Minnesota, WYPRAWA NA RYBY

Wędkarska Minnesota

5 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Noclegi w ośrodku wędkarskim Sandy Points Lodge & Resorts
 • Zakwaterowanie w domkach typu „cabin” (8 i 4 osobowe)
 • Przejazd minibusem lub autokarem na całej trasie wycieczki
 • Opieka polskojęzycznego przewodnika
 • 4-osobowe łodzie do połowu ryb
 • Sprzęt do uprawiania sportów odnych: kajaki, canoe, paddleboards

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia
 • Kosztu przynęt wędkarskich
 • Karty wędkarskiej
 • Kosztu czyszczenia ryb
 • Kosztu paliwa do wynajmowanej łodzi
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość zakupu w biurze rek Travel)

MINNESOTA: PARK NARODOWY VOYAGEURS – RESORT WĘDKARSKI SANDY POINT & RESORT – JEZIORO KABETOGAMA – KRÓLESTWO SANDACZA – DOMKI TYPU “CABIN” – KAJAKI – LASY – JEZIORO RAINY I NAMAKAN

 

Parki narodowe

Plaże

Rozrywka

Wędkarstwo


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL, 60634) o godz. 5 rano. Przejazd przez Illinois, Wisconsin i Minnesotę. W trakcie przejazdu regularne postoje na rozprostowanie nóg i posiłek. Dojazd w okolice Parku Narodowego Voyageurs. Zakwaterowanie w resorcie wędkarskim Sandy Point Lodge & Resort, nad brzegami pięknego jeziora Kabetogama. Odpoczynek. Wieczorne ognisko.

2.dzień

Minnesota określana jest mianem „Krainy 10 000 Jezior”. W rzeczywistości na terenie tego stanu znajduje się ponad 11 i pół tysiąca jezior i nad brzegiem jednego z nich spędzimy najbliższe dni. Wynajętymi łodziami będziemy udawać się na całodzienne połowy, by wieczorem delektowac się własnoręcznie złowionymi okazami przy ognisku, pod rozgwieżdżonym niebem, z dala od świateł miast.

Jezioro Kabetogama, nad którym leży nasz ośrodek, położone jest na terenie Parku Narodowego Voyageurs, a jego powierzchnia wynosi 25 760 akrów (104 km2). Jest to jedno z 10 największych jezior śródlądowych w stanie z ponad 65 milami dróg wodnych, setkami małych wysepek i zatrzęsieniem ryb, wśród których króluje sandacz. Inne często spotykane gatunki to Northern Pike, Small Mouth Bass , Jumbo Perch oraz Crappie.

Park Narodowy Voyageurs, na którego terenie leży jezioro Kabetogama, znajduje się w północnej Minnesocie, w pobliżu granicy z Kanadą. Zajmuje rozległy obszar i słynie z lasów, dróg wodnych i ogromnych jezior, jak Rainy, Kabetogama czy Namakan, usianych mniejszymi  i większymi wysepkami.

Na terenie parku przenikają się ekosystemy lądowe z wodnymi, lasy borealne (iglaste) z liściastymi oraz obszary dzikie z zabudowanymi. Park obfituje w skalne grzbiety, klify, mokradła, gęste lasy oraz liczne jeziora i strumienie.
Zakwaterowanie w ośrodku wędkarskim z bezpośrednim dostępem do wody gwarantuje bliski kontakt z naturą. Domki typu „cabin” posiadają bezprzewodowy internet i telewizję satelitarną. W pobliżu jest przestronna, piaszczysta plaża oraz możliwość wypożyczenia kajaków i uprawiania sportów wodnych.

3.dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w drogę powrotną do Chicago. W trakcie przejazdu planowane postoje. Szacowany czas powrotu do Chicago to późne godziny wieczorne.

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).