PERU, GÓRY

Trekking w Peru

10 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Prywatny transport  na całej trasie zwiedzania
 • Profesjonalną opiekę dwóch przewodników
 • Transfer z lotniska i na lotnisko
 • Posiłki wymienione w programie
 • Zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej
 • Sprzęt kempingowy
 • Transport sprzętu kempingowego i żywności
 • Przejazd pociągiem z Hidroelectrica do Machu Picchu
 • Bilet autobusowy na podróż w obie strony: Aguas Calientes – Machu Picchu
 • Dwa noclegi w obozie na trasie trekkingu (nocleg w namiocie)
 • Wejście na Machu Picchu oraz na górę Wayna Picchu 
 • Bilet powrotny z Aguas Calientes do Ollantaytambo
 • Apteczkę i butlę z tlenem na wypadek pierwszej pomocy (trzeba mieć ze sobą własny zasób leków i leki osobiste)
 • Wejście na Górę Tęczową
 • Transport do Góry Tęczowej

Cena nie zawiera

 • Kosztów biletów lotniczych
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie
 • Śpiworów (istnieje możliwość wypożyczenia śpiworu w cenie $20/szt)
 • Kijków trekkingowych (do wypożyczenia, cena $15)
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Opłat bagażowych (do sprawdzenia u przewoźnika)

PERU

IMA – CUSCO – SPACER PO PLAZA DE ARMAS – STANOWISKA ARCHEOLOGICZNE SACSAYHUAMAN I TAMBOMACHAY – POSĄG CRISTO BLANCO – PRZEŁĘCZ SALKANTAY – DZIKA GÓRA – DOLINA HUAYRAJMACHAY – PRZEJAZD POCIĄGIEM DO AGUAS CALIENTES – RUINY MACHU PICCHU – GÓRA TĘCZOWA – LIMA

Jaskinie

Kaniony

Kultura i historia

Rozrywka

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO – LIMA (PERU)

Spotkanie grupy na lotnisku O’Hare w Chicago na stanowisku odpraw. Zapoznanie z przewodnikiem i pozostałymi uczestnikami wyprawy. Przypomnienie planu wyjazdu. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Limy, stolicy Peru.

2.dzień

LIMA – CUSCO

Przylot do Limy, Peru. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przesiadka na lot do Cusco. Przylot do Cusco i transfer z lotniska do hotelu. Spotkanie z przewodnikiem. Omówienie planu podróży i aktualnych zaleceń. Witamy w Peru – powitalna kolacja w lokalnej restauracji. Wieczorny spacer po Plaza de Armas.

3.dzień

CUSCO

Czas na aklimatyzację. Po śniadaniu wyjazd z hotelu w kierunku stanowisk archeologicznych Sacsayhuaman oraz Tambomachay. Tam udamy się na krótkę wędrówkę (ok. 4 km). Zapewniamy wodę i przekąski. Podejdziemy pod posąg Cristo Blanco, a następnie wrócimy do miasta na lunch w lokalnej restauracji.

Wznoszący się wysoko nad kolonialnym centrum Cusco, Cristo Blanco to duży posąg Jezusa Chrystusa, widoczny z każdego miejsca w mieście. Wysoka na około 8m biała konstrukcja była prezentem od arabskich Palestyńczyków, którzy szukali schronienia w Cusco po drugiej wojnie światowej. P

o południu czas wolny, który można wykorzystać na zwiedzanie przepięknych okolic miasta Cusco.

Wspólna kolacja w lokalnej restauracji na Plaza de Armas.

4.dzień

CUSCO – SORAYPAMPA (3850 m n.p.m. – 8,5 km – około 7h trekkingu)

5.dzień

6.dzień

SORAYPAMPA – SALKANTAY PASS (4635 m n.p.m.) – COLLPAPAMPA (2900 m n.p.m.) – około 23,5 km

Wczesna pobudka. Po szybkim, ale pysznym śniadaniu, udajemy się na kolejny trekking.

Tym razem wędrówka pod górę doprowadzi nas do przełęczy Salkantay. Nazwa Salkantay pochodzi od słowa „sallqa”, które w języku kechua oznacza dziki, niecywilizowany, niezwyciężony, dlatego nazwa widocznego z przełęczy szczytu Salkantay (Salkantay Mountain) to Dzika Góra. Widok z przełęczy na tę właśnie górę, wysoką na 6271 m n.p.m. zapiera dech w piersiach i rekompensuje każdy wysiłek.

Następnie kontynuujemy wędrówkę w kierunku doliny Huayrajmachay. Tam zjemy obiad, po którym udamy się na dalszy trekking aż do skraju lasu deszczowego. Po drodze czekają nas różne atrakcje przyrodnicze, m. in. piękna panorama na rzekę, różnorodne okazy flory i fauny oraz niesamowite wodospady. Każde z tych miejsc to przepiękna miejscówka na wspaniałe zdjęcia.

Wędrówkę zakończymy na kempingu Collpapampa, gdzie zjemy obiad i spędzimy noc.

7.dzień

COLLPAPAMPA – LUCMABAMBA (2750 m n.p.m. – 14,5 km) – HIDROELECTRICA – AGUAS CALIENTES

Ten dzień spędzamy na znacznie niższej wysokości, będzie więc bardziej relaksująco. Czas na spokojne zejście, w trakcie którego docenimy różnorodność upraw koki, uważanej za święty liść naszych przodków, obecnie uprawiany w strefie tropiku.

Na ostatnim etapie trekkingu zjemy lunch w Lucmabamba. Przejście do miejsca zwanego Hidroelectrica (1900m n.p.m.) Na miejscu czeka nas pokaz wyjaśniający uprawę organicznej kawy.

Przejazd pociągiem do miasta Aguas Calientes, będącego bazą wypadową do Machu Piccu. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Kolacja w lokalnej restauracji. Omówienie trasy zaplanowanej na dzień następny, a czeka nas nie lada gratka, bo w planie jest Machu Picchu. Nocleg w hotelu w Aguas Calientes.

8.dzień

MACHU PICCHU – CUSCO

Wczesna pobudka. O godzinie 6:00 rano opuszczamy hotel. Przejazd autobusem w kierunku ruin Machu Picchu, najlepiej zachowanego miasta Inków, jednego z siedmiu cudów świata. Około godziny 7:00 rano rozpoczynamy wspinaczkę na górę Wayna Picchu, która wznosi się nad Machu Picchu, a następnie zwiedzimy dokładnie Machu Picchu, święte miasto Inków.

Po południu powrót autobusem do Aguas Calientes. Lunch w lokalnej restauracji. Późnym popołudniem powrót pociągiem do Ollantaytambo. Kiedy tam dotrzemy, będzie już tam na nas czekał transport, którym dojedziemy do Cusco. Kolacja w lokalnej restauracji. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Cusco.

9.dzień

GÓRA TĘCZOWA

10.dzień

11.dzień

CUSCO – LIMA – CHICAGO

Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Żegnamy Peru. Przelot do Chicago z przesiadką w Limie.

12.dzień

CHICAGO

Przylot na lotnisko O’Hare, gdzie kończy się nasza wspólna przygoda.

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).