Tajemnice Półwyspu Michigan

Tajemnice Półwyspu Michigan – plaże, wydmy i wraki

3 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.

Tajemnice Półwyspu Michigan


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 6:00 rano. Przejazd do St. Joseph w stanie Michigan. Tam pierwszy przystanek na poranną kawę i rześki spacer do latarni „morskiej”.

Kontynuujemy przejazd wzdłuż zachodniego brzegu jeziora Michigan, podążając malowniczą drogą Scenic Highway, która doprowadzi nas do Acadia Overlook. Po pokonaniu 120 stopni zostaniemy  nagrodzeni widokiem zapierającym dech w piersiach, znajdziemy się bowiem w najwyższym punkcie hrabstwa Manistee.

Z platformy widokowej „Inspiration Point” rozciąga się przepiękna panorama na jezioro Michigan. W tych pięknych okolicznościach przyrody krótki postój, a po nakarmieniu ciała (szybki lunch) i duszy pięknymi widokami udajemy się w dalszą drogę wzdłuż zachodniego wybrzeża jeziora Michigan.

Naszym celem w dzisiejszym dniu są Wydmy Śpiącego Niedźwiedzia, ale odwiedzenie ich z pominięciem drogi widokowej Pierce Stocking Scenic Drive nie byłoby kompletne. Przejedziemy zatem ponad 7-milową trasą widokową, która leżąc już w obrębie Sleeping Bear Dunes Lakeshore, wije się wśród gęstych lasów i falujących wydm.

Krótkie przystanki w punktach widokowych z kulminacyjnym, dłuższym postojem przy platformie widokowej wznoszącej się 450 stóp nad taflą jeziora. Czas na podziwianie widoków i odpoczynek na wydmach. Wieczorem podziwianie zachodzącego słońca, topiącego się w wodach jeziora Michigan. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie.

2.dzień

Dzień 2

Atrakcji dzień drugi. Wczesnym porankiem przejazd do Leland, niezwykle malowniczej wioski rybackiej, położonej na skrawku ziemi między jeziorem  Michigan, a jeziorem Leelanau. Ta niezwykle urokliwa wioska hipnotyzuje licznie odwiedzających ją turystów swoim pięknem i atmosferą małego „nadmorskiego” miasteczka, w którym wszystkie sklepiki, restauracje i galerie są w odległości zaledwie kilku kroków od siebie.

Klimatu dodają łodzie, kutry i pobliskie plaże.  Następnym przystankiem na mapie naszej podróży będzie Cross Village i wizyta w restauracji Legs Inn. Nie jest to zwyczajna restauracja stąd nasza wizyta nie jest bezcelowa. Zanim tam jednak dotrzemy zatrzymamy sie w kilku ciekawych punktach widokowych po drodze, między innymi przy jeziorze Torch Lake o magnetyzującym, turkusowym kolorze. Następnie wizyta w Cross Village (obiad) i przejazd do Mackinac City.

Postój przy starej latarni – Old Mackinac Point Lighthouse. Czas na spacer i zdjęcia spektakularnego mostu Mackinac Bridge, który jest równie widowiskowy co Golden Gate w San Francisco.

Po południu przejazd wzdłuż wybrzeża jeziora Huron w kierunku Ocqueoc Falls, z krótkim postojem przy Huron Beach, aby zamoczyć stopy w wodach jeziora Huron.

Późnym popołudniem wybierzemy się na krótki szlak o długości niespełna pół mili, który zaprowadzi nas do Ocqueoc Falls – największego wodospadu na Dolnym Półwyspie Michigan na rzece Ocquenoc.

Okoliczne szlaki o długości około 6 mil zapewniają możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, a w zimie narciarstwa biegowego. Dla odważnych okazja do pływania.

Przejazd na nocleg, a dla chętnych kolejna możliwość podziwiana zachodu słońca, tym razem nad jeziorem Huron.

3.dzień

Dzień 3

Kolejny dzień zwiedzania atrakcji dolnego półwyspu Michigan (Lower Peninsula).

Po śniadaniu udamy się w rejs statkiem o przeszklonym dnie po Jeziorze Huron, podczas którego odkryjemy skarby Wielkich Jezior i bogatą historię kryjącą się pod falami.

Podczas rejsu zobaczymy malownicze linie brzegowe i majestatyczne latarnie morskie oraz wspaniale zachowane wraki statków, za którymi kryją się ciekawe historie i legendy.

Następnie przejazd do Bay City, gdzie udamy się na krótki spacer przy Riverwalk oraz wśród historycznych, wiktoriańskich domów. W drodze powrotnej do Chicago zatrzymamy się w Parku Narodowym Indiana Dunes (albo w Michigan City) na zachód słońca.

Planowany przyjazd do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).