych symboli Wielkiego Jabłka.

Czas odpocząć od wysokich budynków. Udajemy się  w stronę East River Greenway. Ta nadbrzeżna promenada ciągnie się na dystansie prawie 10 mil oferując spacerowiczom i rowerzystom wspaniałe widoki na śródmieście Manhattanu i Brookliński Most. Ten ostatni zobaczymy już niedługo i to ze znacznie ciekawszej perspektywy.

Czeka nas bowiem rejs statkiem wycieczkowym, z pokładu którego przyjrzymy się z bliska jednej z największej atrakcji tego miasta i jednemu z głównych symboli USA – Statule Wolności. Przepłyniemy obok Ellis Island oraz wspomnianego, słynnego Brooklyn Bridge a podziwiając Statuę Wolności, panoramę Manhattanu i jego słynne drapacze chmur, poczujemy ową „wolność” i wiatr we włosach.

Wielkie Jabłko nigdy nie śpi. Sprawdzimy to osobiście na słynnym Times Square, gdzie zaprosimy chętnych, niestrudzonych i żądnych więcej wrażeń, by tam, pośród kolorowych reklam, elektronicznych ekranów, bilbordów, telebimów i … tysięcy ludzi zakończyć dzień.

Dla chętnych Broadway i możliwość obejrzenia muzycznego spektaklu.

Po dniu obfitującym w atrakcje i wrażenia przejedziemy do hotelu, gdzie po zakwaterowaniu będziemy mogli udać się na zasłużony odpoczynek.

 

Nocleg w HOTELU SHERATON.

4.dzień

FILADELFIA – WASHINGTON D.C. – CMENTARZ ARLINGTON – UNION STATION – BIAŁY DOM – LINCOLN MEMORIAL – REFLECTION POOL – WASHINGTON MONUMENT – KOREAN WAR VETERANS MEMORIAL – VIETNAM WAR VETERANS MEMORIAL

Opuszczamy Nowy Jork i udajemy się do Filadelfii, najważnieszego miasta i ośrodka przemysłowego, handlowego i edukacyjnego w Pensylwanii. To tutaj znajduje się ikoniczny symbol amerykańskiej niepodległości, znany jako Dzwon Wolności. Zatrzymamy sie przy ogromnym gmachu mieszczącym Muzeum Sztuki. Dla turystów jednak, często ważniejszym i bardziej rozpoznawalnym miejscem są schody, po których wbiegł filmowy Rocky Balboa. Wbiegniemy po nich i my : )

Następnie udamy się do Washington DC, politycznej stolicy Stanów Zjednoczonych. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Bazylice Niepokalanego Poczęcia (Basilica of the National Shrine of the Immaculate Conception) i audiencji u Papieża Franciszka : )

Kolejna atrakcja to cmentarz Arlington, największy cmentarz wojskowy w Stanach Zjednoczonych, gdzie pochowany został m.in. prezydent John F. Kennedy. Obejrzymy tam zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Przejedziemy na Union Station, reprezentacyjny dworzec kolejowy z 1907 roku a potem pod Kapitol i Biały Dom, najsłynniejszy dom w mieście, będący oficjalną rezydencją i miejscem pracy amerykańskich prezydentów. W pobliżu Białego Domu znajduje się plac, La Fayette Square, z pomnikiem naszego rodaka, Tadeusza Kościuszki.

Naszym kolejnym przystankiem na trasie zwiedzania Waszyngtonu będzie Lincoln Memorial. Budynek, otoczony kolumnadą, skrywa posąg siedzącego w zadumie w fotelu Abrahama Lincolna. Ten wysoki na 30 m budynek jest jednym z najpiękniejszych budynków w Waszyngtonie i znajduje się w pobliżu Reflection Pool – lustrzanej sadzawki, w której odbija się stojący po drugiej stronie, znany z pocztówek i wielu filmów, obelisk Waszyngtona. Ten biały, prawie 170-metrowy pomnik upamiętnia pierwszego prezydenta USA, Jerzego Waszyngtona.

Podejdziemy ponadto pod pomnik Weteranów Wojny Koreańskiej. Przy sąsiednim pomniku Wojny Wietnamskiej  znajduje się słynna „Ściana Płaczu”, z wygrawerowanymi nazwiskami poległych w Wietnamie.

Po tak intensywnym i bogatym w atrakcje dniu przejedziemy do hotelu na nocleg.

Nocleg w HOTELU MARRIOTT.

5.dzień

FLIGHT 93 NATIONAL MEMORIAL

Nasza podróż powoli dobiega końca. Po wykwaterowaniu z hotelu udajemy się w drogę powrotną. Nasza podróż będzie przebiegać przez kilka stanów i malownicze góry Appalachów.

W trakcie przejazdu zatrzymamy się na regularne postoje oraz jeden dłuższy w miejscowości Shanksville, gdzie odwiedzimy miejsce upamiętniające katastrofę samolotu United Airlines Lot 93, która miała miejsce 11 września 2001 roku. Heroiczna postawa pasażerów samolotu i zapisy z pokładowych urządzeń, które udało się odczytać, stały się inspiracją dla twórców filmu „Lot 93”.

Do Chicago planujemy powrócić w późnych godzinach wieczornych.

 

Sprawdź inne wycieczki nad Wodospad Niagara:

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).