Whitefish w Montanie

8 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi w GROUSE MOUNTAIN LODGE w miejscowości Whitefish (MT) w 2-osobowych pokojach (2 queen beds)
  • Przeloty na trasie Chicago O’Hare – Kalispell – Chicago O’Hare
  • Karnet narciarski na wszystkie dni pobytu
  • Transport na trasie lotnisko – lodge – lotnisko
  • Opiekę przewodnika/instruktora

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.

Narty w Whitefish Mountain Resort- Montana

Narty


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

8:10 AM – O’Hare International Airport ORD
Travel time: 2h 35m
9:45 AM – Denver International Airport DEN
United – Economy – Boeing 737 – UA 2465
1h 30m layover in Denver airport.
11:15 AM – Denver DEN
Travel time: 2h 18m
1:33 PM – Glacier Park International Airport FCA
United – Economy – Canadair Reg. Jet – UA 5232
PRZEJAZD DO GROUSE MOUNTAIN LODGE W MIEJSCOWOŚCI WHITEFISH (MONTANA). ODBIÓR KARNETÓW PODCZAS ZAKWATEROWANIA.

2.dzień

Dzień 2-7

Narty!!!Codziennie wyjazd na stok pod opieką przewodnika – instruktora. Obiekt posiada własny shuttle bus dzięki któremu wygodnie dostaniemy się na stok narciarski. Do Państwa dyspozycji jest także darmowy publiczny autobus.

3.dzień

Opis kompleksu narciarskiego Whitefish Ski Mountain Resort

10.00 PM – Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko.
12.40 pm Glacier Park International Airport FCA
Travel time: 3h 24m – Economy – Embraer RJ-175 – UA 4659
05:04 PM – O’Hare International Airport ORD
W okolicy znajduje się obecnie jedenaście wyciągów krzesełkowych: trzy szybkobieżne wyprzęgane Gondole i sześć Wyciągów krzesełkowych (tzw. kanap) Istnieją tam również trzy wyciągi orczykowe. Góra jest podzielona na trzy główne stoki. Główna strona obsługiwana jest przez szybką gondolę Mountain Express i jest przeznaczony dla wprawnych narciarzy.

Druga szybka gondola Swift Creek Express (dawniej Glacier Chaser), obsługuje tereny dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy. Ponadto w tej części kompleksu znajduje się siedem z jedenastu wyciągów krzesełkowych. Tylna strona góry obsługiwana jest przez Big Creek Express, również szybką gondolę. Tylna strona kompleksu ma więcej terenów narciarskich wśród terenów zalesionych co daje dużo frajdy i możliwości do uprawiania narciarstwa pozatrasowego.

Zachodnia część góry przeznaczona jest dla najbardziej wymagających narciarzy. Stoki stromo opadają w kierunku rzeki Hell Roaring. Tu jazda na nartach odbywa się w iście alpejskich warunkach pomiędzy przepaściami, na dużych przewężeniach i czasami wręcz pionowymi uskokami. W całym kompleksie narciarskim najdłuższa z pośród tras ma 3,3 mili (5,3 km).

W niektóre dni chmury w Whitefish Mountain Resort są na tyle nisko położne, że narciarze mogą dosłownie jeździć na nartach ponad chmurami.

Całkowite przewyższenie kompleksu to 2353 stóp (717 m). Najwyższy punkt znajduje się na wysokości 6817 stóp (2078 m) a podstawa na wysokości 4464 stóp (1361 m). Średni roczny opad śniegu wynosi 300 cali (760 cm).
Tereny narciarskie znajdują się około 19 mil (31 km) na północ od międzynarodowego lotniska Glacier Park i 35 mil (56 km) na południe od granicy kanadyjsko-amerykańskiej.

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).