Weekend pełen Czarów: Balonowy Festiwal i Frankenmuth z Rek Travel

2 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • jedno (1) śniadanie w drugim dniu wycieczki
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu (ok. $25 – wstęp na Festiwal Balonów, rejs statkiem wycieczkowym w miasteczku Frankenmuth)
 • wyżywienia

Zapraszamy na niezapomnianą, weekendową wycieczkę, która zabierze Cię na dwa niezwykłe wydarzenia – magiczny Michigan Challenge Balloonfest – balonowy festiwal i urocze miasteczko Frankenmuth, zwanym również “Małą Bawarią”. Z nami odkryjesz lokalne atrakcje, które przeniosą Cię w miejsca pełne kolorów, muzyki i autentycznych smaków.

Nasza podróż rozpocznie się od Michigan Challenge Balloonfest – niepowtarzalnego festiwalu balonowego, który przyciąga tłumy z całego regionu. Zanurz się w karnawałowej atmosferze pikniku na świeżym powietrzu, skosztuj lokalnych przysmaków i podziwiaj wieczorny spektakl podświetlonych balonów.

Następnie przeniesiemy Cię do serca Frankenmuth, zwanego “Małą Bawarią”. Spaceruj po malowniczych ulicach, odkryj historię niemieckiego osadnictwa podczas rejsu łodzią Bavarian Belle, zanurz się w świątecznej atmosferze w największym na świecie sklepie z dekoracjami świątecznymi i skosztuj tradycyjnych bawarskich potraw.

Najciekawsze atrakcje:

 1. Michigan Challenge Balloonfest
 2. Wieczorny pokaz podświetlonych balonów
 3. Malownicze miasteczko Frankenmuth
 4. Rejs łodzią Bavarian Belle
 5. Największy na świecie sklep z dekoracjami świątecznymi
 6. Autentyczne bawarskie smaki

Czy jesteś gotowy na tę niezwykłą podróż? Zarezerwuj swoje miejsce już teraz i dołącz do nas w tej magicznej przygodzie!

 

Kultura i historia

Rejs statkiem


Plan podróży

1.dzień

Spektakularny początek przygody

Wyruszamy z Chicago

Poranek rozpoczynamy od zbiórki przed siedzibą Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634), skąd ruszamy w naszą podróż pełną niesamowitych atrakcji.

Odwiedzamy Michigan Challenge Balloonfest

Nasza wyprawa prowadzi przez Illinois i Indianę, by w końcu dotrzeć do stanu Michigan, gdzie czeka na nas unikalne wydarzenie – Michigan Challenge Balloonfest. Jest to coroczny festiwal balonowy, który przyciąga pilotów z całego regionu.

Piknikowe atrakcje

Festiwal ma charakter piknikowy, z mnóstwem atrakcji na świeżym powietrzu, smacznym jedzeniem i koncertami na żywo, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Wieczorny pokaz balonów

Dzień zakończymy podziwiając widok ponad dwudziestu podświetlonych balonów unoszących się na tle nieba – niezapomniane zakończenie pierwszego dnia naszej podróży.

2.dzień

Bawarskie cuda w Frankenmuth

Odwiedzamy “Małą Bawarię”

Kolejny dzień naszej wycieczki zabiera nas do Frankenmuth, zwanego “Małą Bawarią”. Spacerując po urokliwych uliczkach miasteczka, możemy podziwiać bawarską architekturę i odwiedzić liczne sklepiki i butiki.

Rejs Bavarian Belle

Załóżmy, że pogoda jest sprzyjająca – wybieramy się na godzinną wycieczkę łodzią Bavarian Belle, podczas której dowiemy się więcej o historii tego miejsca.

Świąteczne czary w Frankenmuth

Nie da się ominąć wizyty w największym na świecie sklepie z dekoracjami świątecznymi. Przygotuj się na zawrót głowy spowodowany ogromem dostępnych ozdób!

Obiad w Bawarskim stylu

W bawarskiej restauracji skosztujesz autentycznych specjałów tej kuchni, przy dźwiękach bawarskiej muzyki i w towarzystwie obsługi w tradycyjnych strojach.

Powrót do Chicago

Zakończymy naszą podróż powrotem do Chicago, pełni wrażeń i gotowi na kolejne przygody z RekTravel!

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).